Esmaspäev, 15. juuli 2024
Toyota stend oli tänavusel Genfi autonäitusel üks meeleolukamaid, sest näha sai pea kõiki müügivalmis uudismudeleid. Muuhulgas tutvustati uue Corolla perekonna kaht värsket liiget: Trek krossoverit ja GR Sport versiooni.

Tänavukevadine Genfi autonäitus, mis jätkuvalt on arvatud olulisemaks kohaks Euroopas, kus saavad kokku nii autotootjad, meedia kui ka tavatarbijad, oli tänavu müügile jõudvate uudismudelite kohapealt üpris kesine. Tähelepanu oli rohkem kontseptmudelitel ja tulevikuvisioonidel.

Jaapani autotootja Toyota väljapanek oli aga traditsiooniliselt rikkalik. Toyota jaoks ongi 2019. aasta üks suur esmaesitluste ja uute tulemiste aasta.

Müügile on juba jõudnud uue generatsiooni RAV4 ja Corolla, kohe tuleb Camry, oodata on legendaarset Suprat, uue näo saab Prius… tulevärki pea igasse päeva!

12. generatsiooni Toyota Corolla maailma esmaesitlus toimus 2018. aasta kevadel Genfis. Toona ei saanud sellele kuidagi ligi, sest pidevalt auto ümber tunglevast ja vaimustusest ohkavast rahvamassist läbitrügimine olnuks ebaviisakas.

Mõni nädal tagasi Mallorcal tehtud pikem proovisõit kinnitas kartust – Corolla pruugibki olla nii populaarne kui Genfis paistis.

Esiteks on see imeilusa vormiga, teiseks väga vingete (hübriid)ajamitega auto, mis kolmes eri variandis – luukpära, universaal, sedaan – sobib tegelikult igaühele.

Nüüd siis tänavune Genf ja suurüllatus: Corolla pere neljas liige ehk universaalist edasiarendatud krossover. See on vorm, mida mitmed autotootjad, näiteks Škoda ja Volvo on senini väga edukalt viljelenud.

Näiteks kui räägime Volvo 90nda seeria universaalist V90, siis selle müüduim versioon Eestis ja Põhjamaades on CC ehk kõrgendatud Cross Country versioon. Škoda Octavia Scout on samuti väga populaarne valik seal, kus asfaldile lisaks tuleb hammustada ka kruusateid.

Kõik ei taha maasturitaolist

This slideshow requires JavaScript.

C klassi lisanduv Corolla Trek hakkab arvukatele Toyota poolehoidjatele pakkuma seni puuduolnud varianti – autot, millega saab minna igale poole, aga mis ei ole samas midagi, mis meenutaks maasturit, millest hakkab vaikselt tüdimus peale tulema.

Uue Touring Sports universaali baasil loodud krossoveri mootoriruumis põksub üksnes 1.8-liitrine iselaadiv hübriidajam.

Mallorcal oli korraks juttu sellest, et võib-olla hakatakse tulevikus ka universaalile pakkuma uut 2-liitrist kaksikajamit (praegu saab seda vaid üdini sportlikule luukpärale), aga esialgu siis natuke vähemvõimas ühekomakaheksane ikkagi. Pole hullu, see on kogetuna suurepärane jõuallikas. Ja ökonoomne!

Corolla Trek on loodud neile, kellele meeldib vabal ajal tegeleda spordialadega, mis nõuavad lisavahendeid ja väljasõitu Kohtadese. Autol on kõrgem kliirens ja selle veermikku on kohandatud toime tulema raskemate teeoludega.

Sündinud koostöös tuntud jalgrattatootjaga

Miks just Trek? Aga sellepärast, et Trek on üks maailma kõvemaid maastikurattabrände! Ja nimelt koostöös Trek Bicycle’iga uus krossover sündinud ongi. Toyota hindab siinkohal mõlema brändi sarnaseid põhiväärtusi – loodushoidu ja keskkonnateadlikkust.

1976. aastal asutatud Trek Bicycle on üks maailma menukaimatest rattamarkidest, mille aastane läbimüük kogu maailmas on praegu umbes 1,5 miljonit ratast. Sarnaselt Toyotale on Trek sõnastanud oma eesmärgi, anda kõigile inimestele võrdne liikumisvõimalus.

Toyota allkirjastas jalgrattatootjaga ühtlasi lepingu, mille tulemusena saavad kõik Euroopas Trek-Segafredo World Tour rattavõistlustel osalevad mees-ja naiskondade hooldustiimid hooldusautodena kasutada uusi Corolla krossovereid.

Aktiivse eluviisi ja väliharrastustega peredele mõeldud krossoveri kliirens on 155 mm. See tugineb Corolla Touring Sportsi varustustasemele Active Plus, millele on lisatud hulk vaid krossoverile omaseid lisaelemente nagu näiteks eesmine ja tagumine allasõidutõke, 17-tollised valuveljed ja leed-esituled.

Corolla Trek on varustatud teabe- ja meelelahutussüsteemi 7-tollise TFT-ekraani, kahevärvilise kangaga kaetud istmete ja kokkusobivate puidust dekoorelementidega. Müügile jõuab kõikjalsõitja tänavu augustis

Veelgi sportlikum luukpära

This slideshow requires JavaScript.

Uue põlvkonna Corolla luukpära on – paljuski tänu tuttuuele 2-liitrisele iselaadivale hübriidajamile ning hästi läbimõeldud üldkontseptsioonile  – puhtavereline sportlik linnaauto.

Kui universaal võiks olla pereinimeste paleus ning sedaan ettevõtjate, sh taksofirmade lemmik, siis luukpära on, tehke või tina, naistekas! Aga päris noortele, Y-gene sabale ja juba päris “zettidele” ei ole justkui miskit?

Nüüd on. Ja selle nimi on GR Sport. Yarisel on GR Sport juba olemas, esitleti mullusel Pariisi autonäitusel ja on juba mõnda aega edukalt ka Eestis müügil, niisiis on mõistlik teha maailma popima pereauto puhul see versioon ka ruttu valmis. Müügile jõuab Corolla GR Sport järgmise aasta jaanuaris.

GR Sport on olemuselt Toyota Gazoo Racingu tänavalegaalne matkija. Tegemist on varustustasemega, mida on võimalik võtta nii luukpära kui universaalina ning kus – pange nüüd tähele – saab valida nii 1.8-liitrise kui ka 2-liitrise kaksikaajami.

Ehk siis – kui ma nüüd õigesti välja loen Toyota materjalidest, on GR Sport luukpära see lubatud “kaheliitrine püss”.  Ja nimetatud sportvarustus peaks eriti põrutavat muljet avaldama noorema generatsiooni esindajaile, kellest mõni ehk hakkab siinkohal isegi juhiloa omandamist kaaluma.

Active Plusi varustustasemega Corolla GR Sportil on ainulaadsed kujunduselemendid, kaasa arvatud uus tumeda kroomviimistlusega esivõre ja omapärased alumised spoilerid, küljekarbid ja tagadifuusor.

Selle varustustaseme juurde kuuluvad erikujundusega 17- või 18-tollised valuveljed, tagumised toonklaasid, leed-esituled ja spetsiaalne kerevärv Dynamic Grey kahevärvilise lahendusena.

Sõitjateruumis kuuluvad GR Sporti varustusse mudelile iseloomulikud musta kangaga sportistmed, millel on nahataolise kattega polstrid. Lisaks on kasutatud musti ja punaseid kontrastõmblusi.

Üldjoontes tundub GR Sport versiooni kirjeldus sarnane juba olemasoleva luukpära kõrgemas varustuses eksemplarile. Mis, nagu öeldud, on tõeline sportlik linnaauto. Ehk siis meil on, mida oodata!

Pildid: Toomas Vabamäe, Toyota

blank

Ylle on teinud teadus-, haridus- ja keskkonnateemalisi telesaateid ning töötanud vabakutselise (kirjutava) ajakirjanikuna. Alates 2015 WWCOTY rahvusvahelise kohtunikekogu liige. 2015. aastal pälvis Ylle riiklikult tunnustatud teaduse populariseerija auhinna. Acceleristas vastutab Ylle lehe väljaandmise eest ning kirjutab aeg-ajalt talle omase otsekohesusega

KOMMENTEERI SIIN