Laupäev, 21. detsember 2024
Kui mulle pakuti testimiseks Philips Evnia 34M2C8600 kuvarit, lugesin selle kohta natuke internetis ja vaatasin tehnilisi näitajaid. Ja ausalt öeldes pidasin neid liigagi headeks, kuna enamasti on igal monitoril mingi “konks”, mis teeb toote ostja jaoks mitteatraktiivseks.

Seekordseks “konksuks” tundus olevat hind. Kuvar maksis rohkem kui arvuti minu laual või minu kolm monitori kokku. Olenevalt ostukohast oli sel hetkel kuvari hinnaks 1100-1500 eurot. Ja seejuures oli huvitav, et väga paljudes kohtades tundus see olevat välja müüdud!

Philips Evnia 34M2C8600

Tänaseks on Philips 34M2C8600 hind langenud umbes 850 euroni ja seda on see kindlasti väärt: arvestades, mida selle raha eest saab, mida see suudab teha ja kui kvaliteetne see on. Üheks nii hinna kui ka kvaliteedi põhjuseks on loomulikult tehnoloogia ja selle arendamine ning arenemine. (Mänguri)monitoride turul on toimunud suur muutus – QD OLED ja OLED tehnoloogia rakendamine, mida seni on kasutatud vaid telefonidel ja teleritel.

Sissejuhatus kõlas kui kiidulaul, kuid sellel monitoril on ka mõned häirivad omadused. Kuna tegemist on ultralaia monitoriga, siis mõne seriaali, filmi ja video pilt ei ole ekraanil äärest ääreni, vaid paremale ja vasakule jäävad mustad ribad. See on ultrawide‘ide tavaline probleem. Isiklikult mind see eriti ei sega, ent mõned külla tulnud sõbrad mainisid kohe, et see on väga harjumatu. Samas on sellel murel ka positiivne pool: kui film on tehtud 21:9 kuvasuhtes, siis on selle kvaliteet hämmastavalt hea.

Philips Evnia 34M2C8600

Kui meil on sõpradega nädalavahetustel palju vaba aega, siis meeldib meile teha pikki mänguõhtuid ehk LAN-pidusid, kus oleme pikalt oma arvutitega kellegi juures koos ning mängime võrgus ühte mängu. Ka seekord jõudsin ühel sellisel pikal mänguõhtul-ööl käia. Seal selguski mure: kuna Philipsi uus monitor on OLED, peab see vahepeal Pixel Refeshi tegema, aga monitor ei hoiata selle kohta eriti pikalt ette.

Seega tuli ekraanile 5 sekundit enne värskendust lihtsalt väike teade ning seejärel oli ekraan umbes viis minutit pime. Hiljem sai küll oma pooleli jäänud asjadega edasi tegeleda, ent mina olin selle aja peale juba mängust väljas. Kiire pääsetee on hoiatust nähes toitejuhe monitori tagant ära tõmmata ja lähemate minutite jooksul ise uuendust ajastada.

Monitori OSD menüüst saab selle õnneks välja lülitada – niiviisi ei toimu automaatset värskendamist ja ekraanile ei ilmu hoiatusi, aga 16 töötunni lugemine toimub taustal edasi. Sellisel juhul toimub Pixel Refresh järgmine kord, kui monitor standby-sse läheb või selle välja lülitad.

Aga nüüd helgematest asjadest!

Philips Evnia 34M2C8600

Kurtmist sai nüüd piisavalt. Positiivsema külje pealt – mänguritele meeldivad kindlasti värvilised RGB-tuled, mis valgustavad monitori tagaosa ja annavad tunde, et oled veel rohkem tarbitavas mängus/meedias sees. Muidugi saab need tuled ka välja lülitada. Sätetes on ka võimalik sisse lülitada seade Crosshair ehk sihik monitori keskel -see on kasulik mängude jaoks, kus sihik puudub.

Ja on veel mõned vahvad lisad: näiteks saab ekraani keskmise osa ülejäänud ekraanist veidi rohkem sisse suumida, et mängudes kaugemal olevaid esemeid paremini näha. Proovisin seda näiteks mängudes Rust ja Counter Strike 2.

Mida ma selle monitori juures aga eriti armastan, on disain ja funktsionaalsus. Monitor on üleni valge ja väga stabiilse jalaga. Elegantne ning ilus. Värvid ekraanil näevad välja perfektsed, teravad. See on suur hüpe edasi TN, VA ja IPS monitoridelt. Philips 34M2C8600 on esimene monitor, millel kasutasin mängudes HDRi, mis töötas igati ning nägi imeline ja väga koloriitne välja. Proovisin seda mängudes CyberPunk 2077, Forza Horizon 5, Hitman 2, Doom Eternal ning Shadow Of The Tomb Raider. Tänu sellele on varjud näiteks päriselt mustad, mitte hallid.

Philips Evnia 34M2C8600

Ühel hetkel panin tähele, et järjest enam kasutan Windowsis kahte või enamat akent kõrvuti, sest kuvariekraanil on selle jaoks reaalselt palju ruumi. See oli tõesti mugav, sest tavaliselt on mul selleks laual mitu kuvarit. Ehk siis ideaalne monitor inimestele, kes mängivad tihti, kasutavad palju meediat või kasutavad töös mitmeid aknaid.

Monitori tehnilised näitajad:
  • Paneeli tüüp: QD-OLED
  • Ekraani suurus: 34 tolli, 21:9 kuvasuhe
  • Kumeruse raadius: 1800R
  • Resolutsioon: 3440×1440
  • Värskendussagedus: 175 Hz
  • Värvid: 10-bit/DCI-P3 ehk 1,07 miljardit värvi
  • Reageerimisaeg: 0,03 ms grey-to-grey
  • Heledus: 250 nitti SDR/450 nitti HDR
  • Freesync: olemas
  • Kontrast: 1 000 000:1, Mega Infinity DCR
  • Kõlarid: 2x 5 W, DTS tuned
  • Videosisendid: 1x DisplayPort 1.4 (175 Hz), 2x HDMI 2.0 (100 Hz), 1x USB-C (175 Hz)
  • Audio: 3,5 mm kõvaklapiauk
  • USB 3.2 1x sisend, 4x väljund

Fotod: Matten Pedak

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.