Pühapäev, 22. detsember 2024
México on esimene suurlinn, kus saab burgeri tellida otse liiklusummikusse. Burger Kingsi loovagentuuri välja mõeldud reaalajas töötav, mitmete koostööpartnerite panust nõudnud komplekslahendus õigustas end juba esimesel nädalal. Plaan on teenust hakata pakkuma ka teistes metropolides.

https://www.youtube.com/watch?v=gwmd9HK8t4E

México, kus eri andmetel elab 9-10 miljonit inimest, on autojuhi jaoks üks maailma jubedamaid kohti: tunde kestvad ummikud on tavapärane osa elust.

Pole midagi vastikumat, kui näljasena roolis passida. Madal veresuhkur, väsimus ja pingul närvid soodustavad liiklusraevu tekkimist, väidavad uuringud.

Burger Kingsi loovagentuur tuli omapärasele mõttele, kuidas ummikutest kasu lõigata ja ühtlasi suurendada toodete läbimüüki. México pilootprojekti kaasati rida koostööpartnereid, sealhulgas Google ja Waze.

Uudne lahendus nõuab nutikat koostööd

Rakenduse olulisemaks osaks on reaalaja liiklusinfo kogumine ja andmete kasutamine: kus parasjagu ummik on, kui palju on seal autosid, mis kiirusega need edasi liiguvad?

Reaalaja infot kasutab ka Burger Kingsi telefonirakendus, mis juhi asukohta pidevalt jälgib ja annab ummiku kestvusest teada ning teeb omapoolse soovituse burksieine tellimiseks.

Turvalisuse eesmärgil saab juht oma soovi esitada häälkäsklusena ning maksed toimivad automatiseeritult. Kui tellimus tehtud, kuvab rakendus kulleri jõudmise aja.

Lisaks on tänavatel suured leed-ekraanid, kust ka saab lugeda, millal kuller näiteks punase Honda või sinise Chevrolet’ni jõuab. Kullerid süstivad tsikli sadulas autode vahele ja annavad näljastele nende burksiannused üle.

Leed-ekraanid aga, mis asuvad 3 kilomeetri raadiuses Burger Kingsi söögikohtadest, on inspiratsiooniks ka neile, kes pole suutnud otsustada, kas tellida või mitte: “Selles ummikus tuleb passida veel 53 minutit, telli burger.” Ükskord ta murdub…

Teenus sobib suurlinnadesse

Nädalaga sai teenus metsikult populaarseks: rakenduse allalaadimiste arv tõusis senisega võrreldes 44% päevas, pilootprojektiga ühinenud BG söögikohtade läbimüük kasvas 63%.

Tallinnas ja Tartus, kus autojuhid samuti ummikute üle kurdavad, Burger Kingsi nutikas lahendus erilist efekti kahjuks ei annaks: tipptunnitõuklemised on selleks liiga marginaalsed.

Aga näiteks Los Angeles, Peking, Pariis võiksid uudset toidutellimise vormi kaaluda küll. Iseasi, kas just burks on see kõige ägedam toit, mida ummikus istumise ajal süüa? Samahästi võiks nosida salatit või šušit, mis on natuke tervislikum alternatiiv.

Kuigi ummikus passimises ei ole midagi mõistuspärast, on inimesed ometi valmis igapäevaselt mitmeid tunde oma elust raiskama. See hetk, kui võime end Maarjamaal taas kord väljavalitutena tunda: üheski meie linnas ei ole auto ainus liikumisvahend. Saab hakkama ka mitmel muul, vähem tervistkahjustaval moel.

Meenuta lugu, kuidas Andres ja Mats panid Tallinnas joonele jalgratta ja auto

Projektist tegi kokkuvõtte Adage.com

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.