Pühapäev, 22. detsember 2024
Inimesesarnased robotid on tänaseni ühed ulmefilmide lemmikkangelased. Viimastel aastatel on teaduse ja tehnika areng filmidele kannule jõudnud ning inimnäoline masin on saanud reaalsuseks. Robotid on loodud inimest abistama, muuhulgas ka intiimsfääris. Teadlased ennustavad, et ühel päeval teevad nad “seda” inimesest paremini.

Infoühiskonna paratamatuks kaasnähteks on eraldumine ja kapseldumine. Inimloom rahuldab osa oma intiimvajadustest interneti abiga, tellib seksnuku või -lelu. Kumminukud ei ole ammu enam täispuhutavad, kolme avaga hobuse unenäod, siidiste silikoonide ajastu on tooted pannud järjest rohkem sarnanema päris inimesele.

Seega pole mingi kunst katta mõtlev ja liikuv ning tulevikus tunnetele tunnetega reageeriv robot siidkarvade, silikooni või mõne muu nahalaadse materjaliga ja vormida ta sel moel võimalikult inimlikuks. See aeg, kui robot-koduabilised ka inimesega seksima hakkavad, pole enam kaugel.

robot teadlane

TEADLANE KUTSUB MÕISTUST KOJU KUNI ON VÕIMALIK

Tehisintellekti arengut uuriv Stanfordi ülikooli teadlane, PhD David Levy hoiatab inimesi erootiliste robotite eest. Tema sõnul tunnevad nii naised kui mehed tulevikus ahistust ja kadedust robotite pärast, kes “teevad inimesele ära” ehk suudavad magamistoas oluliselt paremini hakkama saada.

Luust ja lihast inimesel on sellises ebavõrdses konkurentsis oht langeda masendusse ja depressiooni, enesetapumõteteni välja. Levy on seisukohal, et robotid – kuitahes hästi nad ka poleks valmistatud – ei saa kunagi seksida nagu inimesed. Tehisintellekti seksuaalne võimekus jääb alati erinema inimese omast.

Teadlane on kirjutanud sel teemal raamatu “Love and Sex with Robots”  (Armastus ja seks robotitega), kus ta väidab, et robotid võivad muutuda liigagi headeks armastajateks.

Tehisintellektiga armukesed näevad üha rohkem (ideaalse) inimese moodi välja, nende võimeid piirab tõenäoliselt vaid aku kestvus ning nende tundeelu areneb juba täna tohutu kiirusega. Seega ei ole tavalisel surelikul Levy meelest kuigi palju šansse magamistoas, kui ta asja mõistusega võtta ei suuda.

Seda, kas mõistus on kodus või ei, näitab ilmekalt brittide seas hiljaaegu läbi viidud küsitlus. 2000st vastanust leidis koguni 17%, et neil poleks midagi tehisintellektiga seksimise vastu.

Kui sellest suhtest peaks sündima laps, on 11% valmis vastutuse võtma ja järeltulija üles kasvatama. Seega, andke tuld, robootikainsenerid, inimesed on valmis piirideta intiimeluelamusteks…

https://www.youtube.com/watch?v=XYGzRB4Pnq8

[dropcap]ACCELERISTA KOMM [/dropcap]Liiga palju ulmefilme. Asi kisub käest ära. Kõigepealt tulevad isesõitvad autod, kus juhtimise võtab üle tehisintellekt. Nüüd siis hoiatab teadlane, et see kurjam oskab paremini “seda” ka teha.

Kui paneme siia kõrvale uuringu, mis väidab, et isejuhtivates autodes hakatakse seksima, saame päris toreda kombo – autohullul pole eraldi kodurobotit ja magamistuba vajagi, asja saab teha neljal rattal. Kui nüüd sellest suhtest laps sündima peaks, siis kas tal oleks neli ratast või sissepritse? Tänan, aga ärge meile palun enam valage.

Üks eetilise alatooniga küsimus ka – kas robotist armukest saab käsitleda truudusemurdmisena või on tegu soolobisnesiga, milles tehisintellekt on vaid mänguasi? Kelle tunded sel juhul solvatud saavad?

Kui räige on tehisintellekti kättemaks murtud südame eest? Kas armudes võtame vastutuse temaga ka abielluda – alles oli uudis, kus mees end oma mobiiltelefoniga paari panna lasi? Palju küsimusi. Üks totram kui järgmine.

Allikas: Love and Sex with Robots. Pildid: Pixabay

http://www.accelerista.com/tasubteada/inspiratsioon/isesoitvates-autodes-hakatakse-seksima/

http://www.accelerista.com/tasubteada/abc/autoseksi-abc/

 

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.