Reede, 20. detsember 2024
Cybers, Eesti üks juhtivaid turvaanalüüsiettevõtteid võttis ette HP Elitebook 840 süleri ja tegi sellele najal erapooletu testi, et hinnata, kas ja kui palju HP lubadustest on tühipaljas turundus ning kui palju sellest vastab tõele.

2019. aasta lõpul andis ALSO Eesti  Security Software OÜ-le (kaubamärk Cybers) ülesande analüüsida turvalisuse vaatepunktist HP äriklassi süleritele lisatud turvarakendusi.

Cybersi poolt läbi viidud testides turvarakenduste käitamisel mingeid märkimisväärseid süsteemi aeglustumisi ega tõrkeid ei esinenud ning kõik rünnakukatsed tuvastati ja blokeeriti enne, kui need süsteemile ligi pääseda suutsid.

Riistvaralistest üksikasjadest väärib peamiselt mainimist Privacy Camera ehk integreeritud katik sülearvuti kaamera katmiseks.

Lisaks on tänuväärsed turvaabid Sure Run ja Sure Start, mis kontrollivad, ega BIOS´s pole ootamatuid muudatusi toimunud ning jälgivad, et arvutis ei toimuks lubamatuid programmisulgemisi nagu näiteks elutähtsate Windowsi funktsioonide kinnipanemine.

Tarkvaralistest turvalahendustest väärib nimetamist HP Sure Click, mis veebilehitseja eraldi virtuaalkonteinerisse ära paneb, et veebi kaudu liikuvad pahalased ei saaks süsteemile ligipääsu.

HP Sure Sense, mis on HP re-bränditud ja omandatud masinõppel töötav Deep Instinct antiviirus, maksaks ainuüksi 50 € kuus.

Nii väike-, suurettevõtjatele kui ka kodukasutajatele on tegu märkimisväärse koguse lisatarkvaraga, mis esiteks hoiab otseselt arvuti omaniku raha kokku turvarakenduste arvelt ning kaudne sääst tuleb turvaprobleemidega tegelemisest, mis omakorda garanteerib seadme pikaealisuse.

Kombineerituna MIL-standardile vastava tugeva korpuse ja riistvaraga võiks eeldada, et HP sülearvutid on suutelised mitmeid aastaid probleemideta funktsioneerima. 

Kõikidele HP äriklassi süleritele viiakse läbi ka vastupidavust hindavad MIL-standardi testid.

Täismahus ülevaadet saab lugeda siit

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.