Põhja-Tallinnas rohkem kui kaheksa aastat omanikuta seisnud romukallur veeti lõpuks minema. Veoautot kasutati nii prügikastina kui lõkkeplatsina ja kohalikel oli sellega pidev jama. Mupo sai asjad niikaugele, et möödunud nädalal suur veok teisaldati.
Lõppenud nädal oli mupo Põhja-Tallinna piirkonnainspektoritele oluline teetähis – teisaldati teadaolevalt kõige kauem paigal seisnud romusõiduk piirkonnas.
Tegemist on kohaliku kogukonna seas kuulsust kogunud ja meelehärmi tekitanud suure, keskkonnale ohtlikuks muutunud kalluriga, mis ligi kaheksa aastat kasutult lähikonnas seisnud.
Romukalluri teisaldus kujunes eriliseks – kui tavalise romu teisaldus tehakse ära ca 30 minutiga, siis selle auto äraviimiseks kulus 2,5 tundi.
Põhja-Tallinna romukalluri kohta on Mupole aastate jooksul laekunud kümneid kaebusi: elanikke häiris eelkõige elumajade vahetus läheduses seisev suuremõõtmeline masin, mis võttis tänavaruumi ja riivas silma, millega ei ole aga aastaid sõidetud.
“Kalluri kasti hakkas ka vaikselt kogunema lähedal olevate majade prügi,” kirjeldas olukorda mupo piirkondlik peainspektor Pavel Boitsov.
Lõpuks pani keegi veoauto kastis olnud prügi põlema ja tekkis reaalne oht, et tuli levib ja süütab lähedalasuvad puitmajad.
“Halvima stsenaariumi puhul võinuks see ridamisi süüdata terve kvartalijao enamasti puidust ehitatud eakaid maju. Õnneks suudeti olukord kontrolli alla võtta.”
Boitsovi sõnul on “kuulsa kalluri” lahkumisega romude teema Põhja-Tallinnas suures osas lõppenud. Kui veel paar aastat tagasi võis pea igas kolmandas hoovis märgata mõnda mahajäetud sõidukit, siis nüüdseks on see pigem erand.
“Koos hea kolleeg Oksana Sviridenkoga oleme Pühja-Tallinnas kahe aastaga suutnud vabaneda 230-st romust ja “uinuvast” sõidukist.”
Mupole on teada, et piirkonnas on veel umbes 40 tänavatele unustatud või kasutult seisvat autot, mis hinnalist parkimisruumi ära võtavad.
“Siiski ei ole need romud, kuigi mõnel kasvab sammal katusel ja rehvid on tühjad. Tegemist on autodega, mis on komplektsed, aga mida ei ole pikka aega kasutatud,” selgitas Boitsov.
Mupo tänab kõiki, kes pärast piirkondlike inspektorite selgitustööd oma romuautod vabatahtlikult tänavatelt ja hoovidest ära on viinud.
Pildid: Mupo