Reede, 8. november 2024
Tartlased on esimesed, kes saavad poeskäiguga ühitada omale mittevajalike asjade äraandmise moodsal “sorteeri ja pane kappi” viisil. Sinise uuskasutuskapi pani Tasku keskus kampaania toel koos Uuskasutuskeskusega püsti nii, et see jääks poekülastajatele mugavalt käiguteele.

Uuskasutuskeskusi leiab linnade käidavamatest kohtadest, neist paljud tegutsevadki kaubanduskeskustes ent alati ei ole võimalik poe lahtioleku aegadel omale mittevajalikke asju ära anda ja nii jäävad need vedelema kuni satuvad prügikasti.

Uuskasutuskeskus on asjade äraandmise eest hoolitsenud, paigutades poodide juurde sinised konteinerid, ent sinna läheb kogu kraam läbisegi ja vabatahtlikel on kõvasti tööd, et sokid ja sahtlid eraldi sorteerida.

Tasku keskuse uuskasutuskapi kontseptsioon on märksa loogilisem: suurelt on peale kirjutatud kuhu mida ära panna ja lootus on, et ära antakse korralikud asjad ning silte ka loetakse.

Uuskasutuskapi eesmärk on õrnad esemed nagu nõud ja elektroonikaseadmed “kinni püüda”, et need ei jääks näiteks raskete tanksaabaste alla. Teise kapipoolde saab panna raamatud, mänguasjad, rõivakraami jm.

Tasku keskuse uuskasutuskapp asub keskuse bussijaamapoolse sissepääsu lähedal liftide kõrval. Uudne kapp, mis on esimene omalaadne Emajõelinnas, avatakse Estiko Grupi algatatud roheliste tegude aasta raames ning idee pärinebki kaubanduskeskuselt. On lootus, et sarnast kontseptsiooni hakatakse edaspidi mujalgi järgima.

Uuskasutuskappi saab kaubanduskeskuse lahtiolekuaegadel tuua puhtaid ja terveid rõivaid, jalatseid, lelusid ja kodutekstiile, kotte, aksessuaare, raamatuid, hobitarbeid, väiketehnikat ja nõusid. Neile on eraldi jaotus.

Suuremate esemete nagu mööbel ja kodumasinad puhul saab jätkuvalt Tartus ning selle lähistel kutsuda järele UK kabiku. Selleks on vaja saata annetatavast esemest pilt ja võimalusel mõõdud kaubik@uuskasutus.ee.

Uuskasutuskeskusel on üle Eesti 15 poodi, neist kaks Tartus: kesklinnas Riia 11 ja Annelinnas Kalda tee 24 ning nüüd ka uuskasutuskapi kasutamise võimalus Tasku keskuses.

Uuskasutuskeskus toetab oma koostööpartnerite kaudu suurperesid, naiste varjupaiku, koduta jäänud inimesi ja loomade varjupaiku. Tihedat koostööd tehakse teatri-, muusika- ja filmitegijatega, õpilasfirmade jt.

Loe siit intervjuud Mihkel Kanguriga ja mõtiskle, miks ületarbimine on keskkonnavaenulik tegevus

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.