Teisipäev, 16. juuli 2024
Delfi Forte ja Accelerista taskuhäälingu Istmesoojendus viies episood on kuulatav! Sel nädalal räägime isejuhtivatest autodest ja kiiruse ületamisest. Proovisõidumasinaks on Lexus UX 250h linnamaastur ning nipinurgas proovime välja mõelda, kuidas kasutatud autot muretult osta.

https://soundcloud.com/istmesoojendus/5-kuidas-osta-kasutatud-autot

Möödunud nädala kuumemad uudised tulevad taas kord PPA töölaualt: lühimenetlus on teinud võimalikuks oluliselt rohkemate kiiruseületajate rajalt maha võtmise.

Miks üldse kiirust massiliselt ületatakse ning kas kehva ilmaga võib kihutada palju torust tuleb, sest kaamera läbi vihma ja udu ei näe? Vastuse saab Istmesoojendusest.

Päevakangelane on taas kord Rootsi autotootja Volvo, mis Uberiga koos on teedele lahti lasknud peaaegu isejuhtiva auto. Uber astus aga sammu veelgi kaugemale ja toob lähiajal tänavate kohale lendtaksod.

Lisaks tekitab furoori Volvo robotveok Vera, mis sai tööd enam-vähem samal päeval kui seda rahvale näidati. Kas inimjuhtide aeg hakkab tõesti ümber saama? Robotveokil, isegi kui see teona ringi roomab, on mitmeid eeliseid kahejalgse ees…

Proovisõit Lexus UX

Lexuse kompaktmaastur UX, millega proovisõitu tegime, on mõeldud kõnetama nii Jani vanuseid noori kui ka Ylle-ealisi naisterahvaid. Ja nagu selgub, autoga on täkkesse pandud: juttu jätkub kauemaks!

Mõlemad ajakirjanikud on üldjoontes UXist positiivselt üllatunud, vaid infolust tahab pikemat kohanemist ja Yllel on mure kõrvalistuja kohal hakkamasaamisega – seal pole midagi teha ja seepärast tundub olemine ka pisut kitsas.

UXi hind peaks ostjaid rõõmustama ja konkurente hullult kurvastama: proovisõiduauto, 2l kaksikajamiga tippvarustuses (F Sport) isend maksab vaid veidi üle 30 000 euro. Omas segmendis on tegu ilmselt löömatu liidriga.

Loe Lena pikka proovisõidulugu Lexuse pisimaasturiga uuesti siit

Kasutatud auto ostmine

Accelerista kaasautor Indrek Jakobson kirjutas oma kogemusest kasutatud auto ostmisel. Selgub, et tünga võib saada igal sammul ja ka seal, kus seda ei oskaks kartagi.

Kas on olemas mingi võimalus kasutatud autot muretult osta? Jah. Eelista esindust või n-ö Select-salongi nagu need on olemas Volvol ja Lexusel.

Kuluta raha taustauuringuteks. Vaata masin koos asjatundjaga ise üle. On palju nippe, kuidas oma autoost muretuks sõidurõõmuks muuta. Aga see on aeganõudev ja läheb natuke ka maksma.

Istmesoojendus on erinevates kanalites leitav. Leia oma ja kuuleme juba nädala pärast!

KOMMENTEERI SIIN