Esmaspäev, 17. juuni 2024
Luuletaja ja muusik EiK paneb iganädalaselt kokku umbes 30-minutilise sõidumuusika playlisti, mida autos olles, rattaga pedaalides, pargis jalutades või ka kodus toimetades kuulata. Iga loo juures on lühike kirjeldus, miks just see pala kuulajat kõnetada võiks. Ava Spotify, vajuta “mängi” nuppu ja naudi!

Sellenädalase muusikalise kollaaži moodustab hoolikalt valitud eklektika Mali rütmidest Eesti desert rockini. Head isu! Eelmise nädala soovitusi saab kuulata siin: EiK soovitab: Sõidumuusika – aga mitte ainult – nädal 44

Enzo Carella “Oh RAI!”
Miskipärast meenub seda pala kuulates kohe mõni lugu Eesti eelmise sajandi raadioarhiividest, näiteks Kristi Tammiku “Haldjalaul” või kui natuke teravamaks minna, siis ehk Suuk “Narkomaan” või mõni Radari pala. Ainult et lõhnab kangesti ikka Itaalia disko järele. Hea leebe kulgemine.

Ans. Andur “Kuukiir”
Kas poleks mitte paslik kuulata täna natuke süntesaatori-souli kaotatud suvest? See Ans. Anduri eelmisel sügisel ilmunud singel võtab väga hästi kokku tunde, kui algab maikuu, pilgutad korra silmi ning järsku ongi puud jälle täiesti raagus, sina aga leinad viimasena veel möödunud sooja.

Elephants from Neptune “Smokemachine”
Elevandid on tagasi ja pärast päris pikka pausi. Piisavalt pikka, et uue albumiga lisandub ilmselt veel märkimisväärne hulk neid, kes bändist esimest korda kuulevad. Aeg on sukelduda ühte pehmema kõlaga basseini selles värskelt avatud veekeskuses, kus põhilist tooni annavad ikka vanad head rifiroki-saunad.

Susumu Yokota “Cherry Blossom”
Põikame hetkeks sajandi alguse Jaapanisse ning heidame kõrva peale sellele palavikulise unenäo moodi ambient-kõlaga tantsuloole. Sürr, kas pole?

-M-, Toumani Diabaté, Sidiki Diabaté, Fatoumata Diawara “Solidarité”
Selle vapustava bassikäiguga prantsuse-mali koostööloo reklaamimise eest pean eeskätt tänama muusikuid Maris Pihlap ja Haldi. Sel puhul allpool üks lugu mõlemalt artistilt. Aga kuulake “Solidarité’d” ka, kuulake ribadeks!

Black Milk “Will Remain”
Natuke suitsust jazz rapi, mis annaks jalgadele ja mõtetele hoogu juurde. Black Milk on end eriliselt näidanud just meisterliku produtsendina, tehes koostööd märkimisväärse hulga püünele pääsenud lüüriliste räpparitega, seda annet on kuulda ka käesolevas hõljuvas põksus.

Andrew Bird “Skin, Is, My”
Multitalent Andrew Birdi kummituslikud tugevate folgimõjutustega laulud sobivad valatult hingekuu hallidesse lainetesse, et nende saatel küünlad süüdata ja pimedas pidu panna.

Joji “Die For You”
Joji andis vahepeal uue plaadi välja! Ehkki laulud on tänapäevaste standardite kohaselt kohutavalt lühikesed, nii 1-2 minuti kandis, on kogu produktsioon ja tunnetus endiselt imehea. “Die For You” puhul kõditab eriliselt hinge see mõnusalt mürane dream pop refrään, mida on autori tavapäraste trap-ballaadide vahel äärmiselt värskendav kuulata. Ilmselt võtab pisut harjumist, ent soovitan soojalt ka tema uusim kahekettaline helikandja läbi uurida!

The Durutti Column “Love No More”
Kammerlik, kohati pisikeste ooperi-sämplitega vürtsitatud pala 80ndate lõpu Inglismaa post-pungi-õhina keskelt. Jäägu see hüvastijätuks järgmise nädalani!

blank

Eik Erik Sikk (alias EiK) on eesti luuletaja, muusik, lavastaja ja montaažirežissöör. Viimase 8 aasta jooksul on ta avaldanud 6 plaati, neli neist koostöös plaadifirmaga TIKS rekords. Ta on teinud koostööd erinevate kodumaiste autoritega nagu Jarek Kasar, Sander Mölder, Maris Pihlap ja Stig Rästa. Acceleristas on Eik senini töötanud peamiselt just monteerijana, luues klippe koos klientidega nagu TalTech, Transpordiamet ning Toyota. 2022. aastal ilmub ERR-i "Eesti lugude" sarjas tema lavastatud ning monteeritud dokumentaalfilm, mille tiimi kuulus muuhulgas mitu Accelerista ajakirjanikku. Autorina keskendub Eik kultuuri-, keskkonna- ja teadusteemadele.

KOMMENTEERI SIIN