Teisipäev, 5. detsember 2023
Tallinna Munitsipaalpolitsei ehk Mupo otsib uut visuaali oma ametisõidukitele. Kunstnikul on disainimisel ja värvivalikul veidi rohkem mänguruumi, sest tegu pole alarm – vaid ametisõidukitega. Oluline, et Mupo autod linnaruumis eristuksid. Konkursi tähtaeg on 1. mai 2017.

Mupo otsib konkursiga oma ametisõidukite kujunduse terviklahendust. Disaineri pakutav kontseptsioon peab sobima nii Nissan Qashqai linnamaasturile kui väikebussile Volkswagen Transporter. Nii linnamaasturi kui väikebussi alusvärv ehk disaineri aluslõuend on valge.

Võistlusel osalejad saavad Mupo kodulehelt alla laadida autode aluspildid ning oma geniaalseid mõttevälgatusi otse lõuendil katsetada. Inspiratsiooni saamiseks võib ammutada ideid Itaalia, Ameerika Ühendriikide jt. riikide munitsipaalpolitsei sõidukitelt.

Näiteks Itaalias, Milaanos, on sealne mupo oma autod värvinud rõõmsalt rohe-valgeks ning sini-valgeks, sõltuvalt valdkonnast, kus parasjagu korda kaitstakse.

Mupo tulevaste ametiautode visuaali kohustuslikud elemendid on

– Mupo vapp ja slogan: Tallinna korravalvur!
– Nimetus: Korrakaitseüksus
– Nimetus: Munitsipaalpolitsei
– Kontakt: Tel 14410
– Meiliaadress: korrapidaja@tallinnlv.ee

– Kujundus peab toetama korrakaitsesõiduki kontseptsiooni
– Sõiduki kujundus peab sobituma linnaruumi, olema kaugelt nähtav ja eristuv
– Osa kujunduselemente peavad peegeldama valgust
– Lubatud ei ole politseisõidukitega sarnanevat kujundust

Esitatavate ideekavandite formaat on vaba, kuid peab olema piisavalt arusaadav edasiste lahenduste teostamiseks. Võistlustöö märgusõna on “Disain 2017”.

Tööde saatmise lõpptähtaeg on 1. mai 2017. Oma lahendused võib “käsitsi” tuua või postiga saata Tallinna Munitsipaalpolitsei Ameti infolauda, aadressil Paldiski mnt 48a, Tallinn või saata e-kirjaga Olavi Rattaseppale. Mupo vappi Corel draw formaadis saab küsida Meeli Hundilt.

Tallinna Munitsipaalpolitseile lähevad üle kõigi võidutööde autoriõigused, samuti on konkursi korraldajal õigus teha ideekavandites muudatusi. Piisavalt kõrgetasemeliste tööde puudumisel on konkursi korraldajal õigus jätta auhinnad välja andmata või nende suurust auhinnafondi raames muuta.

Ideekonkursi kolme parimat tunnustatakse rahaliste auhindadega:

I koht – 500 €
II koht – 300 €
III koht – 200 €

Lisainfo:

Kuna Munitsipaalpolitsei sõidukid ei kuulu alarmsõidukite loetelusse, siis ei tohi sõidukitel esineda alarmsõidukitele kinnitatud värviskeeme ega kasutada ka seda matkivat kombinatsiooni, seejuures ei mängi värvuste toonierinevused rolli.

Vaata ka: Alarm- ja jälitussõidukite loetelu, nende tähistamise ja liiklemise kord

Allikas: Munitsipaalpolitsei. Meedia VW, Nissan, Mupo

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.