Kolmapäev, 22. jaanuar 2025
Wivel on vidin, milleta lähitulevikus ükski petroseksuaal meetritki elada ei saa. Nutikas, mistahes sisepõlemismootoriga sõiduki külge kinnitatav aktiivsusmonitor võimaldab juhil oma sõiduvahendi omadusi ja iseenda oskusi tundma õppida ning igal ajahetkel sõiduoskusi lihvida. Wivel on leiutatud Eestis ning esimesed huvilised saavad seadme endale juba ka kampaaniahinnaga soetada.

Markus Trei, üks Wiveli väljamõtlejatest räägib ideest ja esimesest müügikampaaniast lähemalt: “Oleme uudset tehnoloogiat arendanud poolteist aastat. Wivel on abiline, mis iga tehnikafänni auto või mootorratta küljes võiks olla. Tänaseks on asjad nii kaugel, et Wivel on tootmiseks valmis. Nüüd vajame huviliste tuge, et saada kokku rahalised vahendid seeriatootmise alustamiseks.”

Markus lisab, et esimesed huvilised saavad toote oluliselt soodsama hinnaga tellida ning kui on näha, et huvi on suur, siis järgmise sammuna hakkab ettevõte panustama Eesti autospordi tulevikku, tegeledes toote spetsiifilisema arendusega. Indiegogo kampaania lingilt saab Wivelit praegu eeltellida tavalise pulsikella hinnaga – nii auto- kui tsikli baaskomplekti hinnaks on 239 eurot, kõige “khuulim” komplekt maksab aga veidi rohkem kui 400 eurot.

https://vimeo.com/168308737

MOTOSPORT KUI SPORDIHARRASTUS

Liikumine ja tervislikud eluviisid on kogu maailmas järjest rohkem au sees, vabal ajal sportlikult aktiivne olemine on pigem norm kui erakordsus. Kui automotosporti pidada sportlike harrastuste üheks alaliigiks, siis on Wivel igati omal kohal olev seade. Mis peamine, see on välja töötatud Eestis!

Petroseksuaal saab Wivelist kui eksistentsiaalselt möödapääsmatust vidinast kohe aru: seda on vaja, et kiiremini rajal sõita, õppida enda ja liikumisvahendi võimeid paremini tundma koos kõigi selle juurde käivate nüanssidega (sõiduvead, auto käitumine, kõiksugu elutähtsate parameetrite salvestamine ja hilisem analüüs jne.).

ÜKS KÕIGI EEST, KÕIK ÜHE EEST!

Nagu paljud uued asjad siin maailmas, sai ka Wivel alguse päriselus ette tulnud vajadusest. Wiveli väljamõtleja Markus Trei on autoentusiastide seas juba aastaid tuntud tegija. Paljud tema projektiautod on laiemat kajastust saanud ning alati on äramärkimist leidnud tähelepanu detailidele.

Oma isikliku, rajasuunitlusega hobiauto Nissan Skyline GTR-i ehituse käigus soovis Trei leida sobivat seadet, mis ühendaks ringiaegade mõõtmise kurvigraafikutega ja koguks sünkroonis kõik vajaminevad tehnilised parameetrid, mootori pööretest ja jahutusvee temperatuurist alates ning külg- ja pikikiirendusjõududega lõpetades.

Kuigi taolised lahendused on automaailma tippspordialadel olemas, pole nad tavakasutajale kättesaadavad, rääkimata nende hinnast. Miks siis mitte proovida vajalik seade ise teha? Liiati kui autoentusiastina teab Trei hästi, mida liigikaaslane ootab. Tihtilugu kurdetakse ju, et programmid/seadmed on tehtud pigem “patsiga poiste” poolt, kel pole tavakasutajaga just eriti palju ühist.

“Wiveli kasutamine on lihtne ka nende jaoks, kes pole IT-spetsialistid,” selgitab Trei. “Põhilise info auto tehniliste parameetrite kohta saab OBDII diagnostikapistikust, mis on olemas suuremal osal vähem kui  20- aasta vanustel autodel.”

Selleks, et andmed rajal perspektiivi panna, kasutab Wivel 50 Hz sagedusega GPS’i ja akseleromeetrit kiirendusjõudude mõõtmiseks. Võrdluseks võib tuua tavalise GPS’i sageduse, mis enamikul tavaseadmetest (telefonid, tahvlid) on 1-2 Hz.

Sageduse number märgib ära, mitu korda andmeid sekundis uuendatakse. 1 Hz puhul tehakse seda üks kord sekundis. Maanteel ühtlase kiirusega sõites pole sellest eriti lugu, aga rajal juhtub ühe sekundi jooksul väga palju ja tekkiva mõõtevea tõttu pole 1 Hz sagedusel mõõdetud andmed kasutatavad.

Ka evib Wivel CAN liidest, mistõttu sobib ka paljude programmeeritavate juhtplokkidega, andureid võib auto aktiivsusmonitorile otse külge ühendada. Wivel töötab nii autode, mootorrataste, kartide ja kõikide muude sõidukite peal, millel on sisepõlemismootor.

Wivel

MÕISTLIK HIND SOBIVA KOMPLEKTI EEST

Räägime hinnast. Wiveli arendamisel sai määravaks asjaolu, et analoogseid seadmeid pole kas üldse võtta (motorspordi tiimide kiivalt hoitud saladused) või maksavad need hingehinda. Isegi kui midagi taolist peaks olema võimalik kuskilt osta, jääb seade oma ulmelise maksumuse tõttu enamikule kättesaamatuks.

Wivel teeb selles osas revolutsiooni, olles hinnalt kättesaadav ja kasutusomadustelt hoomatav iga petroseksuaali jaoks. Sõltuvalt sõiduvahendist ja täpsemast kasutuseesmärgist, saab igaüks valida endale jõukohase komplekti. Ka kõige kallima komplekti hind jääb alla poole tuhande euro – ühe tõelise sportlase jaoks on tegu pulsikellaga või lükrakomplektiga võrreldava väljaminekuga.

Vaata lisaks Wiveli lehelt
Ole toimuvaga esimesena kursis FB lehe kaudu
Markus Trei kohta loe lähemalt LinkedIn-ist

testamonialBg

[dropcap]ACCELERISTA KOMM [/dropcap]Oh, oleks meil ometigi nii palju nutti, et suured asjad eos ära tunda! Wivel muudab maailma mitte ainult petroseksuaalide jaoks vaid ka iga sisepõlemismootori jõul liikuva sõiduvahendi juhi jaoks, kes tänu sellele seadmele saab jälgida oma sõiduoskusi ja selle sõiduki võimekusega sünkrooni viia.

Teeme seekord nii, et aitame ühe suure idee maailma vallutama ilma, et maailm peaks meile seda inglise keeles ja kalli raha eest ütlema. Väike Island -23 potentsiaalset meest, kellest jalkamansa kokku panna – mäletate seda nalja ju? Neid on 330 000 , meid miljon. Neid mehi, kes mängivad jalkat on rohkem; neid mehi, kes mõtlevad päris asju välja, on tõenäoliselt ka rohkem. Markus Trei on üks neist ja tema Wivelit islandlased ostaksid, päris kindel! Teeme ära siis.

Allikas ja meedia: Wiweltracker, Markus Trei

http://www.accelerista.com/uudised/eestiuudis/ampler-indiegogos/

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.