Esmaspäev, 15. juuli 2024
Consumer Reports’i uuringu põhjal on tänavu kõige usaldusväärsemad autod Toyota ja Lexus. Jaapani autode järel jõudis kolmandale kohale BMW, kõige madalamalt hinnati aga Mercedese usaldusväärsust. Uuringus osales enam kui 300 000 autoomanikku.

Consumer Reports on mittetulunduslik organisatsioon, mis tegeleb erinevate toodete testimisega ning on autosid testinud juba üle 85 aasta. Automargi usaldusväärsuse hinnangutes võetakse arvesse kõiki probleeme, mis võivad autol aastate või läbisõiduga kaasneda. Prognoositavat töökindlust hinnatakse mitme teguri põhjal, sealhulgas ka autobrändi ajaloo ja iga konkreetse mudeli töökindluse põhjal. Automargi usaldusväärsuse hinnang võib ajas muutuda.

Kõige usaldusväärsemateks Toyota mudeliteks hinnati Corolla hübriidi, Corolla Crossi ja Priust. „Toyota kvaliteediliidri positsioon ei tule suure üllatusena. Taaskord ületavad mudelite lõikes hübriidid ja pistikhübriidid traditsioonilisi sisepõlemismootoriga autosid, kuigi kahe jõuallikaga on need mehaaniliselt keerukamad,“ sõnas Toyota müüja Elke müügidirektor Henrik Henk.

Henk lisas, et Toyota puhul võib edu põhjus peituda hübriidautode regeneratiivses pidurdamises, mis kulutab piduriklotse ja kettaid vähem ning hoolduskulud on sellevõrra odavamad, või ka selles, et teatud mehaanilised elemendid on hübriidautodel eemaldatud ehk võimalikke parandamist vajavaid osi on vähem.

Kõige usaldusväärsemad on sedaanid, luukpärad ja kupeed

Consumer Reports reastab automarkide usaldusväärsuse autoomanike tagasiside põhjal. Automudelite usaldusskoorid arvutatakse sama aasta jooksul ilmnenud probleemide põhjal, mis jagunevad 17-sse eri kategooriasse. Nendeks võivad olla näiteks probleemid käigukasti, pidurite, elektroonika või mootoriga. Kõige rohkem mõjutavad skoori mootor, käigukast ja jõuülekandesüsteem, sest neid on kulukam remontida ja need võivad halvimal juhul muuta auto kasutuskõlbmatuks.

Automargid järjestatakse keskmise prognoositud usaldusväärsuse alusel, mida arvutatakse 100 punkti skaalal. Hinnangud jäävad üldjuhul 41-60 punkti vahemikku. 2022. aasta uuringu kohaselt on kõige usaldusväärsemad autotootjad Toyota (72 punkti), Lexus (72 punkti) ja BMW (65 punkti). Rivi lõppu jäid Jeep 30 punktiga ja Mercedes 26 punktiga.

Eelmise aastaga võrreldes on Toyota oma positsiooni parandanud ning varem esikohal olnud Lexus liikus teisele positsioonile. BMW parandas sel aastal enda positsiooni 10 koha võrra.

Sõiduauto tüüpidest peeti kõige usaldusväärsemaks sedaane, luukpärasid ja kupeesid, mille keskmine skoor ulatus 58-ni. Teisele kohale tulid linnamaasturid 51 punktiga, järgnesid mahtuniversaalid 44 punktiga. Kõige vähem punkte said pikap-tüüpi autod (39 punkti).

Foto: Toyota

KOMMENTEERI SIIN