Esmaspäev, 15. aprill 2024
Sel nädalal vaatasime välja kaks mõistliku hinnaga ning mõistlikus korras Ladat. Loo lõpust leiab õrritusena ka ideaalkorras musta numbriga masina, mis võiks olla inspiratsiooniks neile, kes tuunimise asemel eelistavad restaureerimist.

Tänased staarautod maksavad mõlemad 1500€. Kumbki masin pole restaureerimisprojekt, vaid saanud külge ka erinevaid moodsamaid lahendusi.

Esimene – klassik moodsate lisadega

Esimese 21063 puhul hakkab silma tavapärasest madalam hoiak, koopalaiendid, “pardisabaspoiler”, esitiivale paigaldatud veidi splitterit meenutav pamprilisa ning tagaklaasilt leitav “juusturiiv”. Klassik moodsate agressiivsete lisadega – siinkirjutajale pigem meeltmööda, puristidele tõenäoliselt mitte.

Eemaldatud on erinevad kroomitud iluliistud nii külgedelt kui tagatulede ümbert ja aukudesse needid lastud. Ka see on moodsatel tuuningautodel tihti nähtav lahendus – paljutahetud Rocket Bunny/Pandemi kerelaiendid lastakse tihti samuti neetidega auto külge.

Eelmise omaniku poolt tehtud “Makita-madaldus” ehk lühemaks lõigatud vedrud on eemaldatud ning veermikuremondi käigus paigaldatud uutele amortidele madaldusvedrud, mis on kindlasti parem lahendus. Auto istub originaaliga võrreldes 5 cm madalamal.

Neli aastat tagasi on korda tehtud kere – värvist puhastatud, probleemsed kohad korda tehtud ja siis auto uuesti üle värvitud.

Uued on nii küljekarbid, uksed koos polstritega, juba mainitud amordid ja vedrud, sidur, esisilla puksid ja õõtsad ning sõitjateruumi vaip. Kaasa tulevad tagasilla puksid, uued tagatuled ning uueväärsed istmed.

Hetkel puudub autol ülevaatus – omaniku sõnul vajavad tegemist ebaühtlaselt pirurdavad pidurid ning tulede, kaasa arvatud gabariittulede juhtmestik. Ülevalpool on toodud auto24 kuulutuse link, siin ka Facebooki oma.

Teine – rohkem originaalile truu

Tänane teine masin näeb rohkem originaali moodi välja, kuid ka siia on pandud moodsamaid osi, mõni väljapaistvam, mõni varjatum. Kuulutust auto24 ei leia, omanik müüb vaid Facebooki vahendusel.

Esimesena hakkab samuti silma madaldus – sel korral tervenisti 9 cm ning auto veereb ägedatel retrohõngulistel valge randiga rehvidel. Üle on käidud ka pidurid – ees uued sadulad ja kettad, taga klotsid ja silindrid.

Sillad on üle käidud ja pehmed puksid jäikade polüuretaanpuksidega asendatud, tagasillavardad on uute ja jämedamatega asendatud.

Vajalikest taastamistöödest on ette võetud põhja korda tegemine – augud keevitatud, karbid vahetatud, põrand krunditud ja uue pigimatiga kaetud.

Sõitjateruumist leiab kaks kõlarit ja Blaupunkti maki. Kuna vanad uksepolstrid olid niiskuskahjustusega, otsustas omanik ise uued teha. Uste- ja pagasiluugilukud on uued.

Uued on ka esiklaas, tuled ning embleemid. Varjatumatest asjadest on vahetusse läinud ka kütusepump, generaator ning süüteküünlad.

Kui müügihinnale veel 400€ juurde panna, saab kaasa igasuguseid pudinaid, mida omanik pole jõudnud külge kruvida, sealhulgas SPORT Solex karburaator ja kangema profiiliga nukkvõll.

Masinal on hetkel paar päris konkreetset huvilist ning kuni pühapäevani ka broneering. Tasub kiire olla – nii heas korras Siksid kaua müügil ei püsi.

… aga ideaalkorras?

Nagu lubatud, siis inspiratsiooniks ka üks musta numbriga 2106, mille omaniku sõnul on kasutatud vaid originaalosi ja originaalsusprotsendiks 99,13. Palju tööd, vaeva ja raha, kuid ka see on saavutatav!

Lahtiütlus: käesolev artikkel on informatiivse eesmärgiga ning ei ole mõeldud soovitusena osta, müüa ega vahetada mainitud autosid. Accelerista.com ei vastuta käesolevas artiklis sisalduva teabe põhjal tehtud otsuste eest.

Fotod: Enrico Pärn, Jasper Roost, Dan Grišin

blank

Erialalt filmiprodutsent, hingelt autoentusiast. Lõpetanud rahvusvahelise magistriprogrammi filmitootmise erialal, kuid kiired ja vihased autod on kireks sünnist saati. Juhib Acceleristat alates 2020. aastast, tegeleb hobiautodega ja teeb võimalusel ka mõne kiirema ringi või mitu.

KOMMENTEERI SIIN