Uue Lexus RX tellimine on Eestis alanud! Hübriidmootoriga Lexus RX hinnad algavad 63 790 eurost Luxury-tippvarustuses hübriidajamiga Lexus RX hind on 81 070 eurot Hübriidi asemel saab valida ka uue turbobensiinimootoriga mudeli, RX200t

SUV- segmendi rajaja ja pea kahe kümnendi jooksul ikoonilise nelikveolise staatuse omandanud neljanda põlvkonna Lexus RXi mudel on jõudnud ka Eestis müügile. Hübriidajamiga versiooni hinnad algavad 63  790 eurost.

Tippvarustuses täishübriidse Luxury-mudeli hind koos panoraamkatusega on 81  070 eurot. Täishübriidse RX 450h kõrval on saadaval ka uue 2,0-liitrise turbobensiinimootoriga RX 200t, mille baasvarustustasemega Comfort-mudeli hind algab 55  490 eurost.

This slideshow requires JavaScript.

Uus RXi mudel on loodud, pidades silmas premium-klassi autode omanike üha nõudlikumat maitset kujunduse, kvaliteedi ja sõiduomaduste osas. Lisandunud on uued välisvärvid ning mitmekesisem on ka interjööriviimistluse valik.

Uue hübriidmudeli RX 450h jõuallikaks on 3,5-liitrine V6 bensiinimootor kombineerituna kahe elektrimootoriga ning täiustatud jõusüsteemi koguvõimsus ulatub 313 hobujõuni. Uusimad direktiivi 80/1268/EMÜ kohaselt mõõdetud keskkonnanäitajad kombineeritud tsüklis hübriidmudeli puhul on 5,3 l kütust 100 kilomeetri ja 122 g CO2-heidet kilomeetri kohta.

Välisdisainis on selgelt tuntav Lexusele iseloomulik julge L-finesse väliskujunduse keel , mis on omane kõigile viimastel aastatel esitletud uutele Lexuse mudelitele. Uus RX on eelmise mudeliga võrreldes jõulisema ja julgema väliskujundusega ning see on kasvanud nii pikkuses (+120 mm) kui ka laiuses (+10).

Tänu laiemale teljevahele on suurenenud tagaistmetel reisijate jalaruum. Uue põlvkonna mudeli sõiduomadustele on viimase lihvi andnud Lexuse LFA superauto projektis osalenud insenerid, peenhäälestades vedrustust ja roolisüsteemi.

Esmaklassilise interjööri kujundamisel on põhitähelepanu pööratud funktsionaalsusele ja salongimugavusele, kasutatud on hoolikalt valitud kvaliteetseid materjale. Interjööri eksklusiivsust rõhutavad ka lasertöötlusega ja käsitsi poleeritud ainulaadsed puitdekoorliistud, mis on valminud Yamaha klaverimeistrite käe all.

Tipptaseme Luxury mugavusvarustusse kuuluvad muuhulgas ka 12,3-tollise ekraaniga Lexuse multimeedia- ja navigatsioonisüsteem, 15 kõlariga Mark Levinsoni Premium Surround- helisüsteem, lai värviline esiklaasinäidik, kohanduvate kaugtulede süsteem (AHS), juhtmevaba nutitelefoni laadimine ja 360° kaamera koos panoraamvaatega, mis kuvab manööverdamisjuhised ekraanile.

Lisaks on iga uue RXi standardvarustuses Lexuse uusim ohutuspakett Lexus Safety System koos erinevate aktiiv- ja passiivohtusfunktsioonidega.

See sisaldab näiteks kokkupõrke-eelne ohutussüsteemi koos jalakäijate äratundmisega, sõidurajalt lahkumise hoiatussüsteemi koos sõiduraja hoidmise abiliega, aga ka kohanduv at kiirushoidikut ja kaugtulede automaatlülitust.

Tuues aastal 1998 turule esimese omalaadse linnamaasturi, ühendas Lexus esimesena sportlikud sõiduomadused sedaani luksuslikkuse ja mugavusega ning lõi seega uudse SUV-segmendi.

Läbi kolme põlvkonna on RX kujunenud Lexuse automargi populaarseimaks mudeliks, mida on maailmas müüdud enam kui 2,2 miljonit autot. Lexus on ka esimene automark, kes tõi segmenti hübriidtehnoloogia.

Aastate jooksul on Lexus RX kujunenud ka Eesti autoturul eelistatuimaks hübriidsõidukiks. Pisut enam kui kümnendi jooksul on Eestis kokku müüdud veidi rohkem kui 400 täishübriidset RXi mudelit.

Lexuse ametlike müügiesinduste kontaktid.
Uue Lexus RX tutvustus ja pildigalerii

Jaga

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.