Pühapäev, 14. aprill 2024
Leedu energiakontsern Ignitis investeerib Baltimaades elektrisõidukite laadimisvõrgu arendamisesse kuni 115 miljonit eurot. Esimesed Ignitis ON laadijad peaksid Eestis saama püsti 2024. aastal.

Taastuvenergiale keskendunud rahvusvaheline energiaettevõte Ignitis ning selle tütarfirmad Eestis ja Lätis investeerivad kolme kuni viie aasta jooksul kuni 115 miljonit eurot e-autode laadimisvõrgu laiendamisesse Baltimaades.

Ignitis Groupi juhatuse poolt 12. juulil heaks kiidetud investeerimisotsus haakub grupi strateegiaga kiirendada elektrisõidukite laadimisvõrgu arengut ja ehitada välja kolme riigi suurim kiirlaadimisvõrk.

Investeeringu põhieesmärk on laadimisjaamade soetamine, et arendada e-sõidukite infrastruktuuri. Nõudlus on selles valdkonnas kiirelt kasvav ja ettevõte näeb oma võimalust taristusse investeerimises.

Ignitis ON võrgus on rohkem kui 260 laadimispunkti, millest suurem osa on Leedus ja 4 Lätis. Eestis on uue tulija laadijaid oodata 2024. aasta alguses. Aastaks 2026 plaanib ettevõte Balti riikidesse paigaldada 3000 elektrisõidukite laadimispunkti.

Leedu energiakontsern Ignitis Grupp investeeris 2022. aastal roheenergia võimsustesse ja energiataristusse kokku 521,8 miljonit eurot, mis on 2,2 korda rohkem kui aasta enne seda.

Eelmise aasta lõpus otsustati, et e-sõidukite laadimistaristu Ignitis ON laiendamine Baltimaades on ettevõtte strateegiline eesmärk, ja loodi ka e-mobiilsuse üksus. Leedulaste eesmärk on kasvada suurimaks e-sõidukite laadimisteenuse pakkujaks kolmes Balti riigis.

Eesmärgi poole liigutakse teadmisel, et elekter on tulevikus transpordisekotri olulisim edasiviiv jõud, ja mida rohkem tuleb teedele elektriajamiga sõidukeid, seda rohkem on vaja ka laadijaid.

Midagi ülikiiret ei paista

Kui Enefit Volt asendab lähiajal senised kiirlaadijad postidega, kus on edaspidi vaid CCS standard, siis leedu ettevõte ilmselt vanasse kaevu sülitama ei rutta: Leedus on kasutusel 50 kW CCS/50kW CHAdeMO laadijad. Kaardilt nelja Läti laadijat (veel) ei leia, kuid kuuldavasti on neilgi olemas CHAdeMO ühendus. Aeg näitab, kas tulevad kiiremad laadijad ja ainult CCS või jätkavad leedulased seni valitud joont.

Kaanepilt: Ignitis

KOMMENTEERI SIIN