Teisipäev, 16. juuli 2024
Autoleht on igal nädalal ilmuv paberväljaanne, mis rattaliste maailmas orienteeruda aitab. Teeme Acceleristas väikese kokkuvõtte nädala olulisematest teemadest.

Autoleht võrdleb halle rohelisi autosid, teeb proovisõitu uue Uraliga ja uurib, kas Mergi kütuselisand on päriselt imerohi.

autoleht* Hallid autod, mis on tegelikult rohelised. Võrdlustestis Peugeot 3008, Nissan Qashqai ja Mitsubishi ASX. Kui mõnele lugejale tunduvadki need autod hallid, siis tegelikult on nad hoopis rohelised.

Tänapäeval on rohelised autod väga moes ning keskkonnahoid mängib põhirolli ka džiipide turusegmendis.

Võiks ju oletada, et tavalisest kõrgemad neljarattalised rüüpavad liigselt kütust, ometi sõidab siinne kolmik igal juhul nii säästlikult, et isegi rohesõbrad võiksid end rooli sättida.

* Eksklusiiv. Proovisõidus uus Ural. Ural Next rabab välimuse, hinna ja maastikuvõimetega, kuid teatud põhjustel jääb maastikuveok vähemalt esialgu vaid väga väikese niši täitjaks.

Valge Jeep Grand Cherokee roolis istuv isand peatab Jõgevamaa ühe liivakarjääri sissesõiduteel kohatud Ural Nexti resoluutse käeliigutusega ja ronib suurest erutusest lausa küljeaknast välja. „Ossaaa, nii äge! Kas see on uus Ural? Kust sa selle said? Ma tahan ka!”

* Mergi kütuselisand: kas tõesti imerohi? Väiksem kütusekulu ja puhtamad heitgaasid vaid teelusikatäie kütuselisandi abil – kas ulme või reaalsus?

Proovisime järele! Nagu erinevate lisandite puhul varemgi näinud oleme, on lubadused uhked: vähendab kütusekulu kuni 10 protsenti, heitgaasides CO-sisaldust kuni 53%, HCd jääb vähemaks kuni 40% ja NOx-ühendeid kuni 11%. Kõlab ju toredalt ning täitsa mõõdetavalt, niisiis lõime autodele hääled sisse ja asusime testima.

Lisaks veel:
  • Numbri auto. 766-hobujõuline Corvette ZR-1
  • Proovisõit. Värskendatud Peugeot 308 GTi: ära muuda niigi head asja!
  • Retrosõit. Kunst neljal rattal: Renault Avantime
  • Fookus. Nelikveoliste GAZide paraad. GAZ-66, GAZ Sadko Next, GAZ-3308
  • Kas liiklus rahustatakse surnuks?
  • Kasutatud auto. DS3: vahva väikeauto, aga südameprobleemidega
  • Sport. Vormel 1 Brasiilia etapp
  • Karmo Uusmaa: rahvarallilt maailmameistrivõistlustele
  • Hannes Soomer sihib MMi täishooaega
  • Ajalugu. Autoeksootika. India rahvaauto Tata Nano

Autoleht sündis 1999. aasta kevadel kaks korda kuus ilmunud ajalehena. 2002. aastal muutus väljaanne ajakirjaks ja alates 2005. aastast ilmub Autoleht nädalakirjana.

Ajakiri nõustab praeguseid ja tulevasi autoomanikke nende ostuotsustes ja auto pidamisega seonduvates küsimustes, toob lugejateni kuumemad automaailma uudised.

Objektiivselt, arusaadavalt, ilustamata. Autolehe koostööpartneriks on Saksa suurim autoajakiri AUTO BILD, kelle abi kasutatakse seesuguste testilugude tootmisel, mis Eesti tingimustes võimalik ei oleks.

Vaata lugusid ka Autolehe veebist

Allikas ja meedia: Autoleht

KOMMENTEERI SIIN