Esmaspäev, 18. november 2024
Anname nõu, kuidas vältida soovimatute kõnede vastuvõtmist eri opsüsteemidega nutiseadmete puhul. Tähelepanuta ei jää ka “tavalised” nuputelefonid, kus samuti saab paari liigutusega vaigistada ebasoovitavad helistajad.

Erinevatel põhjustel võib elus ette tulla perioode, kui kasutaja ei soovi osasid kõnesid ja sõnumeid vastu võtta. Vaatame üle, kuidas sel puhul käituda ning mis võimalused on lisaks telefonitootja poolt pakutavale mobiiltelefonis kõnesid vaigistada.

Kõige lihtsam viis uuemate Android ja iOS telefonide puhul on minna seadete alla ja mugavalt vastavad muudatused sisse viia ning blokeerida numbrid, millelt ei soovita kõnesid saada.

Kindlasti on oluline seejuures teada, et kõnesid, mille saate numbrilt ajal, kui see on blokeeritud, kõneajaloos ei kuvata. Soovi korral on võimalik blokeering vastavalt numbrilt igal ajahetkel eemaldada.

Blokeeritud numbrilt helistaja saab viisaka automaatvastuse, et kõne vastuvõtja on hetkel hõivatud. Seega ei ole vaja ka aru anda, miks kasutaja on otsustanud helistaja “bännida”.

PALJU TASUTA ÄPPE

Google Play poest, iTunes’ist ja teistest äpipoodidest on võimalik alla laadida spetsiaalseid kõnede blokeerimise äppe. Kõige lihtsam on kasutada otsingusõna „call blocker“ ja valida endale sobivaim.

Kuna tegu on üsna lihtsa funktsiooniga, siis valikuid tasuta äppide seas on palju. Seejärel tuleb lisada helistaja number äpis blokeeritute listi ja enam ei pea soovimatutele kõnedele vastama. Helistaja kuuleb seejärel lihtsalt kinnist tooni.

ERI OPSÜSTEEMIDE ERI REEGLID

Kui vaadelda operatsioonisüsteemide põhiselt, siis enamus tootjatest on kõne blokeerimise funktsionaalsuse oma seadmetes tänaseks ka võimaldanud.

NUPUTELEFONID

Vanematel ja nuppudega seadmetel eksisteerivad kõnefiltrid, kuhu tuleb üldiselt ükshaaval käsitsi numbrid sisestada. Iga tootja käsitleb seda pisut erinevalt.

Näiteks nimetatakse seda kõne seadete või programmide nimekirjas väljendiga „Number screening“ (eesti keeles „numbrifilter“ või „kõnefilter“), osadel seadmetel on telefoni raamatu all eraldi must nimekiri.

iOS

Apple’il on antud funktsionaalsus olemas juba tootja poolt alates iOS8 versioonist. Võimalik on kasutada erinevaid lahendusi, kuid kõige lihtsam neist on minna kõnelogisse, vajutada blokeeritava numbri taga olevat i-tähte ning seejärel “Block this caller”.

Kui blokeeritud numbrilt tuleb kõne, kuuleb helistaja viisakat teksti „Kasutaja on hetkel hõivatud“. Telefoni enda funktsionaalsus ei võimalda luua eraldi nimekirja, küll aga saab spetsiifilise kontakti numbri ära blokeerida.

iOS-i puhul soovitame alla laadida rakenduse „True Caller“. Kõige populaarsem rakendus antud vallas, mida on alla laetud üle kahe miljardi korra.

Eelkõige on tegu ülimalt efektiivse helistaja tuvastajana, mis annab teada, kes helistab, kas tegu võib olla spämmi või reklaamkõnega ja millisest riigist helistatakse.

Nende spämmikõnede nimekiri kogutakse kokku kõikidelt klientidelt üle kogu maa ja hoitakse vastavas registris.

ANDROID

Androidi puhul on numbri blokeerimine keerulisem ja oleneb suuresti sellest, milline mudel on kasutusel. Mõningate mudelite puhul tuleb hoida näppu numbri peal ja avanenud valikust seejärel valima numbri blokeerimise.

Osal seadmetel tuleb avada kõnede seadistus ja luua nimekiri telefoninumbritest, mis soovitakse blokeerida. Tootja poolt on vastav funktsionaalsus tekitatud alates Android 2.0 operatsioonisüsteemist.

Androidil saab alla laadida rakendust „Call Blacklist“. See rakendus võimaldab blokeerida kõnesid mõne käepärase funktsiooni abil.

Näiteks võib oma kõnede blokeerimist ajatada vastavalt soovitud ajavahemikule. Numbreid saab filtreerida ka prefiksiga, st ära blokeerida kõik mittesoovitud numbrikombinatsiooniga kõned. Kõne blokeerimine ja aktiveerimine toimib ühe nupuvajutusega.

WINDOWS

Windowsi telefonide puhul tuleb kõnede filtreerimise valik panna paika telefoni seadete alt, seejärel saab telefoninumbri blokeerida, kui sellel näppu peal hoida.

Sarnaselt iOS-ile soovitame Windowsi kasutajatel allal laadida reaalajas andmed muutva äpi „TrueCaller“, mis võimaldab kõne vastuvõtjal endal teha kiireid otsuseid, kas kõnele vastata või mitte.

Kui tahad mõnikord olla salapärane ja oma numbrit näidata ei soovi, siis on võimalik teha ka ühekordseid erandeid – numbri varjamiseks vali enne helistamist telefoninumbri ette kood #31#.

Kui oled operaatori juures oma numbri salastanud, siis oma numbri näitamiseks vali enne helistamist telefoninumbri ette kood *31#.

Loe vahelduseks ausa ja lihtsa telefoni lugu siit

Kasulikke vihjeid jagas Tele2. Kaanepilt: Pixabay

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.