Neljapäev, 18. juuli 2024
Mõni aeg tagasi andis itaallaste Piaggio teada, et nad kavatsevad jõuliselt käima lükata oma elektriratta Wi-bike arenduse. Uudis sai Accelerista lehel üleval olla vaid paar minutit, kui meile kirjutas üks lugeja ning soovitas igasugu välismaise kraami asemel rääkida hoopis kodumaistest arendajatest. Mitte ainult rääkida, vaid ka tegutseda: 10. detsembrini saab Fundwise keskkonnas investeerida Ööbikusse.
Ööbik naistele ja meestele, mudel 2016, uudse lahendusega raamiga
Ööbik naistele ja meestele, mudel 2016, uudse lahendusega raamiga

Jutt käib ettevõttest Ööbik Cycles, eesti tootjast, kes tänaseks on edukalt turule toonud kaks elektrilise ratta mudelit ning otsib portaali Fundwise kaudu investeerijaid, et anda hoogu uute elektrirataste tootmisse jõudmisele. Aega oma osalemise otsustamiseks on vaid loetud päevad, nii kutsumegi kõiki sel nädalal tegema oma heategu ning investeerima ettevõtmisse, millel ilmselgelt on suur tulevik!

Eestlased on tänavu mitmel korral suutnud jõud ühendada ning aidanud näiteks Orissaare tammel saada tänavuseks Euroopa aasta puuks; parasjagu käib üldrahvalik kampaania toreda noormehe, Hans Markus Antsoni ekstreemsele FjällrävenPolar retkele lähetamiseks.

Kodumaise keskkonnasäästliku, kaunilt disainitud toodangu üle saab olla reaalselt uhke ja reaalselt ka elektriratta arendusse investeerida. Piaggio leiab, et elektrivokkidel on tulevikku, meie omamaine Ööbik on itaallastest sammukese kaugemal, tootnud ja juba ka müünud, nii Euroopas kui Ameerika Ühendriikides. Teeme ära!

Ööbiku 2016. aasta mudelit iseloomustab Ardo Kaurit, üks ettevõtte loojatest: “See on ratas, millesse armud esimesest sõidust. Ööbiku 2016. aasta uus elektrijalgratas ühendab endas uudseima tehnoloogia, ajatu disaini ja hea sõidumugavuse ning on kättesaadav taskukohase hinnaga. Suurim uudis 2016. aasta Ööbiku mudeli puhul on see, et ratta aku ja muu elektroonika on paigutatud mugavalt raamitorusse. Meie 2016. aasta eesmärk on keskenduda otsemüügile Skandinaavia ja Lääne-Euroopa turgudel ning  müüa 250 elektrijalgratast.”

2016. aasta Ööbiku mudelil on aku ja kogu vajalik elektroonika paigutatud raamtorusse
2016. aasta Ööbiku mudelil on aku ja kogu vajalik elektroonika paigutatud raamtorusse

Ööbik 2.0 tehnilised näitajad

  • Vineerist kasti asendab raamitorudesse peidetud aku ja elektroonika
  • Vaikne ja väike elektrimootor aitab sõitjat siis, kui on vaja
  • Ratta kaal koos akuga 16 kg, mis on keskmiselt 30% kergem turgu valitsevatest mudelitest
  • Hinnad alates 1390 € (sisaldab KM), mis on 30% odavam möödunud hooaja keskmisest tehinguhinnast Lääne-Euroopas
  • Ühendus nutiseadmega, mille kaudu näeb kasutaja aku täituvust ning saab muuta mootori seadeid
  • Akupaki elueaks on orienteeruvalt 40 000 km. Torusse peidetud akut saab töökojas kergelt vahetada.

Ardo Kaurit räägib “ööbikutest” lähemalt: “Meil on andekas ja motiveeritud tiim, mis on kahe aasta jooksul kasvanud kuueliikmeliseks. Meeskonnal on kuhjaga teadmisi nii tavalistest kui mootoritega ratastest, et luua parim võimalik sümbioos kahe maailma vahel. Intensiivse ja viljaka arendustöö tulemusena oleme loonud ettevõtte, mis on võimeline olema turu liider kaunite ja kasutajasõbralike elektrirataste valdkonnas. Kutsume investoreid kaasa, et teha üheskoos revolutsiooni elektrijalgrattamaailmas.”

Ööbik Fatbike elektriline maastikuratas
Ööbik Fatbike elektriline maastikuratas, 2015

Ööbiku koduleht: www.oobik.cc
Loe kindlasti ka investori soovitust ettevõttele.

[dropcap]![/dropcap]Jalgrattaid lähemalt vaadata, “ööbikutega” juttu ajada ja väikest proovisõitu saab teha kolmapäeval, 9. detsembril, kell 15.00 kuni 19.00. Ööbiku töökoda asub Tallinnas, Paldiski mnt 25. Ööbikute telefoninumber: 55 600 088

[dropcap]![/dropcap] Aega Ööbiku investoritega liitumiseks on ainult selle neljapäevani, 10. detsembrini. Tee oma nädala tegu!

KOMMENTEERI SIIN