Maanteeamet paneb eksperimendikorras kuues kohas Harjumaal üles jalgratturiga ohutu külgvahe hoidmisest teavitava märgi. Sinine “Hoia külgvahet” liiklusmärk soovitab autojuhil hoida ratturiga vähemalt 1,5-meetrist vahet.

Liiklusmärgi eesmärk on tuletada liiklejatele meelde, et ohutu külgvahe hoidmine on oluline kõikide osapoolte turvalisuse tagamiseks. Soovitatav ohutu vahe võiks olla vähemalt 1,5 m.

„Tihti kipuvad autojuhid unustama, et jalgrattur on liikluses nõrgem osapool,“ kirjeldas olukorda meie liikluses Maanteeameti projekteerimise arendustalituse juhataja Janno Sammul.

„Liiga lähedalt möödumine võib ehmatada ratturit ning tekitada liiklusohtliku olukorra. Seega muudab ohutu külgvahe hoidmine liiklemise kõikidele osapooltele turvaliseks.“

Kuues kohas Harjumaal märgid väljas

Maanteeamet on katsetamiseks välja valinud Harjumaal kuus teelõiku, kus rattureid tihti kohtata võib. Uued liiklusmärgid paigaldatakse järgmistesse kohtadesse:

• Jüri–Aruküla teel 4,7. ja 8,2. kilomeetrile,
• Lagedi–Aruküla–Peningi teel 3,7. ja 11,1. kilomeetrile,
• Tallinna–Rannamõisa–Kloogaranna teel 18,7. ja 25,5. kilomeetrile.

Maanteeamet analüüsib märkide võimalikku mõju ning sõltuvalt tulemustest otsustatakse, kas katseliste märkide kasutamist laiendada. Esialgne hinnang peaks valmima käesoleva aasta sügisperioodil.

Maailm täis meeldetuletusi

Sarnaseid märke võib leida nii Austraalias kui Euroopas ja isegi Ameerikas, kus auto on nagu inimõigus ning ratturid ja jalakäijad peavad tihtipeale ise vaatama, kuidas nad hakkama saavad.

Jaga

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.