Öeldakse, et iga uus on hästi ära unustatud vana ning ajaloo areng käib mööda spiraali. Kui vaadata maailma suurima telefonitootja nuhvlite disaini muutumist ajas, siis võib sellega igati nõustuda.
Korea elektroonikahiid tuleb alati mingi aja pärast tagasi nende lahenduste juurde, millest on uue, eristuva ja innovaatilise disaini nimel kunagi loobutud. Inimene, st tarbija ju ei muutu.
Kuigi nutitelefonid on juba paar head aastat valmis ning sinna midagi tõeliselt revolutsioonilist lisada on raske, on Samsung viimastel aastatel hoidnud järjepidevalt kindlat joont – talvel on tutvustatud värsket Galaxy S mudelit ning suvel uut Galaxy Note mudelit. Erandiks pole ka 2021 – mis sellest, et esimene tutvus telefoniga toimus koroona-aastale kohaselt virtuaalselt.
Samsung kirjeldab S21 seeriat sõnaga kontuur. See viitab ennekõike telefoni tagakaamera disainile, mis on justkui kontuurse sisselõikega telefoni ja läheb sujuvalt üle telefoni metallist ääreks. Hüvasti, kaarduvad klaasist servad! Muus osas on tegu klassikalise S-seeria nuhvliga.
Muudatusi aga jagub. Galaxy S21 Ultra on saanud puutepliiatsi toe, mis tähendab, et nii Note seeria puutepliiatsit kui teisigi on võimalik nüüd kasutada Galaxy S21 Ultra nutitelefoniga. Puutepliiats telefoniga kaasas ei ole ning sarnaselt Note seeriale ei saa seda ka telefoni sisse peita. Küll aga on võimalik pliiats eraldi juurde osta ning müügile tulevad ka spetsiaalsed telefonikaaned, kus on koht pliiatsi hoidmiseks.
Uued S21 telefonid tulevad müügile isegi soodsamalt kui eelkäija S20, kuid sel on ka oma hind. Nii ei pane Samsung sarnaselt ühele teisele elektroonikafirmale telefonile enam kaasa ei laadijat ega kõrvaklappe, sest eeldatavasti on need kasutajail juba olemas, ainus lisanduv vidin on USB-c kaabel.
Pildistamine on tänapäevaste telefonide üks võtmefunktsioone. Galaxy S21 Ultra tagaküljel on neli kaamerat: 12 MP ülilainurkkaamera, 108 MP lainurkkaamera ning kaks telefotokaamerat, mõlemad 10 MP.
Lisaks on endlisõpradele S21 Ultra esiküljel 40 MP kaamera, teised peavad leppima „ainult“ 10-megapikslisega. Galaxy S21 ja S21+ mudelite tagaküljel on kolm kaamerat – 12 MP ülilainurkkaamera, 12 MP lainurkkaamera ja 64 MP telefotokaamera.
Ajastule kohaselt toetavad kõik uued Galaxy S21 seeria telefonid 5G mobiilsidet, kõik uued S21 telefonid vastavad IP68 vee- ja tolmukindluse standardile ning neil on AKG seadistatud stereokõlarid. Kõik ülisujuvad kuni 120 Hz ekraanid on kaetud vastupidava Corning Gorilla Glassiga diameetriga vastavalt 6,8“, 6,7“ ja 6,2“. Kolmest kahe aku maht on jäänud samaks (4000 mAh ja 5000 mAh), kuid tänu nutikatele lahendustele kestab see nüüd kauem.
Hinnad algavad 849 eurost ning liiguvad 200-eurose sammuga kuni 1249 euroni, kuid tasub silmas pidada, et kõik eeltellijad saavad kaasa juhtmevabad kõrvaklapid – S21 ja S21+ omanikele antakse ligi Galaxy Buds Live, S21 Ultra omanikud saavad aga tasuta kaasa uusimad Galaxy Buds Pro klapid. Galaxy S21 telefone saab eeltellida juba praegu ning esimesed õnnelikud saavad uued telefonid kätte 29. jaanuaril.
Telefonide täpsemate tehniliste andmetega saab tutvuda siin.
Uutest klappidest
Lisaks uutele Galaxy S21 seeria telefonidele tutvustas Samsung ka uusi (loomulikult juhtmevabu!) helisummutavaid kõrvaklappe Galaxy Buds Pro. Pole üllatus, et disainilt meenutavad need rohkem üle-eelmist mudelit Galaxy Buds+. Sellest, et areng käib mööda spiraali, me juba rääkisime.
Kuna eelmise põlvkonna Galaxy Buds Live puhul kurtsid mõned kasutajad, et tänu oma eristuvale disainile ei sobitu need täpselt kõrva ning neil on oht sealt maha kukkuda, läks Samsung väga kiiresti tagasi Buds+ meenutava disaini juurde. Uued klapid püsivad nüüd paremini kõrvas ning neid on arusaadavalt täiendatud hulga nutikate lisadega.
Uutel klappidel on spetsiaalne häältuvastussüsteem, mis tõstab kõne heli rohkem esile ja välistab telefonikõne ajal taustamüra, samuti on vähendatud sisse kostvaid tuulekohinaid. Nüüd ulatuvad klapid kõrvast vähem eemale, mis aitab minimeerida tuule puhumist mikrofoni ning samuti on neil metallvõrgustikust filtrid, mis ei lase tuult klappidesse sisse.
Lisaks on klapid on varustatud aktiivse helisummutusega, mis eemaldab praktiliselt kogu väljastpoolt tulevate taustahelide virr-varri. Siiski on olukorras, kus oleks tarvis kuulda ka taustal toimuvat, võimalik kuulda Ambient Sound funktsiooniga ka lähedal olevaid helisid, mis võib osutuda eriti vajalikuks just kodukontoris töötajaile.
Klappide andmetega saab lähemalt tutvuda siin.
Fotod: Samsung