Teisipäev, 16. juuli 2024
Peugeot esitleb Genfi autonäitusel uut mitmeotstarbelist sõidukit Rifter. Tootja DNA-ks saanud i-Cockpit, moodsad ühenduvuslahendused ja kiire ümberkohandatavus teevad Rifterist atraktiivse sõiduki nii ettevõtjale kui ka praktilise meelega perele. Auto jõuab Eestis müügile aasta lõpus.

Uus Peugeot Rifter pole eelkäija Partneriga võrreldes muutunud vaid nime poolest, vaid kogu mudeli disain ning funktsionaalsus on viidud uuele tasemele, tagamaks parimat kasutusmugavust nii linnas kui raskemates teeoludes. Lisaks on uus mudel varustatud Peugeot i-Cockpit® juhikohaga, mis on tuttav brändi teistelt uudismudelitelt.

Uuele platvormile ehitatud Peugeot Rifter on vastupidav, mitmekülgne ja praktiline auto, mis on saadaval kahes kerepikkuses, 5- või 7- kohalisena. Samuti on valikusse lisandunud palju uue põlvkonna tehnoloogiaid ja tõhusaid mootoreid.

ISIKUPÄRANE DISAIN

Peugeot Rifteri disain on elegantselt jõuline, mida rõhutab mudeli esiosa koos uudsete esitulede ja vertikaalse iluvõrega. Esitulede leed-valgussignatuur muudab esiosa isikupäraseks ning tagatuled on traditsiooniliselt inspireeritud lõvi kolmest küünisejäljest.

Uue Rifteri isikupära lisavad erinevad keredetailid, mis on mõjutatud maasturlikest omadustest: kõrge kliirens, suured rattad ning laiendid porikoobastel ja pampritel.

Suurema seltskonna või mahukama pagasi tarvis on nüüd saadaval ka Rifteri pikem versioon, mis lisab kerepikkusele +35cm. Ning neile, kes soovivad stiilsemat ja eristuvat välimust on saadaval GT-Line tippversioon.

Peugeot juhikoht i-Cockpit® on harmooniline ja kaasaegne, kasutusel on uudne tehnoloogia ja kõrge viimistluskvaliteet. Juhikohta iseloomustavad kompaktne rool, 8-tolline puuteekraan ja kõrgele tõstetud näidikuteplokk, mis on pidevalt juhi vaateväljas.

Looduses liiklemisele aitavad kaasa täiustatud veojõukontrolli Advanced Grip Control režiimid (tavaline, lumi, muda, liiv, ESP väljas), spetsiaalsed Mud & Snow rehvid ja mäestlaskumise abifunktsioon. Koostöös maastikule mõeldud eriversioonide tootjaga Dangel pakutakse ka nelikveolist versiooni.

ÖKONOOMSED JÕUALLIKAD

Uue Rifteri valikus on kaks bensiinimootorit võimsusega 110 ja 130 hobujõudu, lisaks kolm diiselmootorit 75, 100 ja 130 hobujõudu, mida kombineeritakse vastavalt 5- ja 6-käigulise manuaal käigukastiga või 8-käigulise automaatkäigukastiga. Kõik mootorid vastavad Euro 6.2 saastenormidele ja on madala kütusekuluga.

1.2 liitrised PureTech bensiinimootorid:

PureTech 130hj koos 8-käuigulise automaatkäigukastiga EAT8
PureTech 110hj koos 5-käigulise käsikäigukastiga

Valikus on kolm 1.5 BlueHDi diiselmootorit:

BlueHDi 130hj koos 6-k käsikasti või 8-k automaatkastiga EAT8
BlueHDi 100hj koos 5-käigulise käsikastiga
BlueHDi 75hj koos 5-käigulise käsikäigukastiga

SEGMENDI UUSIM TEHNOLOOGIA

Igapäevaelu vajaduste katmiseks saab Rifter kaasa Peugeot uusimaid tehnoloogiad, mis on segmendis esmakordsed:

elektriline käsipidur
adaptiivne püsikiirusehoidja koos peatumisfunktsiooniga
kiiruspiirangumärkide tuvastus
aktiivne sõidurajalt kõrvalekaldumise hoiatussüsteem
juhi tähelepanu hoiatus
automaatne hädapidurdus süsteem
haagise stabiilsuskontrollisüsteem
automaatselt ümberlülituvad lähi/kaugtuled
tagumine 180 kraadi parkimiskaamera
pimenurga jälgimissüsteem
võtmeta sisenemine ja käivitus.

Autoga hoiab sind ühenduses suur 8“ puuteekraan, 3D navigatsioon, Bluetooth ühendus, kaks USB pesa, juhtmeta telefoni laadimine ning Apple Carplay, Android Auto ja Mirror Link ühilduvus.

NUTIKAS FUNKTSIONAALSUS

Uus Rifter on saadaval kahe kerepikkusega: 4,40 m ja 4,75 m. 5- ja 7-kohalised versioonid on saadaval mõlema kerepikkusega.

Teise rea istmed võimaldavad kõik kinnitada laste istet ning tänu Magic Flat süsteemile saab istmed alla klappida. Pikemal versioonil on võimalik kolmanda rea istmeid liigutada edasi-tagasi või hoopis välja tõsta. Kõrvalistuja iste on samuti kokku klapitav.

Pagasiruumi suurus jääb 775 ja 4000 liitri vahemikku, lisaks on autol palju nutikaid panipaiku, kogumahutavusega kuni 186 liitrit. Ligipääsu teevad lihtsaks külgmised lükanduksed, suur tagaluuk koos eraldi avatava aknaga.

Uue Peugeot Rifteri esmaesitlus toimub Genfi autonäitusel märtsis. Auto jõuab Eestis müügile 2018 aasta lõpus. Uue Peugeot Rifteriga koos esitletakse Genfi autonäitusel ideeautot Rifter 4X4

Allikas ja meedia: Peugeot

KOMMENTEERI SIIN