Pühapäev, 17. november 2024
Kunagine rallisõitja Martin Kangur lõi digitaalse kahjukäsitluse äpi Caroom, mille Amserv ka kohe kasutusele võttis ning mille populaarsusele eriolukord pigem kaasa aitas. Autoomanik saab uue rakendusega hinnata sõiduki avariijärgseid kahjustusi ja remondivajadust ilma et peaks teenindusse minema. 

Kunagine tipprallisõitja Martin Kangur lõi ainulaadse mobiilirakenduse Caroom, mis lubab autoomanikul hinnata autoavarii järgselt sõiduki kahjustusi ja remondi vajadust esindusse minemata ja kahjukäsitluse protsessi läbida digitaalselt.

Statistika põhjal on umbes pool Eestis juhtuvatest autoavariidest lihtsamat sorti plekimõlkimised kuid kui avarii on juhtunud, on kahjukäsitluse protsess ikkagi tülikas ja aeganõudev, sõltumata kui suur või väike kolakas on.

“Meil koos heade koostööpartneritega tekkiski idee luua lahendus, mis võimaldaks enamuse kahjujuhtumitest lahendada digitaalselt ilma autoesindusse või remonditöökotta sõitmata,” selgitas Martin Kangur, kes on Eestit esindanud nii Euroopa kui ka MM-tasemel ja lähtus äppi tehes paljuski oma kogemusest.

Uue rakendusega on praeguseks liitunud rohkem kui 60% Eesti autoremonditöökodadest ja ükski automark ei jää Caroomi puhul abita.

Äpi kasutusele võtmine on lihtne

Telefoni laetud Caroomi rakenduse abil saab autoomanik kaardistada sõiduki kahjustusi sobivas kohas ja ajal – tasub siiski meeles pidada, et mida kiiremini kindlustusjuhtumiga tegelema hakata, seda parem.

Rakenduse abil saab sõiduki kahjustustest teha detailsed fotod ning 360° video ja selle teenindusse saata, et sõiduki kahjustusi oleks võimalik maksimaalse täpsusega hinnata.

Seejärel koostab valitud töökoda remondikalkulatsiooni ja see omakorda kooskõlastatakse kindlustusandjaga. Kes jaksab, võib auto andmed saata ka mitmele töökojale, et hinnanguid ja hinnapakkumisi võrrelda. 

Kindlustusandja kinnituse saabudes saab autoomanik broneerida sobiva aja remonttööde teostamiseks. Kogu suhtlus toimub mugavalt rakenduse vahendusel ja Caroomi partnerid aitavad autoomanikku kindlustusfirmaga suhtlemisel, et remont saaks võimalikult kiiresti tehtud.

Esialgu vaid Swedbanki varakindlustuse klientidele

Esialgu saavad teenust kasutada Swedbanki varakindlustuses auto kindlustanud kliendid. Martin Kangur lubab et peagi saavad äppi kasutada ka kõikide teiste seltside kliendid.

Kui koroonakriis lõi valusalt ja ootamatult paljusid Eesti ettevõtjaid, siis Caroom äpile andis see hoo sisse: kriisi ajal kasvas vajadus kontaktivaba avariikäsitluse järele: 

“Koroonakriisi ajal läks meil üle ootuste hästi, sest vajadus kontaktivaba avariikäsitluse järele kasvas järsult ja selle plusse ei pidanud väga pikalt selgitama. Digitaalse kahjukäsitlusega jäävad ära ebavajalikud autosõidud, mis tähendab nii säästetud aega, kütust kui keskkonda,” lisas endine ralliäss.

Amservi kogemus on positiivne

Caroom rakenduse võttis esimesena maikuus kasutusele Amserv. Järelteeninduse juht Anti Aasala kinnitab, et Eestis tuleb ühe päeva jooksul ette keskmiselt üle 100 kahjujuhtumi, mille hindamiseks ja fikseerimiseks sõiduk on tulnud seni margiesinduses või töökojas ette näidata. 

“On selge, et sõidukite kahjujuhtumite hindamisprotsess on tänaseks ajale ja tehnoloogiale jalgu jäänud,” ütles Aasala.

“Caroomi mobiilirakenduse kasutamine teeb tülika asjaajamise kliendile lihtsamaks ja mugavamaks. Kindlasti on ka tulevikus juhtumeid, näiteks suured avariid, kus teatud vigastused on varjatud ja mille puhul tuleb auto eksperdi poolt üle hinnata, kuid enamikel juhtudel saab asjad tehtud distantsilt.”

Anti Aasala lisas, et käesolevat olukorda arvestades on uus lahendus vastutustundlik nii kliendi kui ka töötaja vaatest.

“Klient ei pea oma kahjujuhtumi hindamiseks enam remondiettevõttesse kohale minema ja puudub lähikontakt remondiettevõttes töötavate inimestega. Autoomanik puutub teenindajaga kokku siis, kui toob auto remonti ja ka siis on võimalik kasutada võtmekappe, mille abil auto kontaktivabalt üle anda ja hiljem taas tagasi saada.” 

Caroom mobiilirakendust saab alla laadida App Storest (iPhone) või Google Playst (Android)

Allikas, video ja pildid: Caroom/Amserv

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.