Reede, 20. detsember 2024
Kaur Kotkas proovis Hyundai Kona N Line’i, mis suurusest (õigemini väiksusest) hoolimata osutus ootamatult asjalikuks pereautoks.

Hyundai Kona ilmus Hyundai mudelivalikusse 2017. aastal ja sai teise põlvkonna 2023. aastal. Kona on B-segmendi ehk pisike linnamaastur, mis paigutub Korea tootja mudelivalikus veelgi pisema Bayoni ja suurema Tucsoni vahele.

Erinevalt esimesest põlvkonnast loodi sõidukit disainides see esimesena täiselektrilisena ja siis kohandati ka sisepõlemismootoritele sobivaks.

Proovisõiduautoks on hübriidne Kona N-Line, mille 1,6 liitrine bensiinimootor ja elektriajam arendavad kokku 104 kW ja 265 Nm. Jõud jõuab esiratastesse läbi kuuekäigulise topeltsiduriga automaatkasti.

Kona on võrreldes eelkäijaga kasvanud 168 mm pikkuses ja 25 mm laiuses – see tähendab, et muuhulgas on kasvanud ka ruumikus, näiteks tagaistujate põlveruumi on lisandunud 31 mm. Pagasiruumi maht on oma segmendis suurepärane 466, istmeid kokku klappides 1300 liitrit.

Hyundai Kona N Line, Kaur Kotkas

Erinevalt esimesest Konast valikust enam diislit ei leia- saada on 1 bensiinimootoriga hübriid ja 2 elektriajamit. Lahjem elektriajam evib 48 kWh akut ja arendab 115 kW, võimsam versioon 65 kWh akut ja arendab 160 kW. Olenemata ajamist on kõik pakutavad Konad esiveolised.

Välimus

Konale on antud väga futuristlik välimus – nii ees kui taga jäävad esimesena silma pikad LED-tuled, millest jääb mulje, et Hyundai on proovinud Kona mõlemalt poolt üpris sarnaseks teha. Minu proovisõiduauto oli varustatud N Line paketiga, mis annab sportlikku hoiakut juurde – stiili lisavad kahe kroomitud otsaga summuti, sportlikumad küljekarbikatted ja pamprite lisad.

Hyundai Kona N Line, Kaur Kotkas

Sõitjateruum

Autosse sisse istudes võtavad juhti vastu sportlikud istmed ja must lagi, mis loob hubasust. Juhi silme ees on kaks suurt ekraani, millest ühe pealt näeb sõiduandmeid ja teise pealt saab auto seadistusi juhtida. Kliima juhtimiseks on eraldi paneel. Apple CarPlay on juhtmevaba.

Hyundai Kona N Line, Kaur Kotkas

Erinevate menüüde jaoks on ekraani alla toodud eraldi nupud otseteede jaoks. Auto sõitjateruumis valitseb materjalina põhiliselt must plastik. Tagaistujatel on ruumi täiesti mõistlikult – kaks täiskasvanut mahuvad mugavalt kahe täiskasvanu taha istuma.

Sõiduomadused

Kona ei sõida nagu linnamaastur, vaid pigem nagu sõiduauto. Juhitavus on üpris konkreetne ja vedrustus pigem pehmepoolne, samas kurvilisel teel autoga sõites kerekaldumisi ei esine.

Minu proovitud hübriid liigub kenasti edasi ja kõik möödasõidud saab väikse planeerimise järel kenasti sooritatud, kuid mingit sportautot loomulikult oodata ei tasu.

Hyundai Kona N Line, Kaur Kotkas

Kiitust pälvib vaikus – Kona on tõesti pigem vaikne auto. Juhiabisüsteemid toimisid väga hästi ja tülikamad lapsehoidjad sai deaktiveerida 4 nupuvajutusega.

Mina sain auto keskmiseks kütusekuluks umbes 5,2 liirit “sajale”.

Hinnad

Kona hinnad algavad 31 500 eurost, mille eest saab proovitud hübriidajamiga auto. Väiksema akupakiga täiselektrilise Kona hinnad algavad 38 500 eurost ja suurema akupakiga 44 000 eurost. Minu hästivarustatud proovisõiduk maksis 39 000 eurot.

Täpsema hinnakirja leiab siit.

Kokkuvõte

Kona teeb väga hästi kõike, mida temalt ootad. Autos ei häiri midagi, kuid see ei paku ka ülevaid emotsioone.

Hyundai Kona on ideaalne pereauto inimestele, kellel on veel pigem väiksemad lapsed – auto sõitjateruum on küll mahukas, aga paraku võib neljal pikemal inimesel pikemal sõidul pisut ebamugav olla. Kui lapsed suuremaks kasvavad, siis tuleks juba vaadata suurema venna Tucsoni poole.

Hyundai Kona N Line, Kaur Kotkas

Plussid:
  • Välimus
  • Kütusekulu
  • Mugavus
Miinused:
  • Hind

Fotod: Kaur Kotkas

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.