Kolmapäev, 18. detsember 2024
Mupo patrullsõiduki pardakaamerasse jäi paar päeva tagasi Lasnamäel üks järjekordne liiklusdebiilik, kes tekitas üliohtliku olukorra, kihutades punase fooritulega reguleeritud ülekäigurajale. Mupo juht Aivar Toompere tänab õnne, et rikkumine salve sai, nii õnnestus rikkuja vastutusele võtta.

https://youtu.be/1cHal0RtvQA

4. juunilm Pae turu kontrollkäigult tagasi sõites salvestas mupo patrullsõiduki pardakaamera üliohtliku liiklusrikkumise.

Pardakaamerasse jäänud videost on näha, kuidas musta värvi sõiduauto keerab ette patrulli patrullsõidukile ning sõidab punase keelava fooritulega üle reguleeritud ülekäiguraja.

Võib ainult ette kujutada, mis oleks võinud juhtuda, kui linnaliinibussi varjust oleks ootamatult välja astunud näiteks mudilastest lasteaiarühm koos õpetajaga või ema lapsevankriga?

Mupo juhataja Aivar Toompere sõnul on tegemist uskumatu liiklushuligaansusega: „ Sõiduki number on tuvastatud ja materjalid edastatud politseile seisukohavõtmiseks“.

Toompere märkis, et tänu korrakaitsjate paremale tehnoloogiaga varustatusele – pardakaamerad ja möödunud aastal kasutusele võetud rinnakaamerad – on karistada saanud nii mõnigi seaduse vastu eksinud kodanik, kes ilma tõestusmaterjalide olemasoluta oleksid „puhaste poistena“ liikluses edasi ülbitsenud.

Ja meie nimetame selliseid tüüpe rahulikult liiklusdebiilikuteks või ka liiklusliputajateks, sest paremat nime ei ole siiani välja mõeldud. Tervemõistuslik inimene ei tule selle peale, et punase tule alt läbi kihutada.

Ühtlasi pane kirja 7. juuni kell 10:00. Siis on eetris esimene sellesuvine Autoraadio, kus teemaks muuhulgas linnaliikluses kiiruse langetamine.

Kuula siit uuesti, mida arvab toimetaja Uku Tampere, miks inimesed nii hullumeelselt keset linna gaasi põhja pressivad. Tegelik probleem võib olla sootuks ühes teises kohas…

Kõik teavad, kedagi ei huvita

Kõik teavad, et kiirus tapab ja kiirustamine on ohtlik. Samas ei hinda inimesed lubatud sõidukiiruse ületamist oluliseks rikkumiseks. Või täpsemalt: nad on veendunud, et nende “väikene” kiiruseületamine ei põhjusta halbu tagajärgi.

Lubatud sõidukiiruse ületamine +10 km/h tundub tühine ja ilmselt juhtub seda meil kõigil vähemalt kord päevas. Vähem teadvustatakse, et praktikas võib +10 km/h tähendada ei rohkem ega vähem, kui autolt löögi saanud jalakäija elu kaotamist.

Teisisõnu – kui 50 km/h liikunud auto saab äkkpidurdades napilt pidama, siis 60 km/h liikunud auto liigub punktis, kus esimene sõiduk peatus, veel 40 km/h. Auto kaalub ligi 2 tonni. Füüsika on armutu. Statistika samuti – see näitab, et  10 km/h ülekiirus tapab iga kaheksanda jalakäija.

Allikas ja meediamaterjalid: mupo

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.