On üldteada, et kui kaks inimest satuvad vabatahtlikult ruumi, mis pakub kas või illusiooni privaatsusest, siis kipuvad asjad käest ära minema ja. Sõidukid ei ole selles osas erandiks, eriti, kui räägime tulevikus ise sõitvatest autodest.
Näiteks Ühe Miili Klubi loodi varastel 1900-ndatel, kui piloot Lawrence Sperry, olles leiutanud autopiloodi eelkäija, pani seda katsetades kaalule enda ja oma naissõbra elu. See töötas, samamoodi nagu töötab ka autodesse pandav autopiloot. See annab meile vaba aega, kuid ka vabad käed. Ja võimaluse, hakata… muuhulgas seksima.
Seks isesõitvas autos ei ole vältimatu ainult soodsate võimaluste kokkulangemise tõttu. See on ka traditsioon. Ford Motors’i ajaloolane David Lewis lahkas 1983. aasta raamatus “Auto ja Ameerika kultuur” ühes essees autoseksi varajasi aastaid, kirjeldades Model T-des oma ihadele järele andvaid flappereid ja ebasündsusele kalduvat postkaarti 1930ndatest, millel on kujutatud naist, kes palub juhil kasutada “mõlemat kätt”.
“Kui vaid auto juhiks end ise,” vastab juht. Seega mõistsid isegi kiimalised Teise Maailmasõja eelsed karikaturistid, et kui saabuvad isesõitvad autod, saabub ka seks isesõitvas autos. Küsimus ei ole, millal, küsimus on ainult logistikas.
[dropcap]KUIDAS SEE TOIMIB? [/dropcap]Inimesed seksivad autos samadel proosalistel või erilistel põhjustel, miks nad seksivad igal pool mujalgi – see on põnev, pole midagi paremat teha, neile makstakse selle eest, nad on ekshibitsionistid, või on nad leidnud hetke privaatsust.
Ainuke erinevus on, et isejuhtivad autod liiguvad ja vähemalt teeliikluses on teistele nähtavad. Arvatavasti asendub vana eufemism “parkimine” “pendeldamisega”.
[dropcap]KUI KIIRESTI SEE JUHTUB? [/dropcap]See on hea küsimus. Google’i isejuhtitva auto põhimõte on, et auto sõidabki ise, mõnel uuemal mudelil puudub isegi rool.
Sellegipoolest jääb täielik ühtejärgne uinumine käegakatsutavas tulevikus siiski ebaseaduslikuks ja ebasoovituslikuks, kui seadusandjatel sellega midagi pistmist on (neil on).
Käed-mitte-täiesti-vabad, isejuhtitvad Tesla S mudelid on juba teedel. Juhid võivad käed hetkeks roolilt võtta, kuid nende pihta piiksutakse, kuni nad panevad vähemalt näpu roolile. Kas sellistes tingimustes on seksitud? Tesla keeldus kommenteerimast ja seda ei saa neile süüks panna.
[dropcap]KAS SEE SEKS ON LEGAALNE? [/dropcap]See sõltub asukohast ja avaliku korra rikkumise definitsioonist. Laiemas mõistes – kui on võimalus, et näiteks bussitäis neljanda klassi lapsi näeb, on see keelatud. Kuid autos seks varjatud kohas on väga vähe reguleeritud.
Samuti ei ole diskreetsete aktide kohta eriti informatsiooni. Kui portaal Jezebel üritas välja uurida, kas suuseks sõites on lubatud, ei saanud nad tulemusi, kuid 13 USA osariiki oli toetunud vananenud suuseksi keelavatele seadustele.
Asja iva on selles, et milleski saab süüdistada siis, kui jäädakse vahele. On see siis sündsusetus, prostitutsioon või muu rikkumine, sõltub vahelevõtjast. Raske on kujutleda seksi lubamist autos keset liiklusummikut. Toonklaasid, isejuhtiev kaubik, tühjad teed? Võimalik.
[dropcap]MIDA ARVAVAD AUTOTOOTJAD? [/dropcap]Kui isejuhtivate autode tootjad on nutikad, võib mõne olulisust minetava juhtimisseadme mujale paigutamine aidata nende autodel eristuda.
Ei olegi vaja ilmtingimata julgustada kõikvõimalikke metsikusi, lihtsalt reklaamida välja rohkem pea- ja jalaruumi kui konkurentidel ja korras.
Kuidas autotootjad sellesse aga suhtuvad? Kas seda võetakse paratamatusena või pannakse seksi keelavad sildid nagu emotsionaalse robot Pepperi puhul? Google kõneisik igatahes ütles, et neil ei ole selle kohta ametlikku positsiooni.
[dropcap]ACCELERISTA KOMM [/dropcap]Selle asja puhul tahaks ausalt öeldes kommi pigem lugejatelt. Mida teie arvate, kas kirjeldatud olukord on reaalne ja tõenäoline nii üldse maailmas kui meil Eestis? Kas isejuhtivates autodes tõesti hakatakse rohkem seksima? Miks?
Allikas: Inverse, pildid: vaba litsents