Järgmisel aastal jõustuv automaks on elavdanud autode turgu ja suurendanud kasutatud sõidukite nõudlust. Et oma auto uuele ostjale huvipakkuvaks muuta, on vaja rõhku panna aspektidele, mis tõstavad sõiduki väärtust ning aitavad eristuda konkurentidest.
Regulaarne hooldus ja teenindus
Auto hooldamine ja regulaarne teeninduses käimine on hädavajalikud selleks, et säilitada sõiduki töökindlus ja välimus. Regulaarne hooldus hõlmab nii tehnilist kontrolli kui ka õigeaegseid remonditöid nagu õlivahetus, pidurite hooldus ja rehvide vahetus.
Nii on võimalik vältida suuremaid probleeme, mis võivad hiljem parandades kallimaks osutuda ja seeläbi auto edasimüügiväärtust vähendada. Potentsiaalsed ostjad eelistavad reeglina hästi hooldatud autosid, muutes müüja ostja silmis usaldusväärsemaks ja minimeerides tulevikus ostja lisakulusid.
Auto ajaloo dokumenteerimine
Hooldusajalugu ja varasemad remonditööd peaksid olema selgelt vormistatud ja hoolikalt talletatud, kuna nii saab ostja väärtuslikku infot sõiduki seisukorra kohta. Täpsed andmed regulaarse hoolduse, varuosade vahetuste ja suuremate remonditööde kohta loovad usaldusväärsuse ja vähendavad ostjate võimalikke kahtlusi.
Hea hooldusajalugu annab kindlustunde, et sõiduk on saanud õigeaegset ja asjakohast hooldust, pisendades tulevikus sõidukiga kaasnevaid riske. Selline läbipaistvus suurendab auto atraktiivsust turul ja võib oluliselt tõsta selle müügihinda.
Puhtus ja välimus
Auto puhtus ja välimus mängivad olulist rolli müügihinna määramisel. Visuaalselt atraktiivne auto tõmbab ostjate tähelepanu, samas kui porine sõiduk tekitab negatiivseid emotsioone. Seetõttu on oluline esitleda sõidukit parimas võimalikus seisukorras.
Sealjuures mängib rolli ka interjööri puhtus. Enne proovisõidu pakkumist tasub sõiduk ka seest korda teha – prügi ära visata ja jalamatid puhtaks pesta. Lisaks aitab korrapärane pesu, poleerimine ja interjööri puhastamine vältida probleeme nagu rooste tekkimine, kere ja armatuurlaua pleekimine ning muud kosmeetilised kahjustused, mis paratamatult auto väärtust langetavad.
Suitsetamise vältimine
Suitsetamine kahjustab auto sisustust ja tekitab püsivaid ebameeldivaid lõhnu. Uuringud on näidanud, et autod, kus on sees suitsetatud, võivad kaotada kuni 9% oma väärtusest. Mittesuitsetajad tunnevad kohe ära auto, kus on suitsetatud, sest sigaretisuits imbub kergesti pehmetesse tekstiilist materjalidesse nagu istmekatted ja laepolstrid, jättes maha plekke ja lõhnu, mida on keeruline eemaldada. Nii langeb suitsetaja auto ostja silmis madalamale, kuna potentsiaalne ostja võib karta, et kahjustused ja lõhnad on jäädavad.
Plekkide ja lõhna eemaldamiseks on vaja interjööri sügavpuhastada või hoopiski välja vahetada. Kõige parem oleks loomulikult vältida autos suitsetamist. Neil, kes ei soovi suitsetamist lõpetada ja muidu jätkaksid autos tavasigarettide suitsetamisega, on võimalik minna üle suitsuvabadele alternatiividele nagu kuumutatav tubakas, e-sigaretid või nikotiinipadjad. Nendel toodetel puudub põlemisprotsess, mistõttu ei eraldu neist erinevalt tavasigarettidest vingugaasi, tõrva ega muid mürgiseid aineid, mis auto sisustust kahjustaksid. Kuid pea meeles, et ära kasuta neid tooteid, kui autos on kaasreisijaid, eriti lapsed.
Õige hindamine ja müügitaktikad
Õigesti määratud hind ja tõhus müügitaktika on hädavajalikud auto müügi edendamiseks ning selle väärtuse maksimeerimiseks. Tähtis on teha põhjalikku eeltööd ja mõista, milline on sarnaste autode hind turul. Erinevad veebitööriistad, hinnakujunduse platvormid ja autoeksperdid aitavad määrata konkurentsivõimelist hinda, arvestades auto seisukorda, läbisõitu ja muid olulisi tegureid.
Müügistrateegia peaks aga hõlmama erinevaid kanaleid, alates sotsiaalmeedist ja lõpetades kuulutustega müügikeskkondades. Kvaliteetsed fotod ja selged kirjeldused aitavad samuti potentsiaalsetel ostjatel mõista auto eeliseid ja eripärasid. Ära ei tohiks unustada ka avatud suhtlust – positiivne esmamulje tõstab müüja usaldusväärsust ja reaalse müügitehingu tõenäosust.
Foto: Pixabay