Reede, 20. detsember 2024
Lisaks tavapärastele riketele ja liikluskultuuritusele tuleb seoses autodega ette ka muid probleeme. Näiteks võib juhtuda, et laps sulgeb end autosse nii, et vanem jääb väljapoole ust. Selline olukord nõuab mõistagi kiiret sekkumist. Annamegi nõu, mida teha, kui laps on autos luku taha jäänud.

https://www.youtube.com/watch?v=Y5Hr0yMdZt0

Iga probleemi lahendamise esimene valikuvariant peaks alati olema selle vältimine. Kuidas laps üldse end autosse lukustada saab? Väga lihtne. Näiteks kukub last turvatooli kinnitades auto võtmepult lapse käeulatusse, vanem ei märka seda, sulgeb ukse ja hakkab juhiukse suunas liikuma. Vastavale nupule vajutamine on väikeste võimekate käekeste jaoks sekundite küsimus.

Vahel annavad vanemad ka ise rahutule või virisema kippuvale lapsele midagi, millega turvatooli kinnitamise ajal mängida, ja tihti on selleks just käepärane põnev võtmepult. Edasiseks piisab juba ühest läbimõtlemata uksesulgemisest ja õnnetus ongi käes.

Sel juhul peab valima, kuidas edasi tegutseda. Kui autosse kauemaks kui mõneks hetkeks jäämine on mingil põhjusel ohtlik, olgu siis palavuse-külma, liikluse või millegi muu tõttu, on võimalik lõhkuda auto aken. Lõhutava akna valikul tasub võimalusel lisaks lapse turvalisusele aga meeles pidada, et väiksema akna parandus võib osutuda palju kallimaks kui esiklaasi oma.

Kui autosse veidi kauemaks jäämine pole välistatud ja laps ise on ka rõõmus ja rahulik, saab pöörduda auto margiesindusse, kust on võimalik saada asjatundlikku abi. Sellise asutuse puudumisel on olemas ka erinevad lukuabiteenused, kes õigete tööriistade ja teadmistega auto ukse kiiresti ja ohutult avavad.

Kui märkate võõrasse autosse lukustatud last, kellel on nähtavalt halb olla, aitab teid eelkõige hädaabi, kes annab ka vastavad juhised, kuidas edasi toimida.

Allikas ja fotod: Toyota

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.