Neljapäev, 21. november 2024
Kui vahepeal tundus, et käekellale lüüaksegi hingekella, siis nüüd on käekellad kaasaegses nutikas versioonis tagasi ja aitavad omanikul lisaks aja planeerimisele elada tervislikumalt ja sportlikumalt. Kes valitsevad aga nutikellade turgu 2020. aastal? Vaata ja üllatu! 

Nutikellad on muutumas sama võimekaks kui telefonid ning tavaliste käe- ja spordikelladega ei ole neid enam mõtet võrrelda.

Näiteks saab nutikelladega otsida Internetist vajalikku informatsiooni hääljuhiste abil, jälgida GPS-iga asukohta või ööpäevaringselt mõõta oma südame löögisagedust ja teha isegi EKG-d.

Nutikella ekraanile kuvatakse nii sotsiaalmeedia teavitusi, sõnumeid kui Instagrami pilte. Kellaga saab “rääkida” ehk kasutada seda telefonikõnede vastuvõtmiseks.

Osal nutikelladel on olemas ka walky-talky lisafunktsioon, mis võimaldab sama neid kasutada raadiosaatjatena, seda juhul kui teisel kandjal on sama brändi nutikell. Kella saab kasutada ka beebimonitorina. Võimalusi jagub!

Poes käies on kellast abi viipemaksete tegemisel, lennujaamas check-in-is; spordisaalis või ujumisbasseinis on võimalik detailideni oma treeningute tulemuslikkust analüüsida. Kell tuletab sulle meelde, millal istumisse paus teha või sügavalt sisse hingata.

Ka kõige lihtsamad nutikellad loevad samme ja arvutavad need kulutatud kilokaloriteks ümber. Kui tahad võidki oma randmel tiksuvat nutiseadet kasutada näiteks kaalulangetamise abilisena. 

Ja siis muidugi põhiasjad: muusika kuulamine, piltide vaatamine jms. igapäevase meelelahutamise juurde käiv. Enamasti peab nutikell olema ühendatud nutitelefoniga, aga tippmudelitele on loodud eraldi SIM-kaardi pesa ja need saavad ka iseseisvalt hakkama. 

Tõsi, selleks et näiteks uneanalüüsi või treeningukokkuvõtteid teha, tuleb ikka kasutada nutitelefonis oleva äpi abi, kell omakorda peegeldab nutitelefonis toimuvat. 

Ka odavamatel nutikelladel on hulganisti isikupärastamise võimalusi: näiteks saab endale alla laadida erinevaid sihverplaadiversioone, mida siis vastavalt tujule vahetada. Saab ka panna oma pildigalerii taustale jooksma või lemmikmuusika helinaks. Kes nutikella kord kasutama hakanud, see sellest enam loobuda ei raatsi.

Mis mudelid aga valitsevad nutikellade turgu 2020. aastal? Algaja jaoks on see ülioluline info, sest tuhanded ja koguni miljonid kasutajad üle ilma ei saa ju eksida! Alljärgnevalt spikker nutikella ostjale. Kõiki turuvalitsejaid on võimalik soetada siit.

Apple Watch Series 5
Apple’i viienda seeria nutikell. Foto: Ylle Tampere

Kõige võimekamaks ja peaaegu täiuslikuks nutikellaks peetakse kõige uuemat Apple Watch Series 5 nutikella. See kell sobib aga ainult neile, kellel on iPhone.

Apple Watch Series 5 ühendab endas nutikella, nutivõru, spordikella ja tõsist tervise jälgimise seadet ning on nende funktsioonidega parim praegustest turul olevatest nutikelladest.

Sellel on sisseehitatud GPS välitingimustes treenimise jälgimiseks ning sellega võib rahulikult minna ujuma või vanni, sest kell on veekindel.

Lisaks on olemas EKG-monitor, mis võimaldab südame tervist jälgida ja tuvastada rütmihäireid. Samuti on kella põhifunktsioonide seas kukkumise tuvastus – kui inimene kukub ning ei reageeri kella küsimusele, kutsub viies seeria automaatselt abi, helistades hädaabinumbrile.

Ka saab kella salvestada oma terviseandmed, määrata 2 lähimat isikut puhuks kui on vaja kiiresti lähedastega ühendust saada jms. Apple’i pulsilugemissensorid on kõrgklassist ja üllatavalt täpsed.

Apple’i kellast on abi poes viipemaksete tegemisel ja lennule registreerimisel, paljud kliendikaardidki saab ära panna virtuaalsesse taskusse ja vältida nii plastikrämpsu kaasaskandmist. 

Apple Watch’i valides võib viienda seeria kõrval vaadata ka vanemaid seeriaid – neid tasub kaaluda juhul kui ei ole vaja kõiki uhkeid funktsioone kasutada ja saab hakkama vähemaga. Apple’i nutikellad on igal juhul nutikad ja paljude funktsioonidega, lisaks kasutajasõbralikud ja hea hinna-kvaliteedi suhtega.  

Samsung Galaxy Watch Active 2
millised mudelid valitsevad nutikellade turgu
Samsung Galaxy Watch Active 2. Foto: Samsung

Samsungi kellad töötavad nii Androidi kui ka Apple’i telefonidega. Android nutitelefonide kasutajate hulgas on Samsung Galaxy Watch Active 2 üks parimaid spordifookusega kellasid.

40 mm ja 44 mm suuruste valikute tõttu sobib see enamusele randmetele ja suurusest olenemata on mõlema kella sihverplaadid äratuntavalt “samsa” tipptasemel ekraanid.

Tippkvaliteediga kell võimaldab isikupärastamist: selle nutikella puhul saab kasutaja valida sobiva korpuse ning seda erinevate rihmadega sobitada. Valida on musta, roosa, kuldse või hõbedase korpuse vahel. 

Kell ühendub  Samsung Health äpiga, mille abil saab Galaxy Watchi nutitelefoniga ühendada, et veelgi rohkem erinevaid võimalusi ära kasutada – näiteks hoida silma peal oma tervisel, jälgida toitumist, lugeda kcal, jne.

Kellal on täpne pulsiloendur, sisseehitatud GPS ja virtuaalne treener, kes motiveerib end kiiremini liigutama, ja ennast ületama ning paremaid aegu saavutama, ka sõbraga “joonele” panema. Loomulikult võimaldab Active 2 kuulata ka Spotifyst muusikat. 

Elu pole midagi väärt hea uneta – Galaxy Watch Active 2 jälgib kasutaja une kvaliteeti ja koostab unelogi, milles on välja toodud neli erinevat uneetappi. Samuti jälgib kell stressitaset ja pakub juhendatud hingamise abil selle vähendamist.

Fitbit Versa 2
Fitbit Versa 2. Foto: tootja

Fitbit Versa 2 on Apple Watchist soodsam, kuid siiski hea jõudlusega seade. See õhuke, kerge unisex nutikell on keskendunud teenimise jälgimisele ning sobib paljudele kasutajatele.

Nutikella ekraanil saab mugavalt ja loogiliselt sirvida püstitatud eesmärke, teha juhendatud hingamisharjutusi, vaadata juhendatud treeninguid ja saada nutitelefoni teavitusi.

Jooksude ja rattasõitude läbitud teekonna jälgimiseks peate aga nutitelefoni kaasa võtma, sest Versa 2-l ei ole sisseehitatud GPS-i.

Kaarditerminali makseid saab Fitbit Versa 2-ga aga mugavalt poes teha ning samuti on kellal väga hea aku, mis ühe laadimisega kestab 5-6 päeva.

Huawei Watch GT 2e

Huawei Watch GT 2e on eelkäijast GT 2-st veidi sportlikuma välimusega. GT 2e ekraan on selge ning lisaks on olemas mitmete spordialade jälgimine: ujumine, jalgrattasõit ja jooksmine.

Seetõttu ongi antud kell väga hea just jooksjatele tänu erinevatele näitudele: vere hapnikutaseme jälgimine ja põletatud kilokalorite arvutamine. Seade on veekindel ning GT 2e unekvaliteedi jälgimine on heal tasemel.

Paar nippi nutikella ostmiseks
  • Enne nutikella ostmist veenduge, et see ühendub teie nutitelefoniga. Näiteks Apple Watch töötab vaid IPhone’ idega.
  • Kui harrastate mõnd spordiala, tuleks valida pulsianduri ja GPS-iga kell (jooksude jälgimiseks).
  • Ostmisel pöörake tähelepanu aku kestvusele. Hübriidsed nutikellad, mis näevad välja analoogkellade (seieritega kell) moodi, on tavaliselt kõige pikema akuga, kuid neil pole puutetundlikke ekraane.
  • Kontrollige, kas kellarihma pannal on hõlpsasti kasutatav ja vahetatav. Veenduge ka, et uue pandla leidmine on lihtne.
  • Rakenduste valik on mõjus tegur, kuid see pole nii oluline kui ühilduvus, disain ja muud funktsioonid.

Kaup24 nutikellade ja -võrude valikust leiab igaüks endale sobiva nutikella, millega hõlpsalt treeninguid jälgida ning igapäeva toimetusi lihtsustada.

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.