Teisipäev, 3. detsember 2024
Citroën C4 ilmus tootja mudelivalikusse 2004. aastal. Nüüdseks on käes juba kolmanda põlvkonna C4, mis avalikustati 2020. aastal ja mille kujustuses on selgelt eelkäijatega võrreldes erinev lähenemine võetud – linnamaastur mis linnamaastur!

C4 on saadaval nelja ajamivalikuga, neist mitmel eri võimsusastmed – olemas on nii bensiin, diisel, poolhübriid kui elekter. Sisepõlemismootoritega versioonidel vahetuvad käigud kas 8-käigulise automaatkasti või 6-käigulise käsikasti vahendusel. Täiselektriline ë-C4 pakub kas 100 või 115 kW ja kuni 350 km sõiduulatust. Hoolimata linnamaasturi väliskujust nelikvedu autole ei pakutagi.

Citroën C4, Kaur Kotkas

C4 pikkus on 4355 mm, laius 1800 mm ja kõrgus 1520 mm, pagasiruumi maht on 380 liitrit ja istmeid kokku klappides 1250 liitrit.

Citroën C4, Kaur Kotkas

Minu prooviautoks oli 1,5-liitrise diiselmootori ja 8-käigulise automaatkastiga C4, millel 96 kW ja 300 Nm.

Välimus ja sisemus

Kui eelmine C4 oli tavaline luukpära, siis kolmanda põlvkonnaga pööras Citroën ette uue lehekülje. Selge, et praegusel turul lähevad luukpäradest paremini kaubaks hoopis kupeekerega linnamaasturid – ja nii tehtigi. Tagaosas on püütud autot sportlikumaks muuta tagaakent poolitava spoileriga.

Sõitjateruumi materjalid on klassile omaselt enamjaolt plastikust, aga muster, mis on disanitud plastiku peale, annab pisut silmailu juurde ja jätab üldiselt sõitjateruumist viisakama mulje. Auto esiistmed meenutavad pisut vana tugitooli, kuna need on suured ja erilist külgtuge ei paku, küll aga on istmed paigutatud vägagi maadligi – eriti linnamaasturi kohta.

Citroën C4, Kaur Kotkas

Tagaistmel on antud klassi auto kohta üllatavalt palju ruumi, nii et kaks täissuuruses meest ei kurtnud pikema sõidu ajal kordagi, et mahtumisega oleks ebamugav. Juhi ees on väike näidikutabloo, mis on mingil määral ka konfigureeritav, suurelt näidatakse aga alati digitaalset kiiruse näitu.

Citroën C4, Kaur Kotkas

Suuremat osa auto funktsioone juhitakse suurelt puuteekraanilt, mille all on üks suur “kodu” nupp ja paremal pool nupp helivaljuse reguleerimiseks. Android Auto toimib ainult juhtmega. Kliimaseadme reguleerimiseks on jäetud alles klassikalised keeratavad nupud. Ergonoomikavigadest hakkab silma see, et päikeseprillide jaoks enam laes laegast pole.

Citroën C4, Kaur Kotkas

Sõiduomadused

Uus C4 sõidab väga mugavalt – justkui lendaval vaibal. Liigset konkreetsust juhitavuse mõttes oodata ei tasu, roolisüsteemi tagasiside on nii kaootiline, et auto esirataste asendist ei saa midagi aru. Vedrustus tasandab iga viimsegi teekonaruse, aga mingitel hetkedel kostab sisse vedrustuse kõminat.

Proovitud diiselmootor on säästlik ja ka piisavalt jõuline, et möödasõidud ilma draamata tehtud saaks. Keskmiseks kütusekuluks sain 5 liitrit “sajale”, suurem osa distantsi möödus maanteel.

Citroën C4, Kaur Kotkas

Hinnad

C4 hinnad algavad 21 500 eurost (75 kW käsikast), kõige odavam automaatkastiga variant maksab 26 630 eurot. Elektriajamiga isendi saab osta 36 000 euroga. Hinnakirjaga saab lähemalt tutvuda siin.

Kokkuvõte

Citroën C4 pakub emotsioone, kuid mitte sõiduelamuse, vaid hoopis mugavuse toel. See on ideaalne A-B liikur inimesele, kes soovib mõistliku hinnaga mugavat autot.

Plussid:
  • Mugav vedrustus
  • Ruumikus tagaistmel
  • Hind
  • Kütusekulu
Miinused:
  • Välimus
  • Mõni ergonoomikaaps

Fotod: Kaur Kotkas

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.