Esmaspäev, 23. detsember 2024
Polestar 1 läbis Göteborgis edukalt esimese kokkupõrketesti. Auto süsinikkiust kere pani vintsutustele edukalt vastu. See omakorda võib tähendada, et tulevikus on süsinikkiust materjalidel ja sünteetilistel polümeeridel senisest rohkem autoehitusse asja.

Volvo hübriid- ja elektriajamitega sportautode tootmisüksus Polestar korraldas Göteborgis, Volvo Cars Safety Center testimiskeskuses Polestar 1 mudeli arendustegevuse osana esimese kokkupõrketesti.

Tegemist on Volvo Car Group’i esmakordse testiga, milles hinnati auto süsinikkiuga tugevdatud polümeerkere vastupidavust ehtsas kokkupõrkesituatsioonis.

https://www.youtube.com/watch?v=u9By-VBJoJo

Polestari juht Thomas Ingenlath sõnas tulemusi kommenteerides, et test tekitas kõigis suurt innustust, sest võimaldas välja selgitada väga palju uusi aspekte, mis seonduvad moodsa autotööstusega.

Arendustegevuse seisukohast oli tegemist pöördelise hetkega, mis pidi välja selgitama, kas ideed, plaanid ja teostus toimivad – ja see sai testi käigus kinnitust.

Erinevalt terasest kerestruktuurist, mille puhul kokkupõrkel avalduvaid jõudusid juhivad kabiinis viibivatest sõitjatest eemale deformeeruvad tsoonid, hajutab süsinikkiud energiat hoopis purunemise teel.

Erilist tähelepanu pöörati katsetamise käigus sellele, kuidas reageerib kokkupõrkejõududele süsinikkiuga tugevdatud autokere.

Polestari insenerid jälgisid huviga ka seda, kuidas auto kerestruktuur ja spetsiaalne süsinikkiudkomponent kokkupõrkejõudude mõjul toimivad. Testis korraldati laupkokkupõrke simulatsioon, milles Polestar 1 prototüüp põrkus takistusega kiirusel 56 km/h.

Suurema osa kokkupõrkeenergiast neelas sõiduki turvastruktuur. Kere süsinikkiudpaneelid suunasid ülejäänud energia kerestruktuurile, mis püsis tervena ega paindunud.

Polestari süsinikkiudstruktuuri eest vastutav Zef van der Putteni sõnutsi kinnitavad kokkupõrketesti tulemused seda, et otsus ehitada Polestar 1 kere süsinikkiust oli õige.

Samuti annab see kinnitust, et süsinikkiud vastab kõige karmimatele turvalisusnõudmistele. Tegemist on ühtlasi ilmeka näitega selle kohta, et Polestar on teenäitajaks uue tehnoloogia arendamisel Volvo Car Groupis.

Kokkupõrketest korraldati Göteborgis asuvas Volvo Cars Safety Center testimiskeskuses, kus korraldatakse reaalseid situatsioone simuleerivaid ulatuslikke kokkupõrkekatseid.

VAATA KA, KUIDAS POLESTAR 1 PROTOTÜÜPI EHITATI

https://www.youtube.com/watch?v=NOQTS9K4mUI

Meedia: tootja. Materjalide põhjal: Lena Murd

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.