Reede, 14. juuni 2024
Tähelepanelik lugeja on ehk märganud uudiskirju Opeli vahetunud maaletoojast, märtsis Tallinna külje all Peetris avatud uuest esindusest ning inimestest selle sees, aga me pole rääkinud põhilisest, ehk miks peaks uue sõiduki soovija esmalt just LänsiAuto keskust külastama.

Selle vajakajäämise parandamise osas abistab meid uue keskuse suurklientide müügijuht Risto Ojassaar, kes on olnud seotud automüügiga ühel või teisel moel juba üle paarikümne aasta. Seega, miks just Opel?

„Sest Opel on „Saksa auto,“ mis on eestlaste hulgas jätkuvasti üks populaarsemaid valikuid.“ Meeldetuletuseks olgu öeldud, et mõne aja eest PSA-grupi osaks saanud Opel on nüüd üks tükk mullu moodustatud Stellantise nimelisest „puslest“ – Fiat-Chrysleri ja PSA-Grupi liitumisest tekkinud ühendusest, mis koondab kokku kuutteist erinevat kaubamärki – ent põhjalikult uuendatud Opelid tulevad endistviisi Saksamaal asuvatest tehastest.

Tootjate ühinemisest sünnib tavatarbijale vaid head, sest komponentide jagamine võimaldab ohjeldada hinnatõusu ja pakkuda töökindlaid lahendusi ning ühiste platvormide najal saab luua erinevaid sõidukeid. Sarnaselt teistega panustab Opelgi alternatiivsetesse jõuallikatesse ja aastal 2028 peaks olema valikus alles ainult elektriajamitega sõidukid. Veel varem – täpsemalt kahe aasta pärast – peaks aga igast koosteliinil olevast Opelist olema saadaval vähemalt üks särtsutoitel versioon.

Opel Mokka-e

Seda lisaks olemasolevatele, sest Opeli tänases valikus on juba kuus elektriajamiga mudelit. „Täna on meil elektrilisena olemas Corsa-e, Mokka-e, Zafira-e, Combo-e, Vivaro-e ja Movano-e,“ loetleb Ojassaar. „Alternatiivsete jõuallikate hulka kuuluvad ka hübriidajamid, mis teeb keskkonnateadlikule ostjale mudelirivi veel pikemaks.“ Ja valikut jagub, sest Länsiauto laovaru olevat püsivalt vähemalt 200 sõidukit ning tehasetellimus võtvat aega umbes neli kuni kuus kuud, mis pole tänastes tingimustes teab mis pikk ooteaeg.

Aga kui mulle meeldib traditsioonilisem jõuallikas? „Siis on lahenduseks uus Astra, moodsa joonega linnamaastur Grandland, Mokka või midagi muud uuendatud mudelivalikust,“ pareerib usutletav. „Tänane Opel on moodsa välimusega, tulvil nutilahendusi ja omab endistviisi väga head põhivarustust, mille loetelu on pikem kui mitmetel võistlejatel. Lisaks on Opelid jätkuvalt säästlikud sõidukid, aga me ei rõhu odavusele või napile joogijanule. Me pakume meeldejääva ilmega häid autosid, millega on hea sõita.“

Astral peatuks pikemalt, sest kohale on jõudnud uus Opel Astra. Kuuenda põlvkonna Opel Astra on eelkäijatest üksjagu erinev. Ainuüksi seepärast, et tegu on esimese Astraga, mida saab soetada ka elektriauto või laetava pistikhübriidina. Uus hingamine on kaugele näha, sest uustulnuka ilme on meeldejääv, julge ja dünaamiline.

Opel Astra 2022

Sarnaselt linnamaastur Mokkaga mängib auto ilmes esimest viiulit Opel Vizori nimeline kujunduskeel ja lisaks moodsale tehnoloogiale meelitab uus Astra ruumikusega. „Miski ei anna paremat ülevaadet kui oma silm ja proovisõit, seega kõik on rohkem kui oodatud,“ toonitab LänsiAuto Tallinn suurklientide müügijuht Risto Ojassaar.

Opeli sõiduautode valikut alustab pisike Corsa (alates 17 800 €), millele järgneb juba mainitud uus Astra (alates 22 700 €) ja veel eelmise põlvkonna universaalkerega Astra Sports Tourer (alates 18 990 €). Sõiduautode jaotuse lõpetavad Insignia (alates 34 990 €) ja viimase universaalkerega versioon, ehk Insignia Sports Tourer (alates 36 790 €). Seejärel on aga järg linnamaasturite käes ja selle jaotuse avab väike Crossland (alates 20 590 €), millele järgneb veidi suurem Mokka (alates 22 190 €). Viimast on LänsiAuto Tallinn laos valida mitmeid erinevaid.

Suurim linnamaastur on tähelepanuväärse välimusega uus Grandland (alates 31 900 €) ja seejärel on valikus elektriajamitega mahtuniversaalid Opel Combo-e Life (alates 34 990 €) ning Zafira-e Life (alates 58 990 €). Tarbeautode poolel on aga esiti ootamas Combo Cargo (alates 20 190 €), suurem Vivaro (alates 32 990 €) ja uus Movano (alates 34 190. Vivarot, Movanot ja Combo Cargot pakutakse ka elektriajamiga.

Länsiauto Peetris

Fotod: Sergei Zjuganov, autor

KOMMENTEERI SIIN