Esmaspäev, 23. detsember 2024
Ampler on uus Ööbik! Eesti elektrirataste tootja Ööbiku tiim on talvel kõvasti tööd teinud, uuendades mudelivalikut ning vahetades nime välisturgudele sisenemiseks suupärasema vastu. Ööbikust sai Ampler ning 2016. aastal on tootevalikus kolm, kerget, kaasaegset ja hea hinna-kvaliteedi suhtega särtsuratast.

“Ööbiku tiim on talvel kõvasti möllanud ning tulemuseks on täielikult uuenenud mudelivalik, millel on raamitorudesse integreeritud elektroonika ja taskukohasemad hinnad. Nüüd on ka uus, rahvusvahelise haardega bränd Ampler. Veebruari lõpus tuleme avalikkuse ette Tallinn Motor Show-l, kus kõik saavad uusi rattaid näha ja ka proovida. Aprillikuus alustame rahvusvahelist müügikampaaniat Indiegogo platvormil, fookusega Saksamaal, Hollandil ning Taanil,” räägib Ardo Kaurit, üks Ampleri loojatest.

Ampler Pennon

ÖÖBIKUST SAI AMPLER BIKES

Fundwise’i ühisrahastusplatformil laineid löönud elektrirattatootja Ööbik võttis uueks nimeks Ampler Bikes ning suundub välisturgudele. Ettevõte algatab aprillis rahvusvahelise Indiegogo kampaania, et tuua turule kolm innovaatilist rattamudelit. Uudistoodanguga saab esmakordselt tutvuda Tallinn Motor Showl.

Ampler Bikes, endise nimega Ööbik Cycles, kogus eelmise aasta lõpus Fundwise’i platvormil 91 500 eurot, et rahastada tootearendust ja laienemist uutele turgudele. Nimemuutus oli keeruline, kuid vajalik samm selleks, et olla konkurentsivõimelisemad rahvusvahelisel turul. Uus nimi Ampler seob kokku brändi elektrilise innovatsiooniga seotud tausta ning annab edasi ka elektrienergia külluslikkust, mis aitab elektrijalgrattaga sõitjal kulgeda kiiremini ja kaugemale (ample – külluslik i.k.).

Ampler Bilberry

KERGEMAD JA ODAVAMAD ELEKTRIRATTAD

Ampleri kergeim mudel kaalub vaid 14 kg, mis on kergem kui klassikaline linnaratas ning lausa 35% kergem kui keskmine elektriratas. Kõik uued mudelid näevad välja nagu harilikud jalgrattad, sest kogu elektroonika ning akud on peidetud raami sisse.

Mudel Hawk on agressiivse väljanägemisega, kerge ühekäiguline tänavaratas, Bilberry klassikalisema välimusega 9-käiguline linnaratas ning Pennon 3-käiguline luksuslik preemiummudel. Kõiki kolme mudelit on saadaval nii naiste- kui meesteraamiga ning naiste jaoks tehakse rattaid ka erkpunasena või türkiissinisena.

Kõikidel ratastel on peal nutilahendus, mis võimaldab läbi rakenduse jälgida sõiduulatust, muuta mootori parameetreid ning jagada sõite ka sotsiaalmeedias. Tänu innoovaatilisele lähenemisele on Ampler suutnud täielikult raamitorudesse integreeritud elektroonikaga jalgrattad teha tarbijatele kättesaadavamaks. Rataste hinnad jäävad ligikaudsesse vahemikku 1800 -2700 eurot.

Esimene võimalus, tellida endale Ampleri elektriratas, avaneb aprillis Indiegogo ühisrahastuskampaania kaudu. Enne seda aga võib läbi astuda veebruari viimasel nädalavahetusel toimuvalt motosõult ning oma silmaga Ampleri elektrirattaid kaeda ja ehk teha ka väikene proovisõit.

Ampler Pennon pedaalid

ETTEVÕTTE SAAMISLUGU

Ampler Bikes asutati 2014. aastal nime all Ööbik Cycles (Bikest OÜ). Ettevõttel on kolm kaasasutajat: ettevõtte juht ning endine professionaalne motokrossisõitja Ardo Kaurit, tootearenduse eest vastutav Hannes Laar ning produktsioonispetsialist Rait Udumäe. Kokku seisab Ampleri nime taga kuus inimest, kellest üks resideerub Soomes.

Ampler Bikes’i missioon on muuta personaalne rattatransport kiireks, mugavaks ning lõbusaks. Ampler Bikes`i rataste arendus, disain ja komplekteerimine toimub Eestis ning nutilahendus on arendatud koostöös Eesti startupiga coModule.

https://www.youtube.com/watch?v=jSfKNUkk9ZI

[dropcap]ACCELERISTA KOMM[/dropcap]Nimevahetusega saame hakkama ja uudismudelite innovatsioon, kus akupakk on peidetud rattaraami, on väga tervitatav. Aga paar tähelepanekut siiski – palun tehke meestele ka värvilisi rattaid ja ärge unustage imelist fatbike’ i , vähemalt mitte Eesti kontekstis, sest siin elavad inimesed maal ka. Ja sel maal on täiesti üle mõistuse mõnus säärase rattaga ringi sõita!

Allikas ja pildid: Ampler Bikes

1 kommentaar
  1. blank
    Heasoovlik praktik on

    Vaatan teie rattal olevaid porilaudu, soovitan ühe “stiilsed porilauad” paketi kõrvale teha ka standardina valitavad “paraktilised porilauad”. Stiilsed on piltidel olemas aga praktilised on need, mis on piltidel olevatest ca 25% pikemad. Sellised, et ei loobi vette ülesse ei tagant (et tagapool sõitjad ei saa märjaks-teesodiseks) ega saa ka märjaks-teesodiseks ka sõitja enda jalanõud/püksisääred). Piltidel olevad porilauad on ilu, mitte aga kasutustooted:)

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.