Reede, 3. jaanuar 2025
Mupo piletikontrollile vahele jäänud välismaiste “jäneste” TOP 3 moodustavad Ukraina, Soome ja Nigeeria kodakondsed. Ent kuigi ukrainlased torkavad piletita sõiduga silma, on nemad ja vene rahvusest pikk-kõrvad kõige kuulekamad trahvimaksjad.

Kuu aega tagasi avaldas mupo piletipatrull statistika – kui mitu bussi, trolli ja trammi ning reisijat on kuu aja jooksul kontrollitud ning kui palju oli kontrollitute seas piletita reisijaid.

Patrull tõi välja ka tõiga, et jäneste hulgas torkas silma suur Ukraina kodanike osakaal. Viimane repliik tekitas lugejate seas tugevat resonantsi, positiivsest negatiivseni.

Halvimal juhul süüdistati korrakaitsjaid meelevaldsuses ja statistika puudumises.Täpsete andmete eesmärgil alustas piletikontroll 26. septembril välismaiste jäneste kaardistamist, mille tulemusel joonistus välja järgmine edetabel:

Piletita sõiduga vahele jäänud välisriikide kodanikud:

Ukraina – 63
Soome – 37
Nigeeria – 20
Jaapan – 19
Venemaa – 18
Saksamaa – 10
Taani – 9
Moldova – 8

Munitsipaalpolitsei ameti juhata Aivar Toompere sõnul oli vahelejäänute TOP3 prognoositav ja sarnane kuu aega tagasi piletikontrolli poolt öeldule.

„Statistika näitab kõnekalt, et varem väljaöeldud väide vastab tõele – esimesel kohal on Ukraina kodanikud päris muljetavaldava arvuga – 63.

Soome kodanikest jäneseid oli pea poole vähem – 37. Kolmandale kohale tulid Nigeeria kodanikud arvuga 20, neist 90% väitsid end olevat erinevate kõrgkoolide tudengid“, selgitas Toompere.

Toompere sõnul oli mõnevõrra üllatav Soome kodanike tõusmine teisele positsioonile, kuid soomlaste puhul on positiivne see, et nad alluvad suhteliselt hästi ning vastuvaidlematult piletikontrolli juhendamisele, asudes kiiresti juhi käest piletit ostma.

Toompere sõnul on välismaalaste seas levinud kuuldus, et Tallinnas on tasuta transport ning see laieneb kõigile, ka linna külalistele.

Kõige vähem probleeme trahvide tasumisel on Venemaa ja Ukraina kodanikega, kes ei taha seaduserikkumise ja elamis- või tööloaga riskida.

Trahvi maksmata jätmine võib karmimal juhul tekitada suuri probleeme piiripunktis, kui soovitakse taas riiki siseneda.

Allikas: mupo. Kaanepilt: Unsplash/Saad Walid

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.