Reede, 29. märts 2024
Koroonapandeemia ajal on desinfitseerimisvahendid üks kiiremini minevaid kaupu. Enamuses avalikes siseruumides on desovahendid kohe uksest sisse astudes kättesaadavad, kuid nendes sisalduv alkohol ei mõju üldse hästi autode nahast pindadele.

Alkohol lõhub nahka kaitsva pealiskihi, mille tulemusena hakkab see esialgu mullitama, kooruma ja läheb koledaks ja laiguliseks. Ilma kaitsekihita on rooli lihtne ka kriimustada või muul viisil kahjustada. Vanade diiselautode roolidel on tihti sarnased kahjustused nähtavad, kuna tankimisel kätele sattunud diisel mõjub roolile täpselt samamoodi.

Desovahendid ja kütus pole ainsad nahkpindasid kahjustavad vahendid – paljud puhastusvahendid ja niisked salvrätid sisaldavad samuti kahjulikke kemikaale. Nahast pindade puhastamiseks soovitatakse hoopis vee ja nõudepesuvahendi segu, mis täidab desinfitseerimisvahenditega sama eesmärki.

Lisaks vee ja nõudepesuvahendi segu kasutamisele nahast pindadel tasub näiteks poest tulles ja pärast käte desinfitseerimist veenduda, et enne roolist haaramist või nahkistmele toetumist on käed vahendist kuivanud. Kui aga hoopis autos desovahendit hoiad, siis veendu, et see nahast pindadele ei tilgu. Muud kunsti oma interjööri kaitsmisel ei olegi!

Foto: Tacoma world

blank

Erialalt filmiprodutsent, hingelt autoentusiast. Lõpetanud rahvusvahelise magistriprogrammi filmitootmise erialal, kuid kiired ja vihased autod on kireks sünnist saati. Juhib Acceleristat alates 2020. aastast, tegeleb hobiautodega ja teeb võimalusel ka mõne kiirema ringi või mitu.

KOMMENTEERI SIIN