Kolmapäev, 18. detsember 2024
Liiklusjärelevalvekeskus tuletab autojuhtidele meelde, et hämaras või pimedal ajal parkides tuleb sõidukil sisse lülitada parktuled: nii ei pimesta tuledevihk teisi sõitjaid ja jalakäijaid ning liiklemine on sellevõrra turvalisem.

Kirjutasime mõni aeg tagasi viiest häirivast (pisi)asjast liikluses, mis hämaral ajal liigeldes ohuolukordi tekitavad ja soovitasime muuhulgas autot peatades või parkides lülitada parktuled peale.

Liiklusjärelevalvekeskus küsibki retoorilise küsimuse autojuhtidelt, kui tihti on neil meeles vaadata lülitit, millest saab reguleerida tulesid ning kui tihti nad selle asendit muudavad?

“Pimeda ajal parkides/peatudes rõõmustab üks väike liigutus lülitiga paljusid kaasliiklejaid ja teeb Sinu sõiduki ümbruses toimuva teistele paremini nähtavaks. Turvalisus algab pisiasjadest!” kirjutab LJK oma lehel.

Liiklusseaduse § 40 lg 5 sätestab, et asulateel pargitud sõidukil ei tohi põleda ei lähi-, kaug- ega udutuled. Kel on meelest läinud, mida tähendab “sõidukit parkima”, siis: “Parkimine on sõiduki ettekavatsetud seismajätmine kauemaks, kui seda on vaja sõitjate peale- või mahaminekuks või veose laadimiseks.”

Parktulesid koos ohutuledega võiks kasutada alati ka juhul, kui auto on peatatud teepervele, et maanteel liiklejal ei jääks sõiduk märkamata.

Parktuled tuleks peale lülitada ka päevavalges, et oleks üheselt mõistetav: auto on pargitud. Pilli lõhki ei ole ka vaja ajada, parklas me tulesid peale ei jäta. Küll aga on see vajalik juhul, kui sõiduk peatub või pargib kohas, kus on teisi liiklejaid, olgu need siis jalakäijad, ratturid, kergliikuriga liiklejad või sõidukijuhid. Leia lüliti üles ning tee õige liigutus omale selgeks!

Kaanepilt: Liiklusjärelevalvekeskus

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.