Teisipäev, 3. detsember 2024
Luuletaja ja muusik EiK paneb iganädalaselt kokku umbes 30-minutilise sõidumuusika playlisti, mida autos olles, rattaga pedaalides, pargis jalutades või ka kodus toimetades kuulata. Iga loo juures on lühike kirjeldus, miks just see pala kuulajat kõnetada võiks. Ava Spotify, vajuta “mängi” nuppu ja naudi!

Kogusin tänaseks kokku terve hulga verivärskeid palasid, mis kipuvad igatepidi žanri- ja stiilipiire ületama. Nende sekka aga ka pisut maailmamuusika- ja folgimõjutustega laule minevikust, R&B-d ning killuke funk-klassikat. Laske hea maitsta! Eelmise nädala valikud on siin: EiK soovitab: Sõidumuusika – aga mitte ainult – 5/2023, kõigi sõidumuusika playlistide lood on koos siin: KOGU SÕIDUMUUSIKA

Lil Yachty “THE zone~”
Lil Yachty värsket albumit “Let’s Start Here.” on mitmed nimetanud juba üheks võimalikuks aasta plaadi kandidaadiks – latt on seatud päris kõrgele. Tegu on tõelise kriitikute lemmikuga, kus autor on hiphopist väga kaugele ekselnud ning teinud käputäie žanriülest muusikat, progressiivsest rokist psühhedeeliani, keskpunktis rohke autotune’iga vürtsitatud vokaal. Näha on, et rokkmuusika ei kavatse veel niipea moes olemist lõpetada, eriti praegu, kui paljud artistid katsetavad žanriliste kollaažidega ning vaieldakse selle üle, kas sobib anda välja näiteks “aasta räppari” tiitlit, kui nominent segab oma lugudes peale räpi tugevalt ka kõike muud, R&B-st alternatiivse rokini. Aga aitab arutlemisest ja lahterdamisest, kuulame lihtsalt seda lahedat muusikat!

Unknown Mortal Orchestra “Layla”
UMO mainis just, et “Finally got my shit together” ja üle 5 aasta tuleb tal lõpuks taas album, järjekorras viies. Autori sõnul sobib saabuv muusika hästi näiteks hommikuse töölemineku või rongisõidu taustaks, seega sobitub see suurepäraselt ka siinse rubriigi kontseptsiooniga. Mõnusad sulepadjaga summutatud vokaalid ning hea krabisev ja kõikuv kitarrimuusika.

slowthai “Feel Good”
Ka UK poolt tulevad head uudised: slowthai, kes maadleb endiselt oma vaimsete murede, identiteedikriiside ja tülgastusega oma kodumaal valitsevate meelsuste vastu, õrritab juba pikemat aega uut plaati. Seni kuuldu on üsna jõhkra, lärmaka ja pungise kõlaga, ent samas sobib see minu meelest räpparile isegi paremini kui ta varasemad katsetused trapisemate trummidega. Ehk leidis ta viimaks oma tõelise keele, mis paar aastat tagasi produtsent Mura Masaga punk-lugusid “Doorman” ja “Deal Wiv It” luues läbi kumas. Kaks minutit hullu andmist su päeva!

Arthur Russell “This Is How We Walk On The Moon”
Nüüd puhkame pisut kõrva ja laseme kõlada idamaade muusikakultuuridest šnitti võtnud Arthur Russelli loomingul. Maailm veereb edasi, laseme sellel end kaasa võtta ja eks näis, kuhu välja jõuame.

Slom, Will Heard “WHAT DO I DO”
Pisike kõrvalepõige Koreasse, kus tehakse endiselt steriilselt puhast ja “taskusse mängitud” pillidega R&B-d. Seda kuulates tekib natuke tunne, nagu oleksin hästi rikas ja tantsiks siidist hommikumantlis mööda marmorpõrandat ringi.

Dead Can Dance “Children of the Sun”
Dead Can Dance’i laulud on kõik omamoodi pikad spirituaalsed rännakud läbi pidustuste kuskil iidsete hõimude juures. Võtame julguse kokku ja teeme täna ühe sellise retke!

Earth, Wind & Fire “Fantasy”
Mu bändi kitarrist Mattias Tirmaste lasi mulle alles hiljuti seda pala ning ütles, et see on ta kõige suurem lemmik kogu Earth, Wind & Fire’i loomingust. Aga tõesti, see lugu on täiesti pungil säravatest hetkedest ja helidest, soovitan soojalt (uuesti) üle kuulata ja ulbime jälle tasapisi uue nädala suunas.

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.