Neljapäev, 14. november 2024
Kia XCeed ehk Ceedi platvormil baseeruv B-segmendi linnamaastur on Kia mudelivalikus juba 2019. aastast, võttes sisse koha Sportage ja Stonicu vahel. Mudelivärskendus saabus 2022. aastal.

Kuigi Sportage edu on püüdmatu, on XCeed sellegipoolest hea müügiartikkel ning ka järelturul hinnatud auto – näiteks Ühendkuningriigis on tegu käesoleva aasta kõige kiiremini müüva kasutatud autoga, mis veedab edasimüüja juures keskmiselt vaid 14 päeva, enne kui kaubaks läheb.

Paraku tähendab platvormi jagamine Ceediga seda, et nelikvedu ei pakutagi. Küll aga on XCeedi pakutud ka Kia Niro pealt tuttava pistikhübriidlahendusega ning 1,6-liitrise turbomootoriga. Hetkel on siiski saadaval vaid üks mootor, 1,5-liitrine turboga bensiinimootor T-GDI, millele saab juurde valida kas kuuekäigulise käsikasti või seitsmekäigulise DCT.

Meie proovisõiduautoks oli täisvarustuses TX-varustuspaketiga, mille 118 kW ja 253 Nm jõudsid esiratastesse läbi DCT-kasti. XCeedi pikkuseks on 4395 ja laiuseks 1826 mm, pagasiruum mahutab 426 ja istmeid kokku klappides 1378 l. Pagasiruumi kuju ja laadimisava kõrgus ja suurus on asjade paigutamiseks väga mugavad.

Kia XCeed, Kaur Kotkas

Välimus

XCeedi välimus on kindlasti üks tema suuremaid plusse – võrreldes nii mõnegi teise sama segmendi linnamaasturiga on XCeed tõesti kena. Tänu GT-Line välimuspaketile mõjub esiosa üpris agressiivselt.

Külgvaates on näha auto tagaosa kumerust, see jätab mulje, nagu tegemist oleks kupeemaasturiga. Tagantvaates jäävad kohe silma tagatuled, mis näevad väga kihvtid välja. Stiilsed lisad on ka läikivmustad aknaraamid ja katusereelingud.

Kia XCeed, Kaur Kotkas

Sisemus

Juhi silme ees on kaks ekraani, milles ühe pealt näeb sõiduandmeid ja teise pealt saab juhtida sõiduki seadistusi. Keskekraanil on jätkuvalt olemas füüsilised rullikud, et näiteks muusikat valjemaks keerata. Apple CarPlay on paraku veel juhtmega.

Kia XCeed, Kaur Kotkas

Erinevate menüüde vahel liikumiseks on ekraani all puutetundlikud otseteenupud. Kliima juhtimiseks on eraldi paneel.

Sõitjateruumi esiosas on ergonoomikaga kõik hästi, istmed on väga mugavad ega väsita pikemal sõidul. Ka tagaistmel on ruumi täiesti piisavalt, kaks täiskasvanut mahuvad kenasti kahe täiskasvanu taha. Pikematel inimestel võib taga siiski hakata pea vastu lage käima, kuna auto katusejoon on langev.

Kia XCeed, Kaur Kotkas

Sõiduomadused

XCeediga sõitmine on üpris meeldiv, kuna auto on küllaltki vaikne ning ka mootori ja käigukasti koostöö on sujuv.
Jõudu pole ülekülluses, ent siiski piisavalt, et autot kenasti edasi liigutada ja maanteel möödasõidud mureta sooritada.

Ka kehvemal teekattel on hea sõita – XCeed on kõrgemaks tõstetud kui tavaline sõiduauto ning ka vedrustus küllaltki pehmeks timmitud.

Kurvilisemal teel on auto väga mõnusalt käsitsetav, rool on parajalt raske ja piisavalt tundlik, auto kuuletub suunavahetustele agaralt. Vedrustus on väga heas tasakaalus, auto ei õõtsu liigselt, kuigi ta on pehmem kui tavaline Ceed.

Kia XCeed, Kaur Kotkas

Kütusekuluks lubatakse vahemikku 6,1-6,5, mina sain tulemuseks täpselt sinna vahele jääva 6,3 liitrit “sajale”.

Hinnad algavad 24 140 eurost, antud hinnaga saab käsikastiga XCeedi, kõige odavama automaatkastiga masina saab osta 25 640 euroga. Täpsema hinnakirja leiab siit.

Kokkuvõte

XCeed on igati hea perelinnamaastur – ruumikas, hea juhitavusega ja ökonoomne. Kes aga elab kohas, kuhu lumekoristusteenus alati ei jõua, peaks vaatama juba Kia Sportage poole.

Plussid
  • Välimus
  • Vaikne
  • Ökonoomne
Miinused
  • Vananenud multimeedia
  • Pikematel inimestel taga kitsas

Fotod: Kia, Kaur Kotkas

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.