Laupäev, 13. juuli 2024
Uus Volkswagen Touareg sai äsja Pekingis esitletud. “Lipulaevmaastur” on läbinud põhjaliku uuenduskuuri ja selle pardale on pandud kogu elektroonika, mis tootjal olemas. Auto hind on teada – odavama versiooni eest tuleb välja käia ligi 60 000 eurot – ja seda saab peagi eeltellida.

Täiustatud Volkswagen Touareg on varustatud kõikvõimalike juhiabi- ja turvasüsteemidega. Ka vaatab armatuurist vastu seni suurim digitaalne näidikuteplokk, mida sel “lipulaevmaasturil” nähtud.

Tootja sõnul on uus Touareg Volkswageni kõige täiustatum mudel läbi aegade. Muuhulgas on vunki lisatud ka nelikveole ja timmitud veojõu aktiivset ümberjagamise süsteemi, et anda autole veel rohkem olekut, mida saab iseloomustada uudissõnaga “lipulaevmaastur”.

/Toimetaja märkus: Kuna tootja oma pressiteates kõneleb täiustamisest, uuenduskuurist ja uuendamisest, ei ole kohe alguses selge, kas presenteeritakse uut generatsiooni või on tegu tavapärase mudeliuuendusega. Tõde selgub allpool./

SEE DIGITAALNE NÄIDIKUTEPLOKK… JÄLLE!

Iga kord, kui Volkswagen saadab välja pressiteate uue mudeli kohta, saame lugeda veel ägedamast virtuaalsest näidikuteplokist. Erandiks pole ka uue põlvkonna Touareg.

Seekord räägib tootja uuenduslikust juhtimisruumist (auto või hoopiski praam?!), kuhu on installeeritud seninägematu täisdigitaalne näidikuteplokk, mis koosneb mitmest erinevast ekraanist. Nuppe ja lüliteid enam ei ole, kogu infolust on värvikalt näpitav.

PIKK NODINIMEKIRI

Touaregi pardal on hirmus hulk kõikvõimalikke juhiabisid ja turvasüsteeme, mis peaksid auto käsitsemise tegema mugavamaks. Järgneb eesti-inglise segakeeles loetelu suurepärastest, seninägematutest vidinatest (kirjapilt muutmata):

uued tehnoloogiad hõlmavad endas näiteks pimeduses jalakäijate ja loomade tuvastussüsteemi Night Vision, poolautomaatset roolimise ja rajahoidmise ning kiirendamise ja pidurdamise süsteemi Roadwork Lane Assist, autoesisele ristiliikumisele reageerimise süsteemi Front Cross Traffic Assist, kompaktautole sarnast juhitavust võimaldavat aktiivset nelja ratta juhtimisvõimalust ning uut veojõu aktiivset ümberjagamist koos elektromehaaniliselt kontrollitavate stabilisaatorvarbidega.

Ühtlasi on Touareg varustatud interaktiivsete LED maatriks (valgusvihku automaatselt reguleerivad leed-tuled) esitulede ning tuuleklaasile projekteeritava displeiga. Tänu nendele süsteemidele on sõidukogemus uue mudeliga senisest veelgi intuitiivsem, mugavam ja turvalisem.

Loodame, et teie saite midagi aru. Meie väga ei saanud, kuigi “intuitiivne lipulaevmaastur” kõlab päris kindlasti märksa halvemini kui “hapukapsas vahukoorega”.

JAH, SEE SIISKI ON KOLMAS GENE!

Pressiteate neljandal kilomeetril selgub, et tegu on siiski Touaregi kolmanda põlvkonnaga. Veidi antakse aimu mõõtudest: võrreldes eelkäijaga on uus Volkswagen Touareg natuke laiem ja pikem. See muudab uue mudeli proportsioonid varasemast paremaks ning avaramad on nii sõitjate- kui pagasiruum.

Viimase mahutavus on endise 697 liitri asemel nüüd 810 liitrit (kui tagumine istmerida on ülal asendis). Vaatamata lisandunud mõõtmetele on uus Touareg tänu paremale materjalikasutusele (48% alumiiniumit, 52% kõrgtehnoloogilist terast) eelkäijast aga tervelt 106 kg kergem.

MOOTORIVALIK ON TEADA

Uus Touareg saabub Baltikumi ja Euroopa turule esmalt kahe V6 diiselmootoriga, mille võimsused 170 kW/231 PS ja 210 kW/286 PS.

Neile järgnevad V6 bensiinimootor (250 kW/340 PS) ja V8 turbodiisel (310 kW/421 PS). Hiina turul on peatselt saadaval ka Touaregi laaditav hübriidversioon (süsteemijõuga 270 kW/367 PS), mille Euroopa esitluskuupäev on veel lahtine.

Lisaks põhivarustusele on Touareg saadaval ka kolmel muul varustustasemel: Atmosphere, Elegance ja R-Line. Kui Atmosphere-i puhul on valdavad naturaalsed soojad toonid ja puidusus, siis Elegance paketis domineerivad metall ja tugevam värvigamma.

UUS MÕISTE: LIPULAEVMAASTUR

Harjuge ära uue mõistega “lipulaevmaastur”. See on vastus küsimusele, mis on tegelikult Volkswagen Touareg ning miks räägitakse ülal entusiastlikult juhtimisruumist – laeval on säärane tõepoolest olemas! Seega, “lipulaevmaastur”, 60 000 eurot ja hakkab looma.

Uue Volkswageni lipulaevmaasturi tellimusi hakatakse Eestis vastu võtma alates aprillist ning värsked mudelid jõuavad turule kesksuvel. Uue Touaregi hinnad algavad 58 571 eurost.

Kel huvi, hoiab maaletooja lehel silma peal

Pressiteade ja pilt: Volkswagen uudised. Inimkeelde üritas panna Accelerista

KOMMENTEERI SIIN