Jõuluhullus on täiega peal, ja ideid, mida kallitele kinkida, napib. Elame ajal, mil kõigil on kõik justkui olemas, ja unistada asjadest on tõeliselt imelik. Ent kingita ei saa. Panime kokku nimekirja asjadest, mida tänavu võiks kinkida suurtele ja väikestele vidinahulludele.
Enne kui ostma tormad, tee taustauuring ja veendu, et vidin, mida sa parasjagu poeletilt või netikaubamajast ostukorvi oled tõstmas, tegelikult ka kasutust leiab.
On muidugi rida asju, mida läheb vaja igal juhul, ent kas need “igal juhul kasulik” kingid ka rõõmu toovad? “Jälle akupank”, “jälle telefoniümbris”…!?
Tehnikakingitused, mis panevad silma särama ja on praktilised, varieeruvad akupankadest õpetlike mängudeni. Võtsime alljärgneva nimekirja koostamisel appi Tele2 tehnikaspetsialisti soovitused ja lisasime omalt poolt natukene vürtsi.
Kas su suurim soov on, et su alaneja sugulane tulevikus isikliku idufirma loob, programeerida oskab, või vähemalt aru saab, mida tähekombinatsioon “IT” tegelikult tähendab?
Kingi talle matatalab. See on nutikas kingitus 4-9-aastastele lastele, mis õpetab läbi mängulise tegevuse roboti programmeerimise algtõdesid. Samas ei maksa end soovituslikust vanusest heidutada lasta, tegu on põneva kogupere-tegevusega. Legode asemel on nüüd lihtsalt robotid.
Uuel aastal tahaks trenni tegema hakata, aga spordiklubisse minna ei julge? Kingi endale ja oma sõbrale vibreerivad joogapüksid!
Nii saad kodus harjutada ning püksid annavad vibreerimisega märku, kuidas õigesti liikuma peaksid. Kui lõpuks spordisaali jõuad, saad juba kaasa teha nagu proff!
Olgem ausad, need targutavad püksid sobivad niisamagi jalga tõmbamiseks ja liikumiseks. Selle hinna eest – umbes 230 eurot – võiks neid rohkem ja kõigile näidata. Äkki lähed ikka treeningsaali?
Oled väsinud, et su sõbral on koguaeg nutitelefoni ekraan katki? Kingi talle popsik! Popsik (ehk popsocket), käib telefoni tagumisele küljele ning ei lase telefoni enam nii lihtsalt maha pillata. See aitab mõnusalt lugeda e-kirju või vaadata videot, asetades telefoni horisontaalselt õige nurga all lauale.
Peika või tüdruksõber istub ka restoranilauas nutitelefonis? Kingi talle legendaarne banaanitelefon Nokia 8110! Selle hind on igati mõistlik – 59 eurot – ja nostalgialaks on garanteeritud.
Võimalik, et nutisõltlasest kallimast vabanemine on ka päevakorras – sest kuidas julged sa nuhvlinugistajale kinkida mingisuguse arhailise nuppudega telefoni!? See on solvang.
Aga kui hästi läheb, saab deit aru, et sa vihjasid viisakalt tema vigastusele. Edaspidi ehk vaatab ta restos või diivanil sulle silma, mitte ei jõllita sotsiaalmeedia näilisust.
JUHTMETA KÕRVAKLAPID
Tahaks endale ka midagi, näiteks kuulata omaette muusikat ilma juhtmepuntrata? Juhtmeta kõrvaklapid on tänaseks valikus pea igal tuntud ja vähem tuntud tootjal kõrvaklappe on tänaseks turul peaaegu igal tuntud ja tundmatul tootjal. Pealegi puudub enamikel uuematel telefonidel niikuinii audiokaabli auk.
Kindlasti vali hea helikvaliteediga klapid. TechRadar on tänavusteks parimateks klappideks nimetanud Sony WH-1000XM3, Bose QuietComfort 35 II ja Beyerdynamic Amiron Wireless.
Olukord, kus keegi su lähikonnast pidevalt kiunub tühja aku ja puuduoleva laadimisjuhtme või seinakontakti üle ajab ikka närvi küll. Abiks on nii sulle kui talle akupank – koos laadimiskaabliga.
Akupankasid on väga palju erinevaid – suurema mahutavusega, väiksemaid ja suuremaid erikujulisi. Kui tahad olla eriti keskkonnasõber, võid teha veidi kallima ostu, ja kinkida päikesega laetava akupanga.
Kaanepilt: Pixabay