Kolmapäev, 18. detsember 2024
Autohuvilised mõistavad ilmselt kohe, et seekord pole pöördutud suitsetamise (olgugi selle kõige nooblimas variandis) propageerimise poole, vaid oleme välja valinud ikkagi kaks autokuulutust.

Hüüdnime „sigar“ all tuntakse tänapäeva tänavapildis üsna haruldaseks jäänud kolmanda põlvkonna (lühidalt C3) Audi 100, mis tõepoolest võib külgvaates nooblit tubakatoodet meenutada.

Nimetuse 100 all toodeti Audisid peaaegu kolm kümnendit aastail 1968 kuni 1997. Mudeli elutee lõppes neljanda põlvkonnaga, kui sisuliselt samaks jäänud autole anti pisikese kosmeetilise lihvi järel tänaseni püsiv nimetus A6. Audifännid teavad aga rääkida, et koos nimemuutusega kannatas kõvasti ka vastupidavus korrosioonile, ametlikud allikad pole seda väidet kinnitanud ega ümber lükanud.

Oma nime sai Audi 100 väidetavalt selle järgi, et kuuekümnendatel esitletud auto võimsaim mootor arendas täpselt sada hobujõudu. Loomulikult ei takistanud see müüa mõnel turul (näiteks Šveitsis) ka võimsama jõuallikaga modifikatsioone, nimi oli paigas.

Kolmanda põlvkonna Audi 100 toodeti aastail 1982-1991 ning sellest tulenevalt jõudsid oma parimad aastad Lääne-Euroopas veetnud sõidukid teise nooruse ajaks äsja vabanenud idabloki riikide teedele. Tegu oli üsnagi uhke ja luksusliku sõidukiga, millele Sierra-omanikud sageli üksnes kadestades järgi vaatasid.

1988. aastal toimunud näovärskendus oli vähemärgatav – enim oli see ära tuntav moodsamate, ukse sisse uputatud käepidemete poolest. Staatusesümbolit sigar-Audist siiski ei saanud ning hilisema väljalaskeaastaga mudelid olid sajandivahetuse paiku järelturul sageli sama vanast, kuid väiksemast Audi 80-st odavamadki.

Väga aerodünaamiline kuju tagas ühest küljest suure tippkiiruse, kuid teisalt madala kütusekulu. Ja kuigi optiliselt tundub sõiduk külgvaates väga pikk olles seest oma aja kohta ka üsna ruumikas, on auto tegelikult 4,79 m pikkusena lühem kui näiteks Volvo 940.

Hetkel on auto24.ee müügil 12 Audi 100, millest „sigareid“ on tervelt seitse. Hinnavahemik on lai, alates 800 ja lõpetades 5800 euro juures, kuid väljalaskeaasta selles vanuses enam olulist rolli ei mängi. Skaala algab üsna väsinud liikuriga, millel puudub ülevaatus ning ka müüja tunnistab, et nokitsemist auto juures jätkub.

Audi 100 CC 2.2 KZ 85kW

Hinnaskaalas üsna keskel paiknev sõiduk eristub teiste seast oma tõestatult väikese läbisõidu (167 000 km!) poolest ning on üks Audi klubi liikme autodest. Loomulikult pole sedavõrd eakas auto veatu, kuid kuna müüja on auto- ja Audientusiast, tunneb müüdavat läbi ja lõhki, oskab ta vajadusel ka selle seisundit täpselt kirjeldada. Auto on igapäevases kasutuses, nii saab sellega koheselt ära sõita, lisaks eristub paljudest selle põlvkonna Audidest oma heleda sisu poolest. Kas tegu on eelise või puudusega, on juba maitseasi.

Lisaraha eest on omanik nõus veel mitmeid ilusaid ja terveid detaile kaasa andma: pikk tagatulede paneel, esimese kaitseraua kroomliistud, pragudevaba armatuur jne. „300-eurot-ja-tulen-järgi“ pakkujatele on aga saadaval kasutatud varuratas.

Audi 100 2.0 R5 85kW

Tegu on „sigaritest“ kalleima autoga, mille hodomeetril on siiski juba 400 tuhat kilomeetrit. Müüja väitel on autot hästi hooldatud ning see on igati korras, kuid arusaadavalt tasub ostjal selles eelnevalt ise põhjalikult veenduda. See aga, kas saksa jalgpalliklubi kirje autole piisavalt väärtust juurde lisab, jäägu juba potentsiaalse ostja otsustada.

Lahtiütlus: käesolev artikkel on informatiivse eesmärgiga ning ei ole mõeldud soovitusena mainitud autosid osta, müüa ega vahetada. Accelerista.com ei vastuta käesolevas artiklis sisalduva teabe põhjal tehtud otsuste eest.

Fotod: omanikud

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.