Pühapäev, 5. jaanuar 2025
See päev võib minna ajalukku. Peaminister Jüri Ratas sõlmis 1. septembril Los Angeleses koos Hyperloop One esindajatega ühiste kavatsuste lepingu, eesmärgiga teha koostööd Tallinn-Helsingi tunneli projektis.

[wiki base=”EN”]Hyperloop[/wiki] tehnoloogia idee on reisijate ja kaupade transport vaakumtorus hõljuvates kapslites, mis liiguvad kuni 300 meetrit sekundis (1080 km/tunnis) torus, kus õhurõhk on nullilähedane.

Hyperloopiga sarnane tehnoloogia eksisteerib hetkel pneumaatilise posti nime all, nii saadavad näiteks Eesti supermarketite kassiirid sel moel kassast raha ära. Kui taolisi kapsleid suurendada nii, et sinna mahuks sisse näiteks bussitäis inimesi või merekonteiner, on Hyperloopi edendajad veendunud, et maailm poleks enam endine.

„Kuigi uudset transporditehnoloogiat alles töötatakse välja ja peamised testid on veel ees, peab Eesti siinkohal huvi üles näitama ning uurima, kuidas uus tehnoloogia töötab ja millised kulud on,“ kommenteeris Ratas võimalikke plaane ja investeeringuid.

„Kas ja kuidas võiks ülikiire ühendus olla hea võimalus kasvuks ja uute töökohtade loomiseks, seda näitab aeg,“ sõnas peaminister kohtumise järel.

Esimest korda arutas peaminister ulmelisena tunduvat võimalust, jõuda Tallinnast Helsingisse vaid 6 minutiga Hyperloop One esindajatega tänavu aprillikuus.

„Kuigi uudset transporditehnoloogiat alles töötatakse välja ja peamised testid on veel ees, peab Eesti siinkohal huvi üles näitama ning uurima, kuidas uus tehnoloogia töötab ja millised kulud on,“ kommenteeris Ratas toona võimalikke plaane ja investeeringuid.

„Kas ja kuidas võiks ülikiire ühendus olla hea võimalus kasvuks ja uute töökohtade loomiseks, seda näitab aeg,“ sõnas ta kevadel. Nüüd siis teame, et [wiki base=”ET”]Jüri Ratas [/wiki]on jõudnud idee tuumakuses selgusele ning ühiste kavatsustega võib edasi minna.

Allikas ja meedia: Stenbocki maja FB

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.