13. juuli õhtul avastati Kopli lahel õhuke kiht merereostust, mille kaldale jõudmise takistamiseks käivitati reostustõrjeoperatsioon. PPA laevastiku laeva Raju meeskond traalib reostust kasutades selleks absorbentpoomi.
Teisipäeva, 13. juuli pärastlõunal kella 16.50 paiku andis Kopli lahel liikunud jeti juht teada õhukesest reostuse kihist piirkonnas.
PPA merevalvekeskus saatis kohapeale politsei mootorpaadi M-15 ja laeva Raju ning merereostuse ulatusest parema ülevaate saamiseks kaasati lennusalga lennuk.
Lennukimeeskond tuvastas, et piklik reostuselaik on ca 3,4 kilomeetrit pikk ja 0,2 kilomeetrit lai ning ulatub Bekkeri sadama juurest Kakumäe sadama ja Kopli poolsaare tipuni.
PPA valmisoleku ja reageerimise büroo mereturvalisuse grupi juht Marge Kohtla kinnitas, et reostus ei kujuta hetkel endast ohtu ümbritsevatele inimestele.
„Lennusalga vaatluslend ja kaldalt luuret teinud päästjad kinnitasid, et reostus ei ole kaldale jõudnud. Mõned ümbruskonna elanikud on küll teatanud ebameeldivast lõhnast, kuid praegustel andmetel pole merereostus inimestele ohtlik,“ rääkis Kohtla. Laik on õhuke ja selle korjamine reostustõrjepoomidega ei ole võimalik.
„Kopli poolsaare läheduses on reostus juba ise hajumas, kuid see on veidi kontsentreeritum Kakumäe suunal ja asub suhteliselt kalda lähedal. Meie eesmärgiks on merereostus lokaliseerida ning likvideerida merel, rannikule jõudes võib see tekitada kordades rohkem kahju ning selle koristamine on oluliselt kulukam, kirjeldas Kohtla.
Merevalvekeskus kaasas juhtumi lahendamisesse PPA reostustõrjevõimekusega laeva Raju, ja selle meeskond veeskas absorbentpoomi, mis reostuse endasse imab. Nii proovitakse reostust piirata, et ära hoida rannikule edasikandumine.
Seda, mida merereostus endast kujutab, PPA ei ütle – proovid selgitavad kas tegemist on kütuse, õli või mõne muu vedelikuga. Juhtunust teavitati Keskkonnaametit.