Jaanipäevast alates kasvab hüppeliselt katkiste telefonide arv ning pühadejärgselt jõuavad esindusse nii purunenud, põlenud kui veekahjustustega seadmed. Vaatame allpool üle, mida teha kui on juhtunud, ning millisel puhul tuleks telefon ilmselgelt uue vastu vahetada.
Suvi on saatanast, eriti mis puudutab igasugu nutiseadmeid. Võimalusi neid kuskile katki pillata on mitmesuguseid. Ning kuigi kõige lihtsam oleks oma nuhvlit kaitsta vigastuste eest selle koju jättes või vähemalt kindlasse kohta pakkides, eelistab inimloom ikka telfaga ringiloivamist. Kus sa muidu oma nina hoiad, eks ole.
MIDA TEHA KUI ON JUHTUNUD?
Telefon on kadunud
Kui telefonil ei ole seadistatud positsioneerimise funktsioon ja seda ei leia, siis mõtle hoolega, kus sa seadet viimati kasutasid.
Kui arvad, et see varastati, võta kindlasti ühendust politseiga. Kadunud telefonist tuleb teada anda ka oma operaatorile, et number sulgeda – nii ei saa pikanäpumees tekitada üllatusarveid.
Telefon läks katki
Nüüd oleneb, kas purunenud on vaid korpus või tegu on suuremate kahjustustega. Kindlasti tuleks pöörduda kas esinduse, kus saadetakse seade kontrolli või remonttöödega tegeleva ettevõtte poole, kes tuvastab vead ja loodetavasti parandab need
Telefoni ekraan on katki
Nutitelefoni ekraan on üks selle kallimaid osi ning vanemate seadmete puhul võib ekraanivahetus maksta rohkem kui telefon ise. Paraku on enamuse nuhvlite ekraanid altid purunema, sest need pole ehitatud põrutuskindlaks ega kannata ka väändumist.
Isegi kui telefoni puutetundlikkus on säilinud, võib katkise ekraaniga telefoni kasutamine muutuda ohtlikuks, kuna killustunud ekraan võib lihtsalt näpud katki teha.
Telefon on põlenud
Kui telefon jaanipäeval lõkkesse kukub, siis suure tõenäosusega pole sellega enam midagi peale hakata ning sea parem kohe sammud kauplusesse uue telefoni järele.
Telefon on uppunud
Kui su telefonil on IP68 sertifikaat, pole üldiselt hullu, kui seade saab kergelt märjaks. Küll aga tasub olla ettevaatlik telefoni uputamisel merre või järve põhja, kuna see võib saatuslikuks saada ka veekindlale telefonile.
Kui su telefonil pole aga üldse vastavat niiskuskindluse kaitset, siis tõenäoliselt on seade pärast suvist suplust lõplikult hingusele läinud.
Allikas: Tele2. Pilt: Pixabay