Teisipäev, 3. detsember 2024
Korea autotootja SsangYong on pandeemia tõttu saanud valusa löögi allapoole vööd. Elektrilise SsangYong Korando Euroopasse jõudmine oli juba päris lähedal, kuid India tööstushiid Mahindra otsustas, et loobub investeerimast oma Korea üksuse päästekavasse ning soovitas SsangYongil leida teisi rahaallikaid.

SsangYong Korando uus põlvkond oli mullu üks automaailma suurüllatajaid: kvaliteetne, moodne, ühenduv, samal ajal ausalt maastikusuutlik auto tõstis brändi ostjate silmis sootuks teise valgusse.

Kompaktsete linnadžiipide segmendis on SsangYong Korando igati konkurentsivõimeline, seda tänu heale kvaliteedi-hinna suhtele. Arusaadav, et mõistlik on astuda järgmine samm ja tuua SUV müügile ka elektriversioonis.

Paraku on India tööstushiid Mahindra, mis omab SsangYongist enamuse, pidanud COVID-19st räsitud India autoturul oma plaanid üle vaatama ja rakendama säästuprogrammi. See tähendab, et varasemad investeeringukavad on jäetud kõrvale ning SsangYong peab otsima uusi rahastajaid. Aasias ja Indias on Mahindra toodete müük 88% kukkunud.

Mahindra omab 74.65% SsangYongist. Kaks kuud tagasi teavitatigi 423 miljoni USA dollari suurusest investeeringust, mis pidanuks SsangYongi 2022. aastaks kasumisse viima.

SsangYong pidi tänavu tooma müügile täiselektrilise Korando SUV. Auto esmaesitlus pidanuks toimuma Genfis, mis aga pandeemia tõttu ära jäeti. Elektrilisi SUV-sid ei ole turul just liiga palju ning elektriline Korando oleks hea täiendus.

Ssang Yong toodab peamiselt maastureid, mida 2019. aastal müüdi Euroopas 14 627 eksemplari. Uute heitenormide ja üldise sisepõlemismootorite vaenamise tõttu langes mullu müük 10% ning tänavu välistas osa Euroopa sihtturgusid populaarse SsangYong Rextoni müügi. Seega olnud elektriline Korando ka tootjavaates tänuväärne müügiartikkel, et tugevalt pildil püsida. 

India tööstushiid Mahindra päästis Ssangyongi pankroti servalt 2010. aastal. Ka praegu kaalutakse 32,34 miljoni USD suurust rahasüsti lähema kolme kuu jooksul, mis peaks aitama SsangYongi äri jätkata kuni uute finantseerimisallikate leidmiseni. Lisaks SsangYongile omab Mahindra ka Automobili Pininfarina enamusosalust. 

Mida me e-Korandost teame?

Täiselektrilisest Korandost oleksime ilmselt rohkem saanud rääkida Genfi autonäituse ajal. Tehnilisi üksikasju on teada vähe. Investeeringu toimumine võimaldanuks SsangYongil lõpule viia VAG MEB sarnase platvormi loomise. Tulevikus põhineks sellels ka väiksema SsangYong Tivoli elektriline versioon. 

Neljanda generatsiooni Korando EV mudel, tüübitähistusega E110 peaks ühe laadimisega suutma sõita 420 km, akud toodab LG Chem ja akupaki mahtuvus on 61,5 kWh. Autol peaks olema üks 188 hj elektrimootor.

Tootja sõnul on tegu võimsaima Korandoga valikus ning selle kiirendus on omas klassis üks paremaid. Elektrilise džiibi hind jääks alla 50 000 euro.

e-Korando edasilükkumise üle ei kurvasta ainult eurooplased, samamoodi oodati autot Austraalias ja Uus-Meremaal, kuniks kriis pole taandunud, tuleb leppida teadmisega, et uhke plaan on tükiks ajaks kalevi alla lükatud. Kahju!

Loe Uku Tampere proovisõidulugu uue Korandoga. Ja ka uhke Rexton on Eestis jätkuvalt müügil. 

Loe auto kohta lähemalt siit

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.