Neljapäev, 25. aprill 2024
Tänavu teisel poolaastal jõuab müügile veel üks PSA sõsarbrändide elektriline tarbesõiduk: Citroën esitleb ë-Jumpy väikekaubikut. Valikus on 50 kW või 75 kW akupakk, minimaalne sõiduraadius on 230 km ühe laadimisega. Eestis loodetakse mudelit müüma hakata aasta lõpus.
Foto: William CROZES @ Continental Productions

Juba üle 90 aasta Euroopa tarbesõidukite segmendi liidrikohta hoidev Citroën toob 2020. aasta teises pooles turule oma esimese elektrilise tarbesõiduki ë-Jumpy.

Tegu on järjekorras juba kolmanda elektrifitseeritud Citroën’i sõidukiga – kokku lansseeritakse neid sel aastal 6, sealhulgas aasta lõpul ka 100% elektriline kaubik Citroën Jumper. Järgmise aasta hakul saab täiselektrilise versiooni ka Citroën’i tarbesõidukite lipulaev Berlingo Van.

Loodud vastavalt kasutajate vajadustele

Kompaktne ë-Jumpy sobib mitmesugusteks ärilisteks ettevõtmisteks: erinevad kerepikkused, kaubaruumi ja istmete kiired ümberkorraldamise võimalused, korralik kandevõime ja piisav e-sõiduulatus peaksid kõnetama kliente, kes oma igapäevatöös vajavad mobiilset kontorit koos kaubaveo funktsiooniga.

Rääkimata sellest, et vastavalt kas 50 kW või 75 kW akupakile on sõiduki WLTP meetodiga sõiduraadius 230 või 330 km ning see muudab väikekaubiku atraktiivseks ka linnadevahelisel liiklemisel.

Elektrikaubiku kandevõime on 1275 kg ning see suudab vedada kuni 1 tonnist järelhaagist. Kaubaruumi maht on sama, mis sisepõlemismootoriga versioonil – alates 4.6 m³ (XS keresuurus) kuni 6.6 m³ (XL keresuurus). Tegu on omas segmendis parima mahutavusega ning 1,25 m laiune rattakoobaste vahe mahutab mureta ka euroalustel lasti.

Akudele 8 aastat või 160 000 km garantiid

Elektrilisele Jumpy puhul on valida kahe akupaki vahel, mille garantii on kas 8 aastat või 160 000 km. 50 kWh akuga ë-Jumpy sõiduulatus WLTP mõõtestandardite järgi on kuni 230 km ning 75 kWh akuga 330 km.

Elektrimootori võimekus ja sõiduulatus sõltub valitud sõidurežiimist, mis reguleerib kiirenduse ja aeglustamise ajal kasutatava ja salvestatava energia mahtu.

Mootori võimsus on 100 kW (136 hj) ning pöördemoment 260 Nm. Jumpy e-ikaubiku maksimumkiirus on 130 km/h.

Citroën ë-Jumpy 3 valikulist sõiduviisi võimaldavad elektrikütet kasutada vastavalt vajadusele: vaikimisi on ees Normal, mis optimeerib sõiduulatuse ja jõudluse, Eco säästab ning Power paneb kõik välja.

Kaubikut on võimalik laadida kuni 100 kW võimsusel – 75 kWh aku laadimine kuni 80 protsendi ulatuses võtab aega kuni 45 minutit, 50 kWh aku laadimine kuni 30 minutit. Standard on CCS.

Funktsionaalsus ja sõidumugavus

Kaubiku Pseudo MacPherson tüüpi esivedrustuse tugevdatud hoovad koos vibratsioonivastase stabilisaatoriga lisavad sõidumugavust ja sõiduk on paremini juhitav.

Sõltumatu tagavedrustus peab vastu kuni 1275 kg koorma. ë-Jumpy vedrustus ja amortsüsteem kohanduvad sõiduki ja veose raskusele vastavalt.

Nagu tava-Jumpy, nii ka elektriversiooni sõitjateruum on mugav ja praktiline. Kindalaekas onAux, 12 V ja USB pesad olemas on topsihoidjad ning mahukas lisalaegas kõrvalistme all. Kokku on ë-Jumpys erinevaid laekaid ja hoiukohti pea 100 liitri jagu.

Citroën ë-Jumpy esireas on 3 istet. Moduwork lahendus võimaldab parempoolset istet tõsta, et vedada üle 5m pikkuseid esemeid

Kaubiku kabiini saab muuta mobiilseks kontoriks – keskmise käetoe saab teha lauaks, keskkonsoolile kinnitada kuni 11-tollise tahvelarvuti hoidja ning juhi topsihoidja muuta nutitelefoni hoidjaks.

Sõiduk on varustatud Mirror Screen, Apple CarPlay ja Android Auto rakendustega nutiseadmete ühendamiseks 7-tollise ekraaniga ja laadimispistik vajalike seadmete jaoks on käeulatuses.

Moodsad juhiabisüsteemid

PSA tarbesõidukid hiilgavad oma varustuse ja moodsate juhiabisüsteemidega. ë-Jumpy’l on neid 15. Kasulik ja segmendis unikaalne lahendus “käed täis” olukorras on kindlasti võtmevaba küljeukse avamine: jalaviibutusega tagumise põrkeraua allääres saab külgust nii avada kui sulgeda.

Kui inimene, kelle taskus on võti, eemaldub autost, lukustuvad uksed automaatselt. Teine unikaalne funktsioon on võtmevaba käivitus ning tuuleklaasile kuvatav sõiduinfo ehk head-up display.

Sõiduki varustuses on ka nii automaatne hädapidurdussüsteem, kallakult startimise abi, väsimuse tuvastamine ja ennetamine, 360-kraadi kaamerad, intelligentne lähi- ja kaugtulede automaatika, Grip Control veojõukontroll ning liiklusmärkide tuvastamine koos sobiva kiiruse soovitusega, pimenurga hoiatuse süsteem ja muidugi ACC ehk kohanduv kiirushoidja koos kiiruse piiramise võimalusega. 

Citroën ë-Jumpy jõuab Eesti turule 2020. aasta viimastel kuudel.

Peugeot e-expert sõsarmudelist loe siit

Allikas ja pildid: tootja

KOMMENTEERI SIIN