Reede, 8. november 2024
Nokia nuputelefonid teevad Eestis vinget comeback’i. Turu-uuringufirma GfK Retail & Technology statistika kohaselt ostavad eestlased järjest rohkem nuputelefone – septembris müüdi Eestis 315 000 euro eest 7270 nuputelefoni. Aasta algusega võrreldes on seda 57 protsenti enam.

“Vanaaegsete” mobiiltelefonide müügiedu võib seletada mitmeti: lahe on omada retrotelefoni, hea on olla mõni päev internetivaba. Mobiilimüüjad on seisukohal, et päris igapäevakasutusse võtvad Nokia “nupuka” vaid vähesed, rohkem on tegu laheda (värvilise) aksessuaariga, ka teise telefonina kasutatava seadmega.

Tele2 klienditeenindusdirektori Sirli Seliovi sõnul kasvab mobiiliturg Eestis üleüldiselt, aga klassikaliste nuputelefonide müügiedu on tõesti silma paistnud.

“Üks oluline põhjus on Nokia edukas tagasitulek oma 3310 mudeliga, mis on osutunud eestlaste hulgas ülimenukaks. Nuputelefonidel polnud aastaid ühtegi selgelt eristuvat mudelit, kuid nüüd on 3310 pannud paljusid inimesi ostuotsust tegema,” ütles Seliov ja lisas, et kõige enam nuputelefone müübki praegu Tele2-s selgelt Nokia.

Seliovi sõnul on teise trendina tekkinud nutiseadmete pealetungile vastupidine reaktsioon – lahe on omada niiöelda vanakooli telefoni ja osa inimesi läheb kas moe, põhimõtte või mugavuse nimel eelmise generatsiooni peale tagasi. “Tahetakse väiksemat nutisõltuvust ning suuremat töökindlust,” lisas Seliov.

Nuputelefonid on suhteliselt odavad, makstes GFK statistika kohaselt septembris keskmiselt 43 eurot. “Seetõttu ostetakse nuputelefon ka tihti endale või lapsele varuseadmeks, mida sportides või õues mängides tasku panna,” ütles Seliov.

Populaarsemad nuputelefonid septembris kandsid kõik Nokia märki: 216, 230 ja muidugi 3310. Selle info põhjal võib järeldada, et inimesed ostavad nuputelefone reaalselt kasutamiseks, mitte lihtsalt käekotist välja võtmiseks ja näitamiseks.

Nuputelefonide 2017. aasta müügistatistika Eestis (GFK)

nokia

Allikas: Gfk, Tele2

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.