Roadplan ja Artes Terrae maastikuarhitektid esitasid oma nägemuse tulevasest Tondiraba pargist Tallinnas, millest peaks kujunema ülelinnaline mitmikkasutusega puhkamise ja sportimise ala. 27 hektarilise pargi rajamine maksab umbes 6 mln eurot ja see loodetakse avada 2021. aasta suvel.
Järgmisel aastal rajatakse Lasnamäele unikaalne Tondiraba park, millest kujuneb linlastele ainulaadne rohe- ja puhkeala kogu linnas. Tondiraba rabaalale ehitatav mitmikkasutusega park on osa nn Lasnamäe rohealast, miskulgeb Pirita jõe äärest ja lõpeb Kadrioru pargiga.
Linnaisad lubavad pargialal maksimaalselt säilitada sealset elurikkust ning töötada edaspidi selle nimel, et linna tuleks rohkem rohelisi puhkealasid, mis moodustaksid ühtse rohevõrgustiku. Parkide üks funktsioone on linnas magalatele ja tiheasustusaladele pakkuda tasakaalustavat rahu ja ruumi.
Tondiraba park on senistest pargialadest suurim ning rajatakse kunagise samanimelise raba peale. Mets ja ka väike rabajärv säilitatakse, lootuses, et praegu seal elutsevad loomad jäävad sinna edasi ning taimekoosluski ei hävine.
Tondiraba parki tulevad mitmed erinevad mänguväljakud, osal neist on arvestatud erivajadustega lastega ning nende peredega.
Luuakse võimalused meeskondlike (korvpall, võrkpall) ja individuaalspordialade harrastamiseks, tuleb korralik välijõusaal, ehitatakse seiklusrada ja koerte jalutusväljakud.
Mõeldud on jalgratturitele – parki tuleb mugav tee jalgrattaga sõitmiseks, samuti maastikurada. Muidugi ei jää ka ekstreemspordialad oma kohata: skeitpark ja pump-track rada pakuvad vajalikku adrenaliinilaksu – enne kui Kiviõli seiklusparki minna, saab Tondirabas harjutada.
Metsa läbivad jalgrajad võimaldavad jõuda mõnusalt otse ühest pargi osast teise. Talvel töötab liuväli, suvel on sealsamas võimalik muude spordialadega tegeleda.
Tondiraba park peaks valmima järgmise aasta suve lõpuks ja selleks on linnaeelarve eelnõus kavandatud 6 mln eurot.
Rohealasid, kuhu Tallinn järgmisel aastal veel investeerida soovib, on kokku 15 – neist suuremad ja mahukamad tööd puudutavad Kopli Kasepargi, Süsta pargi ja Männipargi korrastustöid.
Ühtekokku on pealinna parkide ja rohealade investeeringuteks planeeritud järgmise aasta linnaeelarve eelnõus kümme miljonit eurot.