Kolmapäev, 22. mai 2024
Luuletaja ja muusik EiK paneb iganädalaselt kokku umbes 30-minutilise sõidumuusika playlisti, mida autos olles, rattaga pedaalides, pargis jalutades või ka kodus toimetades kuulata. Iga loo juures on lühike kirjeldus, miks just see pala kuulajat kõnetada võiks. Ava Spotify, vajuta “mängi” nuppu ja naudi!

Et uue aasta esimene nädal pisut reipama ja värskema sammuga õhtusse veeretada, moodustab üle poole tänasest esitusloendist nn “põksu- ja tiksu-muusika”. Ütle mineviku kurbadest, vihaleajavatest ja piinlikest hetkedest vähemalt käesolevaks pooltunniks lahti ning lase neil humoorika alatooniga tantsulugudel end edasi kanda! Eelmisele playlistile saab ligi siit lingilt: EiK soovitab: Sõidumuusika – aga mitte ainult – nädal 52

Lemonade Market “Supermarket Woman”
Üks mu viimase aja lemmikuid leide, mõnus minimalistlik deep house’i mõjutustega lo-fi-tümakas, mis ei võta end liiga tõsiselt. Kui selle autorite kohta natuke taustainfot otsisin, selgus vaid, et lugu on tehtud orienteeruvalt vahemikus 2004-2010 ning selle on valmistanud väidetavalt kaks hispaania produtsenti. Selline müstika teeb taolised avastused aga alati veel põnevamaks!

Mr Twin Sister “Echo Arms”
Jätkame tantsumuusika lainel, kuid võtame tuure pisut maha, segame valemisse veel pisut mahlasemad süntesaatorid, troopilise disko ja õhkkerged vokaalid. Sellist laisalt taaruvat muusikat tehti aastal 2018 New Yorgis ning kui vaadata peale möödunud aasta peavoolumuusika trendidele ülemaailmsetes edetabelites, pole retro-armastus ja soov teha muusikat, mis kõlaks “nagu vanadel headel aegadel”, kuhugi kadunud – ikka lastakse arvutis tehtud helid magnetofonist läbi, et saaks seda “analog warmthi” juurde. Ja see on lahe!

Psychic Mirrors “I Come for Your Love”
Selle pärli eest pean tänama DJ-produtsent Lauri Tähte, kes seda ühel õhtul Terminali plaadipoes mängis. Lõbus ja hästiseatud tümakas, mis sobib perfektselt nii tantsusaali kui igapäevaste asjatoimetuste kõrvale.

LCD Soundsystem “Us V Them”
Nüüd aga natuke karmimat andmist ühelt mu lemmikplaadilt selle elektroonilise muusika pioneeri varamus. 8 ja pool minutit ülienergilist kütet, mis näib kasvavat kuni katartilise haripunktini. Erilise löögijõu annavad just need metsikud perkussioonid ja lehmakellad, mis taustal kolisevad, tõeline rõõm oleks seda kontserdil kuulata ja kaasa elada.

Mica Levi “Love”
Eelviimase palaga tänases muusikakogus sukeldume kõhedalt esoteerilise ambienti tumedasse maailma. Rajad, mis inglise helilooja ja väsimatult innovatiivne alternatiivmuusik Mica Levi (tuntud ka kui Micachu) on loonud 2013. aasta ulmefilmile “Under the Skin”, kõditavad seda peidetud ajusoppi, millega saame kontakti enamasti vaid üksinda oma mõtetega pimedas toas katusele langevat vihmasabinat kuulates. Pahatahtlikud tulnukad on saabunud maale ja vaimusilmas rullub lahti kõle mägimaastik.

Elton John “Val-Hala”
Viimasena üks vähemtuntud ballaad popmuusika vanameistrilt Elton Johnilt. Tuttavalt värvikirev helikeel, millele lisavad vürtsi Skandinaavia mütoloogiale viitavad sümbolid ägedalt eepilistes laulusõnades ja ülejäänud kompotiga üllatavalt hästi klappivad klavessiini-käigud.

blank

Eik Erik Sikk (alias EiK) on eesti luuletaja, muusik, lavastaja ja montaažirežissöör. Viimase 8 aasta jooksul on ta avaldanud 6 plaati, neli neist koostöös plaadifirmaga TIKS rekords. Ta on teinud koostööd erinevate kodumaiste autoritega nagu Jarek Kasar, Sander Mölder, Maris Pihlap ja Stig Rästa. Acceleristas on Eik senini töötanud peamiselt just monteerijana, luues klippe koos klientidega nagu TalTech, Transpordiamet ning Toyota. 2022. aastal ilmub ERR-i "Eesti lugude" sarjas tema lavastatud ning monteeritud dokumentaalfilm, mille tiimi kuulus muuhulgas mitu Accelerista ajakirjanikku. Autorina keskendub Eik kultuuri-, keskkonna- ja teadusteemadele.

KOMMENTEERI SIIN