ID.7 on osa Volkswageni mudelivalikust alates 2023. aastast ja proovitud universaalkerega mudel ilmus tootevalikusse käesoleval aastal.
Minu proovisõidukiks oli 82 kWh akuga ID.7 Tourer Pro, millel 210 kW ja 545 Nm, jõud pannakse maha läbi tagarataste.
ID.7 on 4961 mm pikk ja 1862 mm lai. Pagasiruum mahutab 605, istmeid kokku klappides 1714 liitrit. Pagasiruumi on väga hea asju panna, kuna laadimiskünnis on üpris madalal.
Akupakkide suuruseid on kaks – 82 ja 91 kWh. ID.7 on saadaval kolmes versioonis: 82 kWh akupaki puhul on võimsuseks 210 kW, suurema akupaki puhul samuti 210 kW või kirsina tordil nelikveoga 250 kW GTX.
Välimus
ID.7 puhul märkab pilk kohe, et auto on äärmiselt pikk ja madal. Esiosas püüavad pilku silmalaadsed tuled ja üle nina jooksev LED-riba, tagaosas tõmbab tähelepanu kogu auto laiust läbiv tagatuli.
Pikale autole kohaselt on pikk ka teljevahe – pea 3 meetrit. Kuivõrd enamus ID.7 on tagaveolised, võiks see näiteks talviselt libedates oludes sõidustabiilsust lisada.
Sisemus
Autosse sisse istudes märkate kohe suurt multimeediaekraani, kust juhitakse kõike autoga seonduvat. Juhi ees on väga pisike näidikutabloo, kust näeb sõidukiirust, aku laetust ja seda, milline pikivahe on seadistatud kohanduvale püsikiirushoidikule, samasugust infot kuvatakse ka esiklaasile.
Auto klassile omaselt on kõik materjalid pehmed, kaasa arvatud need, mida igapäevaselt käega ei katsuta, suure plussina on isegi uksetaskud polsterdatud. Istmed on suurepärased, pakuvad väga mõnusat külgtuge ja üleüldiselt on selline tunne, et istuks nagu ema sülle. Esiistmetel on saadaval ka massaažifunktsioon, mis teeb pikemate vahemaade läbimise äärmiselt mõnusaks.
Sama mugav olemine jätkub ka tagaistmel, kus on jalaruumi ohtralt igas pikkuses sõitjale. Auto sisemuses annab kihvti efekti veel panoraamkatus, mille läbipaistvust saab reguleerida.
Sõiduomadused
ID.7 sõidab nagu unistus, vedrustus on mõnusalt pehme, pärast lohust läbi sõitmist jääb auto justkui hõljuma. Juhitavus on üpris konkreetne, läbi rooli saab küllaltki hästi aru, mida rattad räägivad.
Minu proovitud 210 kW versioon liikus vägagi erksalt edasi, seejuures on sõit väga vaikne. Lausa nii vaikne, et võib öelda, et sõites kuulete te oma mõtteid.
ID.7-e juhiabisüsteemid toimisid väga hästi, kohanduv püsikiirushoidik tahtis küll vahepeal kergliiklusteel liikuva jalgratta pärast hoo maha pidurdada, aga üldiselt oli sooritus soliidne. Tüütu piirkiiruse hoiatuse sai selles autos 3 nupuvajutusega välja lülitada.
Pimedas on selle autoga sõita lausa lust, kuna auto oli varustatud VW grupi uusimate maatriks-LED-tuledega. Nende ümberlülitused on lihtsalt suurepärased, valgus suunatakse ümber väga kiiresti ja alati õigesse kohta.
Minu keskmiseks energiakuluks kujunes 18,2 kW/h, mis teeb realistlikuks sõiduulatuseks umbes 450 km.
Hinnad
Hetkel on Volkswagenil käimas väga suured kampaaniad kõikidele autodele, seega ID.7 Toureri hinnad algavad hetkel 63 150-st eurost. Minu hästi varustatud proovisõiduauto maksis umbes 70 000 eurot. Täpsema hinnakirja leiab siit.
Kokkuvõte
ID.7 Tourer on tõsiselt ruumikas ja mugav pereauto, mis sobib inimesele, kes tahab elektrilist pereautot, aga ei taha osta endale linnamaasturit. Kindlasti soovitaksin ma Eesti oludes osta nelikveolise ID.7, kuna madal auto ja tagavedu ei ole talvel just kõige mugavam kombo.
Plussid:
- Välimus
- Sõiduomadused
- Ruumikus
Miinused:
- Hind
Fotod: Aarne Vesi