Reede, 14. juuni 2024
Meie kõige noorem kiirendajanna, Tuul, peseb nüüdsest oma hambaid Foreo Issa mini nutihambaharjaga ja jagab lugejatega oma esimesi kogemusi ja soovitusi. Loole on lisatud ka video.

IMG_0815

[dropcap]MINU LUGU [/dropcap]Mulle meeldib hambaarsti juures käia, väga! Mul on maailma kõige-kõigem hambaarst ja sellepärast on mul kalendrisse isegi tehtud nende kohtade peale punased südamed, kus võib jälle minna Evelynile oma hambaid näitama.

Ja see ei ole ju valetamine, kui ütled emale, et hammas natuke valutab ja peab minema ruttu arsti juurde, sest kui piimahammaste asemele tulevad jäävhambad, siis see ongi natuke valus.

Mul on hambaid päriselt puuritud ka ja pandud värvilised plommid. Sellepärast, et ma söön kommi ja siis ei viitsi alati korralikult hambaid pesta. Hommikul unustan ära mõnikord ja õhtul jään mõnikord enne diivanile magama, kui jõuan pesema minna. Siis ema või isa päris palju pahandavad minuga, ja mina jonnin, sest uni on ka püha!

Eelmisel nädalal tõi emme uue nutihambaharja (!!!) ja palus mul hakata sellega pesema, et siis võib-olla enam ma ei unusta ära, et hambaid peab kaks korda päevas pesema kindlasti.

IMG_0360

[dropcap]FOREO ISSA™ mini[/dropcap] See uus hambahari on kollane. Värvi nimi on mango, aga välja näeb tegelikult nagu sidrun. Ma oleksin muidugi tahtnud roosat, aga seal testikohas seekord roosat ei olnud, aga kollane on ka ilus.

See hari on nagu kummist tehtud ja sellega ei tohi kõvasti nühkida vaid tuleb hoida vastu hambaid ja õrnalt liigutada ja siis see hambahari ise suristab zzzzzz! kõik hambad puhtaks.

Aga ta kahjuks ei räägi mitte midagi, ehkki ise on nutihari. Ta võiks ju olla nagu see Siri-mees emme telefonis, kes emmet siis lõbustab, kui igav on. Aga noh, muidugi, tegelikult kui sa hambaid pesed, siis ei saa rääkida.

[dropcap]KAKS MINUTIT NAERUNÄONI[/dropcap] Ma tean, et hambaid peab pesema kaks minutit. Mul on üks krokodilli-liivakell isegi selleks, et teaks, millal kaks minutit täis saab.

Aga vannitoas on jube igav pesta üksinda ja siis ma hoopis seisan suure peegli ees ja tantsin ja pesen hambaid ja siis ema või isa tavaliselt hakkavad pahandama, et kaua sa juba pesed, kebi magama.

Sellel kollasel hambaharjal on selle jaoks näod peal. Et kui kaks minutit saab pestud, siis hakkab naerunägu põlema ja võib tantsimise järele jätta. Aga kui ei ole kaks minutit, siis on hari kurb. Ja siis läheb hari ka kurvaks, kui on aeg hambaid jälle pesta.

Tegelikult on see natuke tobe, et lähed hommikul vannituppa ja siis hambahari on kurb – mulle ka ei meeldi hommikul kohe riidesse panna, aga ma ei tee sellepärast kurba nägu ju. Võiks olla, et hari ütleb hoopiski, “pese minuga” või midagi sellist.

[dropcap]NUMBER NELI[/dropcap] Number neli on väga tähtis. Mõttes pead sa oma suu jagama neljaks osaks ja siis iga osa pesema nii kaua, kuni nutihari korraks suristamise ära lõpetab, siis saad aru, et peab teisest kohast hakkama harjama.

Mina alustan vasakult seestpoolt ja nühin mõlemalt poolt seal all hambaid, siis on ülevalt vasakul ja siis paremalt alt ja paremalt ülevalt. Ja peab vaatama, et jõuaks ilusti esimeste hammasteni iga kord ka välja. See on päris keeruline, mind ikkagi veel keegi teine natuke aitab.

[dropcap]LOPUTADA EI TOHI[/dropcap] See on täitsa uus asi nüüd küll, et kui sa oled hambaid kaks minutit pesnud, siis lõpuks ei tohi veega puhtaks loputada vaid tohid ainult väga palju sülitada. Mul on nagunii kogu aeg segamini see, et enne tuleb hambaid pesta ja siis alles võib süüa ja pärast sööki võib ksülitooliga nätsu võtta.

Kui nüüd enam ei tohi loputada, siis ei saagi süüa hommikul. See on vastik ju, kui hambapasta on suus, väkk! Ma arvan, et ma lähen Evelyni juurde ja küsin tema käest täpselt, kuidas ma pean tegema. Ja näitan talle oma nutihambaharja ka.

IMG_0369

[dropcap]LAADIMINE[/dropcap] Ma saan oma hambaharja arvutist laadida nagu näiteks telefoni. Selleks on tal kaasas üks valge juhe, selle paned arvuti (USB) avasse ja harja juhtme teise otsa. Siis ta hakkab lampi vilgutama ja laadima.

Ma ei tea, kui kaua, aga see aeg oli umbes nii pikk, kui ma käisin sõbranna juures mängimas. Ja siis tulin tagasi ja viisin harja vannituppa ja nüüd ma saan sellega mitu kuud pesta. Kolm korda aastas peab ainult laadima. Sama palju, kui ma käin Evelyni juures aastas!

[dropcap]HARJASTE VAHETAMINE[/dropcap] Seda ülemist otsa, kus on harjased, saab vahetada nii, et tõmbad lihtsalt klõksti! küljest harja ära ja paned uue asemele. Kui tavalist hambaharja peab iga kolme kuu tagant vahetama, siis nutihambaharjal tuleb ainult üks kord aastas pesemise osa vahetada.

See harjastega otsik maksab 20 eurot ja seda on kahte sorti: on tavaline ja siis selline ka, mis kommihammaste pesemiseks on mõeldud, kus on keskel selline teist värvi hari veel. Puhastada tuleb seda kummist harja iga päev. Mina pesen hästi hoolega nii kuuma vee all, kui käed kannatavad.

Isa soovitas, et ma võin dušši all ka selle harjaga pesta, sest see ei karda vett, aga siis hari ei määrdu ka. Mulle duši all ei meeldi käia, ma parem pesen iga kord ise neid harju. Internetist saab osta spetsiaalse puhastusvedeliku ka, mis on selle kummi jaoks mõeldud.

Ema ütleb, et esialgu pole mingit lisakeemiat vaja, saab kodus teha ise sooda ja sidrunimahla segu ja seda veega lahjendada ja siis seal sees neid harjaseid hoida natukene aega.

[dropcap]VIIENE JUBA VÕIB[/dropcap] Seda pisikest nutihambaharja võivad kasutama hakata kõik need tited, kes on saanud viie aastaseks. Ja siis, kui saad 15 umbes, võid vahetada päris nutihambaharja vastu.

Mina olen praegu 8, selle kollase harjaga saan ma umbes seitse aastat pesta. Nii et kaks aastat võib siis keegi teine pesta, kui ta otsa muidugi ära vahetab, sest 10 aastat vähemalt see hari töötab.

[dropcap]PALJU MAKSAB?[/dropcap] Venna aitas mul arvutada. Mini nutihambahari maksab tavaliselt 99 eurot, praegu on internetis sooduskampaania, kus see maksab 79 eurot. Silikoonist hari, mida peab vahetama ühe korra aastas, maksab 20€. Harjaga saab pesta 10 aastat.

[dropcap]![/dropcap]Järelikult on nutihambaharja kulu ühes aastas 99/10+20=29.90€ Minu tavaline hambabari maksab 4.50€ ja ma vahetan seda 4 korda aastas. Tavalise hambaharja peale kulub mul umbes 18€ aastas, aga see tavaline on palju igavam ja temaga tuleb nühkida palju rohkem.

Evelyn ütles mulle ka, et liiga palju ei tohigi nühkida, sest siis kulub hambaemail ära ja see on peaaegu sama kallis varandus kui silmanägemine. Kui hambaglasuur ära nühkida, siis ongi kõik. Siis võid oma hammastega väga ruttu hüvasti jätta.

[dropcap]LOE ISE KA[/dropcap] Hammaste tervise kohta on olemas eestikeelne lasteleht. Sealt saab vaadata pilte ja õppida igasuguseid vajalikke asju. Mõni pilt on täiega õudne.

Selle FOREO ISSA™ mini nutiharja kohta saab lugeda inglise keeles ja Eestis saab neid osta samast kohast, kus hambaarstid neid harju ostavad.

Foreo Issa
Foreo Issa hambaharjad

[dropcap]MIS MA ARVAN?[/dropcap] Ma arvan, et see nutikas hambahari on täitsa tore. Ta on teistmoodi, ilus ja värviline, temaga saab kasvõi vanni minna, temaga ei ole suurt muret ja pesta on hästi mõnus – nagu ise ei peagi väga palju midagi tegema.

Ainult et alguses see hind on väga kallis, sest 10 aastat on ikka jõle pikk aeg, et sedasi arvutada. Venna ütles, et elektrihambaharjad maksavad kõik väga palju, ainult et need on palju koledamad.

Jõulude ajal on see hea, et võib kirjutada päkapikkudele ja öelda, et nemad tooksid, siis ei pea ise maksma. Venna näiteks kirjutaski, sest ta ütles, et tal on seda suuremat

Foreo Issa samasugust harja ka kindlasti väga vaja. Ja siis ta kirjutaski, et kui juba toomiseks läheb, et too siis kohe (vanemale) vennale ka. Siis ei tule kaklemist.

 Pildid: Accelerista, tootja. Video ja kaanepilt: Eik Erik Sikk

84%
84%
Nutikas ja ilus
 • Disain
  9
 • Kasutusmugavus
  9
 • Hind
  6
 • Lapsesõbralikkus
  9
 • Accelerista faktor
  9
blank

Tuul on kõige noorem acceleristade seas. Esialgu ei ole tal veel jalgratturi lubasidki, aga sõita oskab ta rattaga hästi. Lisaks leludele, ratastele, kärudele, on Tuul äge autosid hindama. Ta on suurepärane jutustaja, mistõttu tema lood on põnevad lugeda. Tütarlapse vaatenurk kõigele, millega saab sõita- siin see on!

KOMMENTEERI SIIN